Değerli arkadaşlar; şikayetçi olduğunuz herhangi bir konu hakkında lütfen polemik yaratıcı topikler açmayınız. Pek çok sitede olduğu gibi bu tür konuların muhatabi yönetimdir ve yönetim konu hakkında forum kuralları dahilinde gereğini yapmıştır. Şimdi mevcut limitlerin bile günümüz balık popülasyonuna uygun olup olmadığını bilmeden ya da limitleri belirleyenlerin zıpkıncıyı ve zıpkın avını tanıdıklarından emin olmadan doğruluğu hakkında hala saatlerce tartışabileceğimiz bir konu hakkında yine birbirimize giriyoruz. Lütfen yönetim bir karar vermişse saygı gösterelim ama kendi içimizde aynı kısır tartışmalara çözümsüz polemiklere girmeyelim.
Bu site kurulduğundan beri bu tür bence çözümsüz konularla zaman kaybetti. Aynı çözümsüzlük yine konu haline gelince insanlar birbirini kırmaya başlıyor, siz yönetimin kararını beklemeden ya da ona saygı duymadan avcıyı taciz ediyorsunuz o da karşılık veriyor. Kefal fotosu bu yüzden.
Tekrar söylüyorum pekçok sitede bu iş böyle yürümez. Örneğin bisiklet forum sitesinde, yönetimin kesin bir dili vardır, topiği kilitler uyarması gerekiyorsa birini uyarır ama işleyiş böylece tartışmadan ve mesaj kirliliğinden uzak bir hal alır. Farklı başlıklar halinde konunun uzatılmasına izin vermez. Ha tabii ki çatışmadan, sonuca gitmeyecek onlarca cümle yazmaktan hoşlanıyorsak buyrun aynı çözümsüz konuda devam edelim. Bakalım kim haklı çıkacak.
Meseleyi şu haliyle lütfen yeniden ele alın ve yazacaksanız yine yazın. Adem Şeker ekip avı olduğunu belirttiği bir video yayınlamış, yönetim ikna olmayanlarca haberdar edilmiş ki buna bile gerek yok, heyecana paniğe kapılanlara sözüm, yönetim zaten takip eder bunu ki etmiş, avcıyı uyarmış, konu kilitlenmiş, Adem Şeker serzenişte bulunmuş, muhatabı yine yönetimdir ve kendilerince gereken yapılmış. Bakın ben kendi öznel düşüncemi katmıyorum çünkü sonuca değil polemiğe hizmet edecek ve yönetimin de işini zorlaştırmaktan başka şeye yaramayacak. Bu kadar basit, lütfen gereksiz yere forumu kirletmeyelim. İsteyenler tartışmalarına kişiler üzerinden değil de mevcut sirküler hakkında yorumların yapıldığı topikten devam etsin.