1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 19

Konu: Bir Zamanlar Bende Cola İçerdim ?

 1. #1
  Tolga Can
  Guest

  Unhappy Bir Zamanlar Bende Cola İçerdim ?

  İlk defa duydum. Merak ettim. iftira yada yalan değildir.
  Mahkeme yolu ile açıklanmış, bir de tarihe bakın. şimdiye kadar kimin haberi oldu.
  1 değil hemde 2 şok birden önce biri okuyun. Mideniz kaldırırsa 2 ye geçin.
  ne kadar da güzel tüketiyoruz. Şimdiden buz gibi soğuk soğuk tüketiniz.

  1- Colaya istemeyerek karışanlar :

  Coca Cola muhteviyatında fare leşi olduğu iddia edildi. 23 yıl Coca Cola fabrikasında çalıştıktan sonra yakın çevresine iş anılarını anlatan ismi lazım olmayan birinin iddiaları hayvan severleri kızdıracak cinsten.

  Doğal ortamlarında bile rahat bırakılmayan zavallı farelerin meyan kökleri ile beraber cola bardağına giriyor, ordan da midemize!

  "Malumunuz kola denilen ürünün en temel hammaddesi meyan köküdür ve meyan kökü ile beslenen canlılar arasında fare de bulunmaktadır. Büyük şirketler tonlarca üretim yaptıkları için kepçelerle toplamaktadırlar meyan köklerini. Tonlarca topladıkları için de fareleri ayıklamaya uğraşmamakta daha doğrusu uğraşamamaktadırlar.

  Bu yüzden de meyan köklerini içinde kalmış farelerle beraber preslemekte, sadece kalan deri, ayak, bacak parçalarını elekten geçirerek ayıklamaktadırlar. Meyan kökünün suyunun yanında farenin kanı, mide özsuyu vs. gibi sıvılar da karışmakta renk siyah olduğu için estetik açıdan bir sorun olmamaktadır. Tabi kola üretimi yapan şirketin kimyasal yöntemlerle bu özütü sağlıga zararsız hale getirme ihtimali de var... "

  Bu olayı anlatan kişi çalıştığı 23 yıl boyunca bir bardak bile kola içmemiş"


  2- Colaya bilinçli olarak karıştırılanlar :

  Coca Colanın İçeriği :

  Şeker : %10.58 W/V
  Fosforik Asit : 0.544 G/L
  Kafein : 150 MG/L
  Coca-Cola Özütü : %0.015 W/V (!) (Cochineal böceği)
  Karamel : %0.11
  Karbondioksit : 7.5 G/L

  Resimler Alıntıdır.
  ZIPKINCI - HUZUR İÇİNDE YAT OZAN YILDIRIM - Tolga Can's Album: Coca Cola

  Coca Cola'nın Sırrı  Türkiye’de hatta, dünyada ilk kez 15 Eylül 2006 günü Coca-Cola’ya karşı, içeriğini açıklaması için Antalya Tüketici Mahkemesinde davası açıldı…

  Açılan davada, merkezi Atlanta’da olan ve 1886 yılında Eczacı Dr. John S.Pemberton tarafından faaliyete geçen Coca-Cola, 120 yıllık geçmişi ile “dünyanın hiçbir yerinde hiç kimseye açıklamam” dediği sırını açıklayacak mıydı ? Bu nedenle geçen gün (19 Mart 2007) açılan davanın 3. duruşması yapıldı.

  Taraflar mahkemeye 100 sayfayı geçkin açıklamada bulundu. Coca-Cola mahkemeye savunma amaçlı verdiği dosyada (24 sayfa savunma metni, 18 sayfa belge) üretim, içerik ve ambalaj olmak üzere istenilen her hususa açıklık getirdi. Antalya tüketici mahkemesi kararını verdi ve Coca-Cola davasını bir üst mahkemeye taşınmasının yolunu açtı.

