Öncelikle her kese merhabalar,

Uzun zamandır cressi tüfek haricinde başka bir tüfek kullanmadım.
Geçenlerde cressi gerenimo elit 105 cm olan modelinden aldım üzerindeki lastik s45 yalnız ben bu tüfekte çift lastik kullanmak istiyorum.
Tabi şimdiden arkadaşlar soracaklar neden yada ne için çift lastik düşünüyorsun diye?
Öncelikle bu içimde bir saplantı olarak var sonrasında da yaşamış olduğum daha doğrusu insanın ömründe karşılaşabileceği sayılı balıklardan biri ile karşı karşıya gelip elimdeki tüfek kısa ve güçsüz kaldığından dolayı olsa gerek çift lastik kullanmak istiyorum.
Öncelikle üzerindeki lastik gayet kaliteli ama ip palamut olmadığından değişim yapsam mı diyorum ki benim için tüfeğin çizilmiş olması çok ta önemli değil sonuçta sakınan göze çöp batarmış.
Birde elimde olan yine geçmişten kalan 105 liğe göre aynı lastikten bulunmakta!
Amacım çift s45 lastik ile kullanmak ama aklımda şöyle bir şey de var bu lastiklerin metal palamutlarını değiştirip yine aynı tipte vidalı ip palamutlar var acaba onları alsam ve kullansam verimli olur mu?
öncelikli sormak istediğim soru buydu yok olmaz diyorsanız aynı metal cressi nin palamutlarından diğer tüfeklerimin üzerinden çıkartıp kullanabilirim de..
tabiki bu konuda benden daha uzun süredir bu tüfeklerden kullanmış olan arkadaşlar oluğunu biliyorum nerdeyse forumdaki tüm bu konu ile alakalı yazıları okudum.
şimdi de size bu düşüncem ile yorumlarınızı yada tavsiyelerinizi bekliyorum


Şimdiden her kese teşekkür ederim.