1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 23
Like Tree19Likes

Konu: Eceline Susamış! SaRGoZ

 1. #1
  ZIPKINCI Hüdaverdi AY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  15-01-2009
  Bulunduğu yer
  ¯\_(ツ)_/¯ ><(((º>
  Yaş
  43
  Mesajlar
  3.620

  Eceline Susamış! SaRGoZ

  Not:Bu yazıyı boş bir zamanınızda okumanız ve bi kahveyle götürmeniz tavsiye edilir. Zİra bişey anlayamayabilirsiniz.

  Uzun zaman oldu.
  Belki 7 ay belki 1 yıl. Ama bana asırlar geçmiş hissi veren bu ayrılık o gün nihayet buldu.
  Her zaman gidip geldiğim deniz kıyısından denize bakarken ve gecenin sessizliğinde dalgaların sesi balkonladan duyulurken elin gavuru! taaaa bilmem nerelerden benim cennet vatanımın güneşinden denizinden faydalanmak için binler km. teperken ben böle bu kadar uzun süre denizden ayrı kalmak cidden adama koyuyo ve hep aklına şu soruyu getiriyor. Neden ben.! (Tabi bu soru burayla ilgili degil ama şu an aklımdan gecen en orjinal soru bu oldugu içindir belkide. )

  Yıllar yılı sanki denizde doğmuş gibi bir ara daldıgım bu kıyılar bu taşlıklar benden ve ben onlardan uzak kalmamız akla hayale sıgmyacak kadar sacma cümleler kurdurmaya vesile oluyor insana. Tıpkı şu an oldugu gibi.

  Her zaman ama her zaman ''Akdeniz Akşamları'' m var benim hiçbişeye değişemediğim. Yazı ayrı kışı ayrı bu akşamların. ŞArkılarda geçtği gibi Temmuza münhasır değil.

  Bazen aklıma geliyor. Elimde eteğimde ne varsa boşalt al bi karavan ve arkasında bir tekne. Türkiye kıyılarında 1 er ay konaklamalı seyehat et. Hataydan başlasam ve Bartında bitirsem belki 1 sene sürecek bu seyahat. (Hesaba bak.. )

  Neyse yazacak çizecek çok şey varda fazla saçmalamaya da gerek yok.

  Diyecegim o ki gecenlerde artık daldım. Sonunda.!

  Ama öyle güzel bir denizdiki anlatamam. İlk girerken kocaman bir alanı kaplayan deniz poşetleri vardı suyun üzerinde ve onları takip eden deniz kütükleri.! O kadar coktular ki içimden herhalde göç mevsimidir diye geçirdim. Evde soba yakıyor olsaydım limitler dahilinde bir araba dolusu kütük toparlayabilirdim. )

  Neyse dedik bari onların aralarından saga sola gecerek av yaparız belki dedik. Hazırlandım hemde öle bi hazırlandım ki hangi şeyi ne zaman takacagım neyi ne zaman oturtacagım ellerim unutmuş ayaklarım başka yerlerde zaten aklımda bitmiş olan kondüsyonu nasıl geri getierceginin düşüncesinde. Hazırlık böle kendi içimde bagırış çağırışlar içerisinde yapılan bir toplantıyla devam ederken kıyıda bir balıkçı teknesi gördüm. Benim hedef aldıgım yöndeler ve benim dalacagım derinlikteler. 2 mt.

  Olsun dedik Bismillah attım kendimi bogazın serin sularına! demek isterdim. (Bu arada Çanakkaleyi çok kıskanıyorum ve bir o kadarda Marmarayı .. Bunu da aradan çıkarrtıgım ii olsu içimde kalmasın. )

  Neyse attım kendimi suya kafamı soktum yarım metre kalınlıkla bir yogunluk var görüşü kapatan deniz poşetleri ve deniz kütüklerinden hariç oldugum merada. Sanki içleri boşaltılmış balık yumurtaları gibi bişet bunlar. Belkide öledir bilmiyorum. Neyse yarım metre sonra görüş oluyor ama nereye yatacagımızı hayal meyal görmek biraz sinir bozucu oluyor.