  Mahkeme tarafında ise Coco-Cola avukatları aracılığı ile yaptığı savunmada, Coca-Cola ürünlerinde, “… içeriğinde bulunan Coca-Cola Özütü nün içeriğinin ürün üzerinde…” belirtilmemesini, “ürünün ayırıcı lezzet ve kalitesi Coca-Cola Özütü sayesinde elde edilmekte…” olduğundan dolayı açıklanmadığını belirtti… Coca-Cola avukatı, Coca-Cola Özütü nün Coca-Cola’nın ticari sırı olarak “100 yılı aşkın bir süredir” muhafaza edildiğini, onun için de Coca-Cola Özütü nü açıklanmasını isteyen ” davacı tarafın dilekçesini ve beyanlarını kabul etmiyoruz”, dedi.Mahkemeden de, haklı olarak, “Davanın reddine karar…”, verilmesini istedi.

  Fakat, mahkemeye verdiği Coco-Cola formülünün bileşim çizelgesinde;

  Şeker : %10.58 W/V
  Fosforik Asit : 0.544 G/L
  Kafein : 150 MG/L
  Coca-Cola Özütü : %0.015 W/V (!)
  Karamel : %0.11
  Karbondioksit : 7.5 G/L

  Anlaşılacağa üzere açılan dava sonucunda, Coca-Cola’da bilinmeyen formülü değil, Coca-Cola Özütü olduğu resmiyet kazandı. O zaman, Coca-Cola Özütü nün ne olduğu araştırıldığında, Coca-Cola’nın çok merak edilen sırı da ortaya çıkacaktı.

  - İlk önce; Türk Dil Kurumunun verilerinde “Özüt” nedir ona bakalım.
  Biyoloji terimler sözlüğünde özüt: Herhangi bir organ ve dokunun mekanik olarak parçalanmasıyla (homojenizasyon) elde edilen yapı.

  Biyoloji terimler sözlüğünde özüt: Sıkıştırma, parçalama, çözme vb. yöntemlerle bulunduğu ortamdan ayrılan sıvı özdek.

  Özüt’ün hangi anlamları ifade ettiğini öğrendikten sonra,

  - İkinci olarak; Coca-Cola avukatı, Coca-Cola Formülü olarak tanımlanan Coca-Cola Özütü” gıda aromalarının karışımdır. Aroma maddeleri ürüne tat vermek için ilave edilen maddelerdir…” dediği için “aroma” ne anlam geliyor ona da bir bakalım.

  Besin hijyen ve teknoloji terimler sözlüğünde aroma: Gıdaların duyusal muayenelerinde çiğneme ve yutkunma sonucunda hissedilen tat ve kokunun birlikte oluşturdukları haz verici duyum,rayiha.

  Coca-Cola savunmasında yer alan, Özüt ve Aroma’nın ne anlama geldiğini öğrendikten sonra ara bir toparlama yapacak olursak. Herhangi bir maddenin (organ veya doku) ezme-parçalama işlemi ile özü çıkartılıyor, yapılan işlem ile elde edilen “öz”, söz konusu Coco-Cola’da kullanılıyorsa “öz” ün rengiyle birlikte damağımızda yutkunurken hissettiklerimiz ile aldığımız koku, o maddenin aromasının verdiği haz oluyordu.

  Antalya Tüketici Mahkemesinde açılan davada, Coca-Cola’yı savunan avukatların mahkemeye verdikleri savunmada, Coca-Cola gerçeğinde bilinmeyenin, esrarengiz kasalarda gizlenen formül değil, yalnızca Coca-Cola içerisinde yer alan “özden” üretildiği açıklandı. O zaman bilinmesi gereken ve ticari sır olmaktan çıkan bir husus vardı. O da, o “öz” hangi canlıdan (hayvan ve bitki) elde edilmişti? Ortada bir formül değil, bir hayvan veya bitki olması gerekiyor.

  Yapmış olduğumuz bir araştırma sonucunda, aslında bu maddenin, gıda katkı maddelerinde renklendirici (boya) olarak bilinen “Cochineal” (Coccus cacti ve Dactylopius coccus ) ismi ile anılan, başta Meksika olmak üzere, Kanarya Adaları, Şili, Peru ve Bolivya’da bulunan Opuntia cinsi kaktüs üzerinde yaşayan bir tür böcek türü olduğu bilgisine hemen ulaşıldı…

  Günümüzde, Cochineal böceği doğal ortamda kaktüs bitkisine kene gibi yapışarak hayatını sürdürürken, tüketim alanının büyüklüğünden dolayı kültürel olarak da yetiştirilmektedir… Bizim aradığımız özüt ise Cochineal böceğinin dişisi ve larvalarından elde ediliyordu…

  - Larva nedir?

  Biyolojik terimler sözlüğünde larva: Ergin karakterlerini kazanmadan önceki genç hayvan. 2. Tüm başkalaşım gösteren böceklerde yumurtadan çıkan ve pupa evresine girmemiş olan kanatsız, genel olarak kurt biçimindeki evre. Tırtıl, kurtçuk.

  Zooloji terimler sözlüğünde larva : (karşılık: kurtçuk) 1. Ergin karakterlerini kazanmadan önce bağımsız olan genç hayvan, 2. Tüm-başkalaşma gösteren böceklerde, yumurtadan çıkan henüz pupa evresine geçmemiş, kanatsız, genel olarak kurt biçimindeki genç hayvan tipi.

  Larva’nın ne olduğunu ve ne anlama geldiğini öğrendik. Aztek ve Mayaköylüsü yüz yıllardır altın kadar değer verdikleri Cochineal böceği ve larvalarını toplayıp silindir ileezerek özünü çıkarttı ve elde ettikleri özü kazanda kaynatarak iplerini boyadı. Böylelikle Amerikan yerlileri dünyanın turkuvazdan sonraki en güzel büyülü renklerinden birisi olan Carmine’yi (karmen-kırmızı-kızıl,*) elde etti. Sonra işin içine kimya girdi. Cochineal böceği ve larvalarından elde edilen özüt kimyasal işlem sonrası “Carmine pigmenti”“Carmine pigmenti” daha çok dokumacılıkta boya maddesi olarak kullanıldı. Carmine’danilk etkilenen Amerika kıtasını işgal eden İngilizler oldu. Carmine renginin kıtada da çok sevildiğini fark eden İngilizler, belki de yerlilere şirin gözükmek adına askeri üniformalarında Carmine rengini kullandı. Amerikanın, Avusturalya’nın işgalinde, Carmine renkli askeri üniforma giyen İngilizler yerlilere eziyet (öldürdü) etti. Batı Carmine’yi İngiliz askeri üniformasından sonra, Cochineal böceğinin larva özütü olarak çeşitli gıda maddelerinde kullanmaya başladı ve yaklaşık 150 bin Cochineal böceğinden bir kilogram boya elde etti.

  “Cochineal” kimyada EC 120 kodu ve Carminic Acid (Karminik asit - C22H20O13 )adı veformülü ile anıldı. Tanımlaması yapılırken de, “Kırmızı, pahalı olduğu için ender kullanılır. Alkollü içecekler Embriyo için zararlıdır. Aşırı duyarlılık, hiper-aktiflik.” belirtiler gösterir açıklaması yapıldı. (- -) (**)

  Şimdi sıkı durun,Türkiye’de yürürlükte olan gıda kodeksine göre üretilen,”gıdalarda kullanılan renklendiriciler tebliğinin, renklendiricilerin kullanımının 5. maddesinde”, - Renklendiricilerin kullanımı ile ilgili hükümlerin, c) şıkında, “sadece Ek-1 de belirtilen maddeler gıda maddelerinde renklendirici olarak kullanılabilir”, denilmiştir. Ek-1 de ise, “EC (European Community) 120 kodu ile belirtilen, Cochineal-Koşineal, Karminik asit, Karminler’e 75470 E renk indeks numarası” verilmiştir. (***)

  Demek oluyor ki, Türkiye’deki tüketici yasasına göre, Coca-Cola’nın açıklamak istemediği Cochineal böceğinin larva özütü olan Carminic Acid’in, içeceklerde kullanmasında bir sakınca yoktur.

