Selam Dostlar
15- 20 gündür Zıpkıncı forumda araştırıyorum ama inanın kafam allak bullak oldu ayın 20 sine kadar bir takım yapmam lazım o kadar çok fazla tavsiye ve aynı zamanda olumsuz eleştiri var ki dediğim gibi hangi marka ve o markanın hangi ürününü almalıyım bilemiyorum.Acemi sayılırım ama başlangıç olarak da çok kalitesiz ürünlerle de yola çıkmayı düşünmüyorum ama çok da abartmak istemiyorum açıkçası. bazı ürünlerde takılı kaldım, bu noktada siz değerli dostlarımın tavsiyelerini bekliyorum.
1 hafta kadar sizin yorum ve tavsiyeleriniz doğrultusunda en fazla oy alan ürünleri tercih edeceğim alınca da burada resimlerini paylaşacağım .Çok Teşekkür ederim.


ZIPIKN: Bu konuda kararlıyım Cressi geronimo elite 95 Ege de dalıcam (Gökçeada) görüş iyi olacağı için 105 lik mi olmalı acaba ancak derin dalış yapmayı düşünmüyorum kara kıyı bu noktada da uzun olması dezavantaj olurmu ?.
PALET:Carbon erken olur diye düşünüyorum zaten derin dalmayı düşünmüyorum henüz ama uzun yüzüşler yapacağım için yormaması gerekiyor.
Apnea cbf kompozit vs Mares razer pro. Ayak numaram 42, Patik büyük ihtimalle 5 mm olacak bu durumda kac numara almalıyım?.
ELBİSE:En kararsız kaldığım konu bu. Apnea evolution ----Jak Boeno mantis pro-----Hydra pro . Elbie 5 mm olacak zira eylüle kadar dalmayı düşünüyorum sular da çoğu zaman serin oluyor adanın rüzgarı da meşhur zaten 3-4 saat kadar suda olacağım için en mantıklısı gibi geldi,ancak asıl problem beden ölçüsü tüm ürünlerin beden tablolarını inceledim ama hüsran nedeni şu boy 1.65 kilo 86 iri biri sayılırım birde buna 40 santim önden giden göbek eklenirse pardon Türk kası demek istedim cık işin içinden cıkabilirsen. Xl gibi geldi bana ama tecrübesi olanlardan bu konuda fikirlerini bekliyorum.
Yeni başlayan biri olarak özel yaptırmak de çok mantıklı gelmiyor ama elbiseyi alırken bizzat yerinden görüp almayı düşünüyorum
Maske: Technisub micromask Vs Technisub falco Maskenin su almasını istemiyorum çünkü bunun tüm dikkatimi dağıtacağına inanıyorum bu iki maske dışında önerisi olan paylaşırsa çok memnun olurum.Maskeyi de yerinde yüzüme uyup uymayacağını deneyip almaya düşünüyorum.
Herkese tekrar çok Teşekkür ediyorum
Sevgiler Saygılar.