1. Sayfa - Toplam 12 Sayfa var 12311 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 120

Konu: Venezuela Fotoğrafları

 1. #1
  ZIPKINCI Engin YILDIRIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  16-02-2005
  Bulunduğu yer
  Istanbul
  Yaş
  44
  Mesajlar
  237

  Venezuela Fotoğrafları

  Bu mesaj Hakan Gencer tarafından gönderilmiştir.
  En çok bakılan yer olduğundan Av fotoğrafları bölümüne konulmuştur.
  Yönetim bu mesajı sabitlerse sevinirim.
  Lütfen sonuna kadar okuyunuz.

  Bir Milli Sporcunun İsyanı
  Aşağıdaki yazı Zıpkınla Balıkavı Dünya Şampiyonası’nda yaşananların birinci ağızdan yazıya dökülmüş halidir.
  Yaşanan sefalet ve dram tam olarak Kuşadasında federasyon başkanı sayın İnkılap Obruk’un “zıpkınla balık avı milli takımını gerekirse kendi cebimden verip en az 15 gün önce gönderirim” sözleriyle başladı.
  Milli takım aday kadrosu belirlendi ve seçmeler tam bir belirsizlikle Sinop’da yapıldı
  Milli takım Volkan Demircioglu, Selim Konya ve Hakan Gencer olarak belirlendi.
  Aynı gün Sinopta Zıpkınla Balıkavı Kurul Başkanı Sayın Mustafa Öztürk, Milli takım Antrenörü Murat Bölükbaşı ve diger üyeler asbaşkan Yılmaz Akyunus’a “Hocam, cocuklar kac gün önce gidiyorlar?” sorusuna “Organizasyon günü” diye “Antrenör olarak da ben gidiyorum” cevabını aldılar.
  Bu duruma Sinoplu eczacı Mustafa Erşahin tarafından itiraz edilince asbaşkan “Başarı erken gitmekle gelmez vurulacak balıkların fotoğrafları ezberlenecek siz benden daha mı iyi biliyorsunuz” cevabını aldılar.
  Bu arada araya milli takıma iki sporcu veren Gökceada Spor Kulübü Başkanı Sayın Murat Suluoglu girdi ve “Biz cocuklarımızın ve hocalarının masraflarını karşılıyoruz” dediler.
  Yılmaz Akyunus buna da karşı cıkarak reddetti, ve milli ruh taşıyan bu teklif zıpkınla balık avından sorumlu mustafa öztürk ve diger üyelerin yogun ricasına ragmen federasyon başkanı tarafından da reddedildi.

  Milli takım kadrosu Venezuela ya gitmeden bir hafta önce federasyona cagırıldık.
  Bize “Balıkcı oldugumuz sporculukla alakamız olmadıgı ve bizim onların dediklerini yapmamız” söylendi.
  Biz başimızda hoca, asistan olmadan koordinasyonu kurmadan ve erken gidip calışma yapmadan başarılı olmanın zor oldugunu ilettigimizde federasyon başkanından aldıgımız cevap şuydu:
  “Yılmaz hocanız iki üç kez oraya gidip su altı fotografları cekti sizin hocanız ondan iyi mi bilecek Yılmaz hocanızı dinleyin antrenöre ihtiyacınız yok yarışmada su altında size balık vurmayı mı ögretecek balıkcılıgı bırakın artık sporcu olun”
  Daha sonra “Masraf 20bin ytl başarılı olmazsanız bu parayı üçe böler sizden alırım” diyerek bizi gönderdiler.

  Sefaletimizi ilk anda hissettigimiz 19 ekim sabahı yeşilköy hava alnında buluştuk tüfek ve malzemelerimizi gören Yılmaz Akyunus bize “Bu kadar canta bu kadar büyük tüfek getirilir mi, siz balık vuramıyor musunuz, bu kadar büyük tüfek getiriyorsunuz” diye fırcalayarak bize başimiza gelecekleri hissettirdi.
  Daha sonra bagajları vermeye gittik ve görevli bayan bize “kilolarımızın fazla oldugunu daha önce milli takımların fazla kiloları bildirdigini” söyledi.
  Yılmaz Akyunus bu parayı bizden talep ettiginde şaşkınlık içinde “bu kadar paramız olmadıgını orada ihtiyaclarımız olabilecegini” söyledik ve Yılmaz Akyunus kadına dönerek kabaca konuşmaya başladı görevli kadın da bize orayı terketmemizi söyledi.
  Çaresizlik içinde lufthansa hava yollarının Alman uyruklu sefinden biz sporcular olarak rica edip mağduriyetimizi bildirdik kendisi de sadece sizin hatırınıza diyerek bagajları kabul etti.
  Daha sonra Yılmaz Akyunus bize dönerken agırlıklarımız ve gereksiz malzemelerimizi atmamızı söyledi.

