Merhaba arkadaşlar. Benim sorunum başlıktada belirttiğim gibi dalamamak. 1 metrede dahi rahat kalamıyorum.

Birkaç farklı sorunum var. Bunun en çok rahatsız edeni burnumun kafasına göre takılması. Örnek vermek gerekir ise dalmaya başladığımda burnumdan genzime doğru basınç oluşması. Eğer maskemin burun kısmında su var ise ağzımda tadını hissedebiliyorum. Aynı şekilde yukarı çıkarkende basınç azalıyor ve burnumdan maskeme hava gittiği için maskemle sorun yaşıyorum.

2. sorunum kulaklarımla. Dalmaya başladığımda sol kulağımda feci bir baskı hissediyorum. Eşitleme yaptıktan sonra geçmesine rağmen eşitlemeye kadar beni kıvrandırıyor.Çıktıktan sonrada o ağrı devam ediyor.

3. olay arada bir 10snlik tiz bir ses gelmesi. Büyük ihtimal burunla ilgili sorunumdan kaynaklı sanki hava ince bir delikten geçip yer değiştiriyormuş gibi.

İşin komik kısmı havuzda tüplü dalış eğitimi de aldım. Adam beni suda ters döndürdü,maskemi çıkarttı,havamı kesti ancak yukarıdaki sorunların hiçbirini yaşamadım.. Hani vücudum çok ham hiç spor yapmamış biri olsam tamam ancak spor salonuna gidiyorum 2 saatlik antrenmanları çıkartabiliyorum ancak suda 20 snden fazla duramıyorum.Yukarıda yazdıklarım spora gitmeden öncede vardı.

Tüm bunlar birleşince en çok sevdiğim denizden bir türlü zevk alamıyorum. Yukarıdan kefallerin beslenmelerini izlemekten başka birşey yapamıyorum..