  Merak ettim, acaba bu izini verenler ve tebliğe imza atanlar, Cochineal-Koşineal böceği hayvan olduğu için, vejetaryenleri uyarma gereğini hiç duymadılar mı? Yine, Cochineal-Koşineal bir böcek türü olmasından dolayı bir çok dinde yenmesinin günah olduğu biliniyor mu?

  Üstelik Avrupa’da çok yaygın olan ve Türkiye’de uygulanmaya konulan kosher sertifikası (****) var iken, Hahamlar dünyada bu izni Coca-Cola’ya nasıl verdi?

  Anlaşılacağı üzere, hayvan kökenli Cochineal böceğinin larva özütü Carmine kırmızısıdaha çok meşrubat sanayinde renklendirici olarak tüketilmiş. Ortada açıklanmayan formül değil, yalnızca Coca-Cola Özütü vardı! O özütte yalnızca tüketici tarafından bilinmiyordu. Bütün hadise, Cochineal böceğinin larva özütü Carmine ve formül meraklılarına da C22H20O13

  Devam edelim, Coca-Cola’nın mahkemeye yaptığı savunma dosyasına koyduğu eklerin son bölümünde bir Yargıtay kararı var. O kararda, ” AYIPLI MALDAN SORUMLULUK (Ortada Ayıp Sayılan Bir Eksikliğin Olması-Maldaki Eksikliğin Önemli Olması-Ayıbın Malın Yarar ve Zararına Alıcıya Geçtiği Anda Varolması ve Bilmeden Satın Alması (!)” yazılıdır.

  Şimdi mini bir anket yapalım, acaba içtiğiniz Coca-Cola Özütü’nin, Cochineal böceğinin larva özütü olduğunu biliyor musunuz? Sorusunu soralım. Alacağımız yanıt on milyonda “1″ olacaktır.

  “Carmine” Coca-Cola’ya renklerini verdi. O da yetmedi, Coca-Cola 1931 yılında tanıtımlarında kullandığı Noel Baba’nın kostüm rengini, çocuklar üzerinde daha çok etkili olması için büyülü Carmine kırmızısına dönüştürdü ! İngiliz askerlerini üniforma rengini hatırladınız mı?

  - Cochineal böceğinin larva özütü Carmine’yi kullanan yalnızca Coca-Cola mı ? Ve Coca-Cola sağlığa zararlı mı ? (pigment: bitki ve hayvanlardan elde edilen boya) adı verildi.

 2. #2
  CraftSmaN
  Guest

  Cevap: Bir Zamanlar Bende Cola İçerdim ?

  bunu bi slayt olarak bi arkadaşım yollamıştı.Ben zaten içmiyorum evede sokmuyorum.Miss gibi yerli uludağ gazozumuz varken.Niye coca cola içerek hem böcek içiyim hemde israile yardım edeyim ki.Fare olayıda kesinlikle doğrudur.Bende konserve salça yemiyorum.Bi salça fabrikasında bi tanıdığımız çalışıyordu.Mesai bitiminde dolmamış ağzı açık olan kablara fareler giriyormuş.Sonra sabah dolumu yapılıyormuş.Bi kerede bi erkeğin botu ketçap kazanının içine düşmüş.Ve o kazan boşaltılmamış.Hepsi şişelere doldurulduktan sonra botu almışlar kazandan.

 3. #3
  Metehan Taşdemir (eşkiya)
  Guest

  Cevap: Bir Zamanlar Bende Cola İçerdim ?

  Ben iki sebepten dolayı zaten içmiyordum.. Bu böcek işide üç oldu...

  1- Muhteviyatında alkol bulunduğu için ( Kayseri Tarım İl Labaratuarı tarafından belgelenmiştir)

  2- Coca colanın büyük ortağının her sene karını israil ordusuna bağışladığını göğsünü gere gere söylemesi.

 4. #4
  Tolga Can
  Guest

  Cevap: Bir Zamanlar Bende Cola İçerdim ?

  Lakır lakır içerdim. Şimdi görsem tiksinirim. Araştırdıkça altından bir şeyler çıkıyor.
  Nasılda yıllarca soğuk soğuk içmişiz. Çamlıca ile uludağa devam ediyorum.

  Gıda Güvenliği Derneği (Turkish food Safety Assocation) Açıklaması :

  Türkiye'de piyasaya sunulan içeceklerin bileşiminde sadece Türk Gıda Kodeksinde izin verilen maddeler kullanılmaktadır. Kolalı içeceklerde renk vermek amacıyla karamel kullanılır, cochineal kullanılmamaktadır. Aldatıcı E-Postaymış...

  Metehan sana 4 ve 5. nedenleri de veriyorum.

  Hindistan'da kola satışlarının yasaklanmasının ardından İngiltere'deki Sussex Üniversitesi öğrenci birliği de Coca Cola'nın satışının yasaklanmasını istedi

  İNGİLİZ The Independent gazetesinin haberine göre Sussex Üniversitesi öğrencileri, Coca Cola şişelerinde **(tarım ilacı)** kalıntıları tespit edilmesinin ardından Hindistan'ın birçok eyaletinde Coca Cola'nın yasaklandığını vurguladı.

  Arena da çıkmış bizim niye haberimiz yok. O gün çok uyudum galiba
  Bu olay arenada yayınlandıktan sonra pepsi firması genelmüdürleri açıklama yaptı 3 milyon dolarlık arıtma tesisi kurduk güvenle içebilirsiniz dediler. (Alıntı)

  >> > KOLANIN YARARLARI
  >> >
  >> > -- Koca bir parça bifteği kolaya yatırın. 2 gün sonra yok
  >>olduğunu
  >> >göreceksiniz. Bunu çöpe atacağınız her türlü meyve sebzeye de
  >> >uygulayabilirsiniz. Çöp öğütücü masrafından
  >> > tasarruf. Tuvalete bir kutu kolayı dökün. Bir saat kalsın,
  >>sonra
  >> >sifonu çektiğinizde yüzeyde herhangi bir leke kalmadığını
  >>göreceksiniz. --
  >> > Arabanızın tamponundaki pasları kola ile kolaylıkla
  >>çıkarabilirsiniz.
  >> >Aynı işlemi pillerin uçlarındaki paslanmada da
  >>uygulayabilirsiniz. --
  >>Dolap sürgüleriniz çalışmıyorsa, kola ile
  >> > inceltebilirsiniz. -- Elbisenizde çıkmayan leke varsa
  >>üzülmeyin.
  >>Kola
  >> >dökün ve deterjanla yıkayın. Bembeyaz olacaktır. Kola üreticileri
  >>taşıyıcı kamyonlarının motorlarını temizlemek için 20 yıldır kola
  >>şurubu
  >> >kullanmaktadırlar.
  >> >
  >> > Burada anlatılanlara inanmadıysanız denemesi bir cola
  >>parasıdır.Yani
  >> >bir kutu Coca Cola veya Pepsi veya Cola Turka vb . yeterli
  >> >
  >> > Peki nedir bu Cola''nın bu kadar etkileyici temizliklerde
  >>bile
  >> >kullanılabilmesinin sebebi?
  >> > Coca-Cola ve Pepsi''nin ortalama pH değeri 3.4 tur. Bu asidi
  >>de
  >> >dişleri ve kemikleri eritmek için yeterli Temizliklerde bu
  >> > kadar etkili olmasının sebebi budur. Aslına bakarsanız Cola
  >>ile
  >> >dünyada kimsenin tavsiye edemeyeceği KARBONDİOKSİT
  >> > içiyoruz. Hani şu dışarı atmak için devamlı nefes alıp
  >> > verdiğimiz, atmak için uğraştığımız
  >> >
  >> > KARBONDİOKSİT...!
  >> >
  >> > 2001 yılında delhi Üniversitesinde "kim daha fazla
  >> > Coca-Cola içecek diye bir yarışma yapıldığında, sekiz litre
  >>Coca-Cola
  >> >içerek kazanan ve 10 dakika içerisinde herkesin gözü önünde ölen
  >>kişinin haberini duymuşsunuzdur Neden öldü? Çünkü çok fazla
  >>karbondioksit
  >>almıştı kanında yeterli oksijen yoktu.
  >> >
  >> > Başka bir örnek:
  >> > Kırılmış dişinizi bir şişe Coca Cola''nin içine koyun ve 10
  >>gün
  >>sonra
  >> >bakın... Diş 10 günde büyük oranda erir. Halbuki
  >> > dişler ve kemikler ölümden sonra bile en fazla dayanabilen
  >> > organlarımızdır. Bir şişe kola içerek midenize ve
  >>dişlerinize ve
  >>bağırsaklarınıza ne yaptığınızı bir düşünün...

 5. #5
  Yönetici Türkay Demiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  20-12-2006
  Bulunduğu yer
  İstanbul
  Yaş
  52
  Mesajlar
  16.570

  Cevap: Bir Zamanlar Bende Cola İçerdim ?

  Tolgacım takılma böyle şeylere
  Bunlar colaya bok atmak için çıkartılmış uydurma şeyler.
  Asitse uludağ gazozun içinde de, kolaturca nın içinde de epeyce var.
  Alkol desen bütün meyvelerde az da olsa var.
  İlk önce kalbini temiz tut, sonra imkanın varsa bedenini temiz tut gerisi zaten yalan.
  Bunun sağlanması içinde Allah insanlara dinleri göndermiş.
  Hayırlı Kandiller Arkadaşlar.
  Türkay Demiroğlu
  İstanbul-Fındıkzade
  01.03.1967
  0 Rh+

 6. #6
  Metehan Taşdemir (eşkiya)
  Guest

  Cevap: Bir Zamanlar Bende Cola İçerdim ?

  walla tolga benim midem ve vicdanım kaldırmıyor onu içmeyi... seneelrdir içmiyorum bir yanımda eksilmiyor...

  Vişne sodayı keşfettim birde yayık ayranı bol buzlu ve tuzlu Allaaaah kola ne ki kim icad etmiş...

  HİÇ BİR ZARARI OLMASA BİLE SIRF İSRAİLE VE AMERİKAYA MUHALEFET OLSUN DİYE YİNE İÇMEM...

  saygılar..

 7. #7
  Tolga Can
  Guest

  Cevap: Bir Zamanlar Bende Cola İçerdim ?

  Bundan sonra sadece su içiyorum
  Şaka bi yana zaten ben şişe kolaların piyasadan kalkması ile içmeyi bırakmıştım.
  Şimdilerde bol olarak tükettiğim şey enerji içecekleridir. Yorgunluğu alsın diye.
  Bunun haricinde de evde senin gibi bol tuzlu ayranı bir dikişte götürüyorum
  Elmalı maden suyu ve meyve suyu da dolapta her daim hazırdır.
  Onun haricinde gaz varsa gaz çamlıca ile alfabeyi sayıyorum.
  Türkay Abi ve diğer zipkinci arkadaşlar hepinizin Regaip kandili kutlu olsun.