  4 saat sonra Frankfurt hava alanındaydık ve bize günlük 10 eurodan 80 euro verildi hocamız asistanımız koordinasyon ve haberleşmek için hiçbir caremiz yoktu ve bize verilen paralarla hava alanından telsiz aldık.

  Karnımızın aç olduğunu söylediğimizde Yılmaz Akyunus bize “Buradan bir yere ayrılmamamızı, orada beklememizi yemegi de ucakta yememizi” söyleyerek gitti.
  Biz 6 saat ucak yemegini bekledik. Ucak yemegi kalktıktan 1 saat sonra verildi biz hostese yemegi sorduğumuzda domuz olduğunu öğrendik, müslüman oldugumuzu söyledik o da bize müslüman menüsü hazırlatmak için daha önce söylemeniz gerektiğini açıkladı. Ve biz 10 saat daha ac kaldık.
  Caracas hava alanına geldigimizde biletlerimizin olmadıgını yarışma yerine nasıl gidicegimizin belli olmadıgını ögrendik.
  Tam 13 saat hava alanında hala hiç birşey yemeden bekledik bu bekleyiş üç sporcu arasındaydı. Yılmaz Akyunus sürekli yiyip elinde cikolata ve purolarla dolaşıp duruyordu.
  Artık bitmiştik 14 saat sonra Margarita adasındaydık ve 1 saat sonra otelde otelin önüne gelip beklemeye başladık. Yılmaz Akyunus elinde küçük cantası ile karsıdaki bara gidip biz cantalarla ayakta beklerken 4 adet tekilayı şat yapıp cantasını alıp villa tarzında odaya gitti ve bize 1,5 saat sonra diplerde leş gibi kokan beton yataklı bir oda verdiler. Hala birşey yememiştik ve yattık.

  Sabah kaktıgımızda her takım dalmaya gidiyordu. En gec gelen takım 20 gün önce gelmiş olan Ukrayna’ydı.
  Kahvaltıya gittik ve Selim Konya bir lokma yedi, açlıktan midesi tuhaf olmuş kusmaya gitti o günü dinlenerek gecirdik.
  Ertesi gün kalkıp dalmaya gitmemiz gerektigini söyledigigimizde cevap şuydu “Gidemeyiz ben hava alanına Anna’yı almaya almaya gideceğim”.
  Anna kimdi ve bizden ne kadar önemliydi?
  Ertesi gün tekrar gitmek istedigimizde “tekneye 150 euro, veremeyiz gidin vurulacak balıkların resimlerini ezberleyin” cevabıyla karşılaştık.
  Biz “hocam aramızda toplayıp verelim” dedigimizde cevap şuydu “siz kimsiniz federasyondan daha mı büyüksünüz benden iyi mi biliyorsunuz” oldu
  Sonradan öğrendiğimize göre yan taraftaki balıkcı kasabasında günlük tekne ücreti 30 euroydu bütün yabancı sporcu arkadaşlarımız oradan cıkıyorlardı.
  Yarışmaya bir gün kala organizasyon üçretsiz tekne veriyordu. Yılmaz Akyunus “saat üçte gideceğiz” demişti.
  Saat 4:30 ile 5:00 arası hava kararıyordu yine de 3’de gittik.
  Biz tekneye malzemeleri taşırken Selim Konya tekneye benim arkadaşımdan ödünç aldığım sualtı radarını baglıyordu. Yılmaz Akyunus “bu radarı getirirken bana sordunuz mu, kim size getirin” dedi “benden iyi mi biliyorsunuz” diye azarlamaya başladı.
  Biz alkollü oldugu için alttan almaya calıştık teknenin etrafına meraklı küçük cocuklar toplandı ve İspanyolca konuşmaya başladılar. Yılmaz Akyunus elindeki su ve şapkayı cocuklara fırlatıp bagırdı ve cocuklar kactı az sonra balıkcılar bizi dövmeye geldiler. Araya bizim tekneci cico adındakı genc girdi ve biz adamlara lokum dagıtıp sakinleştirip denize cıktık. Çico bize balık olan bir yer gösterdigi için Yılmaz Akyunus Çicoyu sus diyerek azarladı.
  Biz hava kararınca moral bozukluguyla otele döndük. “Herkes sabah erkenden gitti hocam” dedik “Sana ne” dedi.