  Bir süre sonra yerde parlak cisimler gördüm. Dikkat ettim bi kaç tane küçük balık Hakkın rahmetine kavuşmuş ebedi istirahatgahında dinlenmedeler. Allah Allah dedim acaba kıyıdan yakaladılar küçük diyemi attılar dedim. Bu arada tabii agasonlar vs dalış devam ediyor. Bİraz adha ilerledikçe parıltılar arttı. Aşağı indim yerde bi sürü balık nalları dikmiş bana bakıyorlar. Durum gittikçe garipleşmeye başladı. Bu esnadada orada ilerde gördüğüm tekne benım yanımda sallan sallana geçti. Ben hala durumun farkında degilim.

  Yerde iri sargozlar sarpalar vs. bi sürü balık görmeye başladım. Canım sıkıldı. Aldım inceledim bazılarını. Dextera kan örneklerini ve ölüm pozisyonlarını, bıçakla darbeleriini ve hatta katilin boyunu ve kilosunu verecek şekilde detaylı rapor çıkartmadan olay anlaşıldı. Burada toplu bi katliam söz konusu. Ya zehir veya elektrik.

  Balıkların ölüm saati ortalama 4-5 saat gibi görünüyor. Geceden olabilirler. Gözler ve deri saglam hala oradan tahmin ediyorum. Ölüm şekillleri bir seri katilinkine benziyor ama oldukça klasik bir yöntem kullanmış. Dinsel bir ayin töreni süsüde verilmemiş. Bakirelik vs şudur budur sacmalıklarına giripte sınıflandırma da yapılmamış. adam resmen bir seri katil ve çoluk çocuk demeden bir sürü canlıyı telef etmiş. Yerden alıp incelediğim balıklarında kafalarında sülükler vardı yapışmışlar keyifleri yerinde, durumdan da şikayetçi değiller. Bundan dolayı ölüm saatinin ne çok taze ne de bayatlamamış oldukları için ne de cok gec oldugunu söyleyebilirim. (Bunu sölerkende tabii bazılarınız topladın yedin demi balıkları der gibi içinizden gecirdigini hayal etmiyor degilim. ) )

  Balıkları almadım. Ne için öldükleri belli olmadıgı ve şüpheli olduklarından dolayı almadım ama zehir ise bu balıkları satıp milleti zehirleme tehlikesi içerisinde olanlarıda düşündüm. Ne kadar rahatlar diye. Belkide etrafta duyulan besin zehirlenmelerinde bu tür olayların bile etkisi vardır.

  Konu gittikçe çıldı ve toparlayamayacagım boyutlara ulaştı şu an.

  Keşke dedim o balıkçı teknesinin adını alsaymışım. Aklıma gelmedi ve ben durumu anlayamamıştım malesef.

  Olan onca balıga oldu. SG haber vriimd edim numarası yoktu arayıp bulayımd edim ortada sadece ölü balıklar var suclayacak birileride yok vazgectim.

  Nefes acmak içn girdigim dalış karmakarışık düşünceler içerisinde devam ederken etrafta hiç balık olmadıgını farkettim. 45 dak. sonra . Hoş vakitsiz gittim ve agaşonumda yetersiz ama bu dostca karşılama manzaralarını yapmadıkları için sokarlara da cok kzıdım. Onlar bile yoktu piyasada. Varsa yok bir daha ki zehirlenme seferini! bekleyen küçük sargoz yavruları vardı.

  Av olayına gelince. Artık eve balık götürmek fikri oluştu ama sokarlar bile pas vermedi. O kadar büyük sürüleri de yoktu. Etrafta hiçbişey yoktu o derece yani.

  Kefallerin olma ihtimali yere gelince etraftan 3 tane gene havalı kefaller gecmeye başladı. Baktım olacagı yok biraz yaklaşan 2 sokarın yakında olanını aldım. İlerlerken beni görüp şaşıran ne varsa şaşırcak argoz taş altına girdi. Dedim fikri şişimle beraber çift lastik taş altına bi sıkayımda can sıkıntım gecsin dedim ama kıyamadım. Tek lastiğe alıp aşagıya indim. Tepe taklak baktım şöyle yatıyor yavru kumda ölece bekliyor. Çaktım aldım onu. Baktım olacagı yok. Bari hiç olmazsa bi kaç sokar veya bi sargoz olsada alıp çıksam düşüncesinde iken yola devam ettim. Baktım olacagı yok baskınla geriye döneyim düşüncesiyle 1 mt. suda elimle ilerledim. 2 mt. ye çıkıyorum ara ara sonra bi ara bi baktım koca bi sargoz (Akdenize göre bu boylar bayagı büyük, öyle olmasa bile bana göre trofe niteliğinde bi sargoz. ) Öylece bakıyor.
  Şaşkınlık mıdır yoksa başka bişeyden midri bilemedim ama bi saga bi sola ileri geri gidiyor kaçtı kaçacak diye düşünüyorum. Yukarıdayım hala atışım yukarıdan oldugu için zor olacak ama çift lastik ahşapla 1 mt. suda buna deger diyorum. :d ve çakıyorum şişi kafaya. Tam dönerken gözüne geliyor ve şiş nasılsa öle bi pozisyondan alnından çıkıyor. O şaşkın balık iice şaşırıyor benim şiş kayaya çakıyor. Ciğerim cız ediyor. Balık orta suda bi saga bi sola parande atıyor. İleri atılıp alacagım ama kaçar diyede korkuyorum. Şu an beyinsiz şuursuz hareket ediyor onuda biliyorum ama genede işimi riske atmiim dedim alel acele kurdum gene tek lastik yeterdi ama 2 lastigide kurdum. Kısa lastigi uzun dikene çektim. Dolaştırdım biraz monoflamenti öle karışıklık içerisinde bi sıktım. Tı Allah belanı versin alt yüzgecin hemen üstünden vurulur mu bi balık yaaa... Az ıkınsa yırtacak ama bereket bizim balıkta o halde kalmamış gittim aldım artık. Net 2 atışta kucagıma aldım kuzuyu. (Böyle ballandırmassam içimde kalır. Şimdi Marmaradaki koca koca baltabaşları avlayanlar güler bu yazıya. )

  Ama bende sargozun yeri ayrıdır. Neyse aldım balıgı yeterli miktar olunca artık yeter dedik çıktım temizledim doğru eve. Daha bi saat olmadan o tazelikte tavayla buluşan balık löp löp ayrılıyor heryerinde harika bişey. Toparlayamıyosun ama genede güzel oluyor.

  Daha yazacak çok şey var ama şimdilik bu kadar.  Ayrı manzaralı bir fotografı hakeden Eceline susayan sargoz...


 2. #2
  zek_tani
  Guest

  Cevap: Eceline Susamış! SaRGoZ

  arkadasım balıkları boyle öldurerek oytun arkadasımıza kotu ornek oluyorsun sonra kendını kahraman sanıp hamsıye bıle zıpkın sıkmaya calısıyor lutfen bu tarz seylerı eklerken +18 yazalım ellerıne saglık canına nefesıne arabana lastıgıne elbısene terlıgıne herseyıne saglık
  DalyaNTurguT likes this.

 3. #3
  Zıpkıncı Scotchsoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  13-02-2012
  Mesajlar
  8.046

  Cevap: Eceline Susamış! SaRGoZ

  harika yazı değil bu bunun 1o sayfa fazlası olsa okunur teşekkürler Hüdaverdi hocam eline klavyene nefesine sağlık.
  halilakipek likes this.
  Fatih
  İstanbul
  1978
  Adam olmak bir gruba dahil olmak değil bir duruşa sahip olmaktır.

 4. #4
  Yönetici Türkay Demiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  20-12-2006
  Bulunduğu yer
  İstanbul
  Yaş
  52
  Mesajlar
  16.570

  Cevap: Eceline Susamış! SaRGoZ

  Nefesine, klavyene sağlık Hüdaverdi
  Türkay Demiroğlu
  İstanbul-Fındıkzade
  01.03.1967
  0 Rh+

 5. #5
  ZIPKINCI Necip OĞUZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  21-07-2008
  Bulunduğu yer
  Akdeniz
  Yaş
  41
  Mesajlar
  7.664

  Cevap: Eceline Susamış! SaRGoZ

  Mevkiyi tam olarak bilmiyorum ama, tahmin ettiğim birkaç yeri düşünürsek, zehirlenme olayı ağır basıyor. Benim de başıma gelmişi malesef bir kere.
  Yerde yatan yüzlerce melanuru, yüzmeye çalışan, sinir sistemi harap olmuş gümüşleri görünce dellenmiştim.
  Yazık...
  Nefesine sağlık kardeşim...
  Sualtı Çekimlerim

  ...Mare Nostrum...

  I dive, therefore I am

 6. #6
  ZIPKINCI uguromay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09-03-2010
  Yaş
  57
  Mesajlar
  540

  Cevap: Eceline Susamış! SaRGoZ

  Güzel bir anlatım ve av olmuş, tebrikler...
  Uğur OMAY / 1962
  Çankaya / ANKARA
  omay.ugur@gmail.com
  0.533.511 75 57

 7. #7
  ZIPKINCI Osman ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  04-12-2012
  Bulunduğu yer
  MANAVGAT
  Yaş
  37
  Mesajlar
  1.269

  Cevap: Eceline Susamış! SaRGoZ

  Tebrikler çok güzel anlatım keşke biraz daha yazsaydın hikaye anlatım çok güzel.İnşallah bizim insanlarımızda öğrenecekler birgün etik avı,insan olmayı, doğayı,hayvanları katletmemeyi bilinçli avcı olmayı.
  DalyaNTurguT likes this.
  OSMAN ARSLAN
  SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR
  MANAVGAT/1982
  0533 231 63 64

 8. #8
  ZIPKINCI Oytun Kenan Kuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  28-12-2011
  Bulunduğu yer
  Guzel Ulkem
  Yaş
  30
  Mesajlar
  3.454

  Cevap: Eceline Susamış! SaRGoZ

  Tebrikler abi Iri sargozlarin seni nasil mutlu ettigini ben biliyorum insallah 5 kiloluklariylada karsilasirsinda ilk kitabinida cikartmis olursun
  DalyaNTurguT likes this.
  Çocukluğumuzdan kalan en soylu düşüncedir Mustafa Kemal...Bir yaşamı onurlandıran en asil rehberliktir..

  "Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur Adabına"

  "Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin bir lafa bakarim laf mi diye, birde soyleyene bakarim ADAM mi diye?"

  Biyolog
  / Profiler
 9. #9
  ZIPKINCI Hüdaverdi AY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  15-01-2009
  Bulunduğu yer
  ¯\_(ツ)_/¯ ><(((º>
  Yaş
  43
  Mesajlar
  3.620

  Cevap: Eceline Susamış! SaRGoZ

  Eywallah tşkler dostlar.

  Oytun aslında bu konularda bi kitap hiçte fena olmazdı hani ama ciddi anlamda zaman lazım ona da bilmem belkide emeklilikte, sag kalırsak.

 10. #10
  DENİZ AŞIĞI kurtnazar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22-10-2010
  Bulunduğu yer
  Akdeniz
  Yaş
  57
  Mesajlar
  3.933

  Cevap: Eceline Susamış! SaRGoZ

  Tebrikler Hüdaverdi,şuan dışarda kar yağarken mest ettin beni
  Emre UÇKAN likes this.
  Cahit Uluyol
  "Bu yeryüzü bir daha; Mustafa Kemal ATATÜRK gibi yüce bir şahsiyetle şereflenmeyecektir."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. sargoz...
  By cevat gargılı in forum Video Albüm
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 05-12-2012, 17:51
 2. 3 Sargoz + 1 Bonus :)) (sargoz özel)
  By umut bayır in forum Video Albüm
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 04-12-2012, 02:27
 3. Sargoz I-II
  By Ozan ÖNEN in forum Video Albüm
  Cevaplar: 14
  Son Mesaj: 22-05-2012, 23:30
 4. sargoz avı
  By sufak in forum Video Albüm
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 03-03-2011, 17:26
 5. *sargoz*
  By muratakyiğit in forum Video Albüm
  Cevaplar: 20
  Son Mesaj: 19-03-2010, 00:59

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206