 8. #8
  ZIPKINCI Deniz Buluç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  11-08-2008
  Bulunduğu yer
  izmir
  Yaş
  23
  Mesajlar
  1.261

  Cevap: Bir Zamanlar Bende Cola İçerdim ?

  ben zaten le cola içiyorum...cünkü pepsi ve coca cola yapıyor onları...le cola "BİM" toptan ve parakende satış mağazalarının...fiyatıda cok daha uygun.türk malı olduğu için böyle seyler yok

  Deniz BULUÇ
  1996
  İzmiR/FoçA

 9. #9
  Serkan AKYOL
  Guest

  Cevap: Bir Zamanlar Bende Cola İçerdim ?

  Valla Coca cola sadece bir örnek , buna benzer bir çok örnek var.Daha öncede bir konuda belirttiğim gibi bunlar zamana yayılmış yok etme ve yıpratma politikaları ve altında herzamanki gibi israil iti var.Hem de bedeli bize ödetilen büyük plamlar bunlar.Bedelini hem onlara kazandırarak hemde bedensel olarak ödediğimiz bir bedel....Nekadar gerizekalıyız değilmi.Arkadaşlar bu gerizekalılık içersinde bende vardım.Sakın kimse yanlış anlamasın.Ama son bir kaç aydır yada 1 yıldır diyebilirimki böyle şeylerden uzak dsuruyorum.Cocacola , danone gibi şeylerden sizlerde çocuklarınızı uzak tutun.Çukulata bile almayın çocuklarınıza tadelle dışında.Oda zaten kalitesi düşük bir ürün ama en azından fazla katkısı yok.Bu sadece bir örnek.Neyse bu tuzaklara düşmemeye gayret edelim.Eskisi gibi mümkün olduğunca ev yoğurdu , ev tarhanası , ev salçası gibi ürünler tüketelim.Hayvansal gıdalar tüketelim.Tabii ki böcek gibi şeyler değil.Eskiler çok fazla tavuk , dana , kuzu eti yerlermiş bişe olmazmış.Şimdi ise 40 yaşına gelmeden damar tıkanıklığı ve hatta kalp krizleri görüyor neslimiz.Yok et yemekten falan diyenlerede aldırmayın.Et balık tavuk tüketmeye devam.Evde yapılan yoğurda devam.Ev tarhanasına , salçasına , kuruttuğumuz yiyecekelre devam.En sağlıksı da bu zaten.hazır şeylerden uzak duralım özellikle yabancı üretimi olanlardan , çünkü altından illa israil çıkıyor.Allah ' ın bile biz sizin başınıza ateş ten toplar yağdırmadıkmı. dediği israiloğulları değilmi.Akılanmamış bir ırk işte.Görünürde Allah'a tapıyorlar ama yalaaaan külliyen yalan.Bunlar şeytanın yeryüzüne inmiş hali dir sadece.

 10. #10
  CraftSmaN
  Guest

  Cevap: Bir Zamanlar Bende Cola İçerdim ?

  Allah hangi dinde insanları yok et öldür diye bi kuluna emir göndermiş ki.ama onların kitabında yazana göre kutsal toprakları ele geçirinceye kadar yık geç öldür yok et diyor.Türkay abi bu arada o böcek olayı cola turkadada olabilir.zaten tolga abinin yazısındada geçiyor cola turka diye.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. bende geldim
  By adalı1974 in forum Tanışma
  Cevaplar: 18
  Son Mesaj: 06-12-2007, 04:08
 2. slm bende üye oldum
  By kolhet in forum Tanışma
  Cevaplar: 14
  Son Mesaj: 10-08-2007, 09:48
 3. COCA-COLA
  By gallipoli in forum Zıpkıncı Kahvesi
  Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 30-09-2006, 02:39
 4. bu da bende bir yaz günü
  By Del Mare in forum Photo - Fotoğraf Albümü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 21-12-2004, 17:47
 5. bu da bende bir yaz günü
  By Del Mare in forum Photo - Fotoğraf Albümü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 21-12-2004, 17:46

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236