  Bütün takımlar bütün gün otelin içinde gezen hiçbirşey yapmayan bu takıma gülüyorlar ve hayret ediyorlardı.
  Akşam kuralar çekildi her takımdan bir kişiye 2 motorlu, digerlerine tek motorlu bot düşüyordu 2 motorlu Selim’e, bana ise Mamaguo adında tek motorlu güzel bir tekne çıktı.
  Sabah yarışma alanında herkes teknesini buldu ve benim teknemde başka bir sporcuyu buldum. Bana gecekondu gibi bir bot gösterdiler. Yılmaz Akyunus’a koştum “Banane başının caresine bak” dedi. Organizasyon komitesine gittigimde Yılmaz Akyunus’un tekneyi değiştirttiğini öğrendim. Yapacak bir şeyim olmadığı için bota geri döndüm.

  Tekneler cıktı. Start alanına 500 metre kala benim teknemin aynası koptu motorla birlikte denize düştü her taraf su ve benzin içinde kaldı. Radarın aynası da motorla beraber sualtına gömüldü.
  Selim çırpınıyor “hocam hakanın teknesi batıyor” cevap şu “eeeee noooollllmuuuş?”
  Yüzerek yanına gittim “hocam kimse yardım etmiyor herkes gidiyor ne yapacağım? cevap şu “eeeeee ben ne yapayım? Banane organizasyonun sorunu” San Marinolu fotografcı ve apnea magazinden arkadaşlarım beni teknelerine aldılar. Akşama kadar göz yaşları içinde oturdum ve maskelerim o kargaşada kayboldu.

  Ertesi gün sabah bana fiber bir tekne verdiler ve arkadaşlarım maske verdiler. Yılmaz Akyunus otelde kalarak gelmedi. Start alanında bir karışıklık oldu 20 tekne beş dakika sonra geldiler. Hakemler başla deyince 20 tekne başlamış Selim de içlerinde. Diskalifiye ettiklerinden Venezuella, Peru ve İspanya’yı affettiler. Tam bir kabus başımızda kimse yok derdini anlatanı affediyorlar. Selim derdini anlatamadığı için elendi.
  Yarışma başldı ben en uzak noktaya giden olmaz diyerek ilerledim atladıgımda yanıma İtalyan Maurizio Ramaciotti geldi. Ben bakarken yanına Pedro Carbonell atladı ve maurızio daha önceden calıştıkları o balıgı vurdu.
  50 metre solda bir taş buldum ve altında 5 tane zapatero vurdum minimum 2 kilo olarak sayılıyor.
  Ortalık sakinleşti baştan 20 tane tekne vardı sonra gittiler. Taş sakinleşsin diye bırakıp kıyıdaki kopüklere girdim cok balık vardı ama 2 kilo gelmiyordu aralarında cok iri iki tane vurup taşa geri döndüm ve 2 tane daha vurdum. 9 balıgım vardı birinci gün en fazla vuranda 8 balık vardı. Yarışma 4 saate düştügü için erken bitti.

  Ağzına kadar dolu 1 cuval balıgım vardı. Havaya kaldırdım Selim cok sevindi Marco Bardi ve Yannis Sideris geldi. “Balıkların 1 tanesinin gecmeme ihtimali var” dediler digerleri cok büyük bu arada Volkan abi geldi ve herkesin neşeli kahkahalar attıgı an “gitmessek ucak kacıcakmış acele edin” dedi ve biz balıklarımızın tartılmasına kalamadık. En cok balıgı vuran bendim o gün ve biz jüri karşısına çıkamıyorduk. Bütün ülkeler bize güldü. Onlar yarın sabah dönüyorlardı bütün takımlar niçin döndügümüzü anlamadı. Tabi biz de anlayamadık.
  Hava alanına girdiğimizde karşımızda üstünde bizim milli takım eşofmanımız olan bir kadın duruyordu. Orada tanışma şerefine nail olduk Rus Bayan Anna ile. Bizimle Check-in yaptırdı ve uçağa bindik.
  Ben Rus Bayan Anna ile yan yana oturuyorum sordum “siz ne zaman dönüyorsunuz”, “sabah 7” dedi “yetişmem için bu akşam dönmem lazım”. Ensemde bir ses “sen benim yerime gec” ben Yılmaz Akyunus’un yerine gectim Yılmaz Akyunus da türkiyenin 4üncü sporcusu Rus bayan Anna’nın yanına oturdu. Bir gece Caracas’da kalacaktık. Ama bizim ucagımız ertesi gün akşam 6 daydı.
  Bizi federasyona cagırdıklarında milli eşofman üstünüzdeyken sakız bile çigneyemezsin demişlerdi peki ya Rus bayan Anna o eşofmanı neden giyiyordu. Hangi branştan olduğunu soramadık.
  Ertesi gün hava alanında bütün takımlar vardı. Marco Bardi geldi ve dedi ki “1 balık gecmedi diger 8 balık cok güzel geldi” ve herkes uçaklarına bindi. Geri gelmeden yolda sonucları ögrendik: SONUNCUYUZ. Boş cuvalında balık olmayan venezuellalının cuvalı kendi kendine dolmuş.

  Geldiğimiz günden beri uyku uyuyamıyoruz. Yarışmacı veya kaptan tartılan balıgının başında nasıl olur da durmaz? Sen bu ülkenin bu spora ne kadar önem verdigini böyle hissettirirsen, senin balıgın herkesin cuvalına girer. Adamlar bizi kaale bile almadılar, takımdan saymadılar.
  Hocası yok, kaptan takımın başında yok ve sürekli alkollü.

  Her sporcucun asistanı var ilk 6 yı götürüyorlar aylar önce gidilmiş. Hocaları başlarında radarlar, gpsler ellerinde. Asistanlarla beraber calışıp markalıyorlar strateji belirliyorlar hergün denize cıkıyorlar. Moraller üst düzeyde yarışma başlıyor. Asistan plana göre birinci taşa Gps ile cıkıyor radardan bakıp atla diyor ve yarışmacı sadece dalıyor. Balıgı vurup tüfekle beraber tekneye atıyor, hazır tüfegi alıyor asistandan ve devam ediyor. Orada işi bitince asistan bir diger taşa götürüyor sporcuyu ve böyle devam ediyor.

  İnanınki biz ülke olarak cok iyiyiz ama sartlar bu. Biz bayragımızın son sırada olmasından dolayı kendi adımıza utanç duyuyor ve hepinizden özür diliyoruz.
  Hakan Gençer
  Forumlara çok vakit ayıramıyorum. Danışmak istediğiniz konularda e-postayla ileyişim kurarsanız daha hızlı cevaplayabilirim.
  enginyildirim75@gmail.com

  Engin YILDIRIM
  İstanbul '75

 2. #2
  ZIPKINCI semih özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  11-06-2008
  Bulunduğu yer
  izmir
  Yaş
  26
  Mesajlar
  1.131

  Cevap: Venezuela Fotoğrafları

  şimdi ne desek geri gelmiyecek geçmiş olsun diyoruz ve sizin suçlu olduğunuzu düşünmüyoruz..
  içim burkuldu biraz daha önemseler şu sporu keşke de böyle rezillikler olmasa diye düşünüyorum..
  eğer yorumumda yanlış bir anlam çıkıyorsa yetkili arkadaşlar silerse sevinirim..
  Semih ÖZER

 3. #3
  Metehan MENDi
  Guest

  Cevap: Venezuela Fotoğrafları

  Sporcularımıza teşekkür ediyor ve onları kutluyorum ... ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için ellerinden geleni yaptıklarına inancım tamdır ...
  ancak federasyon yetkilisinin yaptıkları düpedüz vatana ihanettir ... bu ülke bu kadar aciz bu spor bu kadar sahipsiz olabilir mi ... derhal sorumlulardan hesap sorulmalı ve gereken yapılmalıdır , böyle önemli görevlere yüzüne tükürülecek değil eli öpülecek adamlar getirilmelidir ... yazık ; bir insan bunları yapacak kadar küçülebilir mi ...

 4. #4
  DOSTLAR TAKIMI srkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  13-07-2006
  Bulunduğu yer
  İZMİR
  Yaş
  41
  Mesajlar
  4.461

  Cevap: Venezuela Fotoğrafları

  nasıl bir adammış bu Yılmaz Akyunus resmen başarısız olmak için elinden geleni yapmış çok yazık bu anlayıştan bir türlü kurtulamadık..ben gitsem hiç çekemez patlardım lafımı da hiç çekinmezdim milli takım için oradalar birşey yapmak istiyor çocuklar müsade et bari
  serkan
  İZMİR

 5. #5
  ZIPKINCI semih özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  11-06-2008
  Bulunduğu yer
  izmir
  Yaş
  26
  Mesajlar
  1.131

  Cevap: Venezuela Fotoğrafları

  kimse ondan iyi bilmiyor..
  Semih ÖZER

 6. #6
  Erhan Eraslan
  Guest

  Cevap: Venezuela Fotoğrafları

  çok geçmiş olsun arkadaşlar...o şahsiyeti oraya kim seçti ben öncelikle onu sormak istiyorum...yav bu zıpkınla balık avcılığı özerk bir federasyon olamıyormu peki...

 7. #7
  koroglu
  Guest

  Cevap: Venezuela Fotoğrafları

  Arkadaşlar sporcu ruhumuzu bir tarafa bırakalımda hepimiz bu vatanın evlatlarıyız. Ben bilgisayar mühendisiyim ve TÜRKİYE nin en büyük gsm firmasında ciddi bir işim var.Ama hepsinden önemliside TÜRK üm. Federasyonun komple değiştirilmesi adına imza toplanması gerekli mercilere yürünmesi, gerekiyorsa yürüyelim koşalım ama lütfen bu rezaleti ve sahiplerini banane diyerek gözardı etmeyelim kenara çekilmeyelim. Yönlendirilmeyen TÜRK MİLLİ takımı vardı kabul. Fakat şimdi yönlendirilmeyi bekleyen başta ben olmak üzere bir çok bu sporu ve ülkesini seven vatandaş var bundan eminim.
  Konu Endien_ HUNTER tarafından (03-11-2008 Saat 16:22 ) değiştirilmiştir.

 8. #8
  dalgic_16
  Guest

  Cevap: Venezuela Fotoğrafları

  bizim başımız da rus karılarına bizlerden ve bayrağımızdan daha çok önem veren böyle sorumsuz ve kendi menfaatini düşünen bir zihniyetli ve denge sorunu olan böyle bir şahsıyet varken bizler bu durumda olmakla kahrolmak arasında gider geliriz takımdaki tüm arkadaşlara teşekkür ederim...
  ama umudumuzu yine de yitirimemeliyiz eminimki bu konu hakkında gerek yapılacaktır ...

 9. #9
  Kerem Boğan
  Guest

  Cevap: Venezuela Fotoğrafları

  Bu sporun ülkemizde ne kadar anlaşıldığı ve ciddiye alındığının en çarpıcı örneğidir bu yazı. Ben sizinle gurur duyuyorum. Eminim sizler 2.00 olan dip sürenizi şanlı bayrağınızı düşündükçe rahatça 2.30 a çıkarttınız, kendi can acınızı hiçe sayıp şanlı bayrağı gurur ile temsil etmeye çalıştınız böyle kötü şartlar altında bile olsanız. Ben sizinle gurur duyuyorum kardeşlerim, kesinlikle utanmayın başınız dik olsun, söyleyeceğim bu kadar....
  Konu Kerem Boğan tarafından (31-10-2008 Saat 21:56 ) değiştirilmiştir.

 10. #10
  Kerem Boğan
  Guest

  Cevap: Venezuela Fotoğrafları

  Yahu sinirden elim ayağım dolaştı bu ne aymazlıktır. Site yönetimini göreve çağırıyorum bu rezaletin hesabı sorulsun, ne yapmamız gerekiyor, nerelere baş vuralım? Bu arkadaşların organizasyon masrafı nedir yahu? 15.000 üyeli bi forumda kişi başı 5 tl toplansa 75.000 tl yapar ve eminimin ki herkez böyle bir desteğe katılır. Bunun hesabını sormak lazım arkadaşlar...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Denizlerimizden manzara fotoğrafları 4
  By Bulent BARIS in forum Diğer Fotoğraflar
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 14-03-2008, 01:22
 2. denizlerimizden manzara fotoğrafları(yenileri eklendiii)
  By Bulent BARIS in forum Diğer Fotoğraflar
  Cevaplar: 31
  Son Mesaj: 27-01-2008, 13:50
 3. sualtı fotoğrafları
  By Tolga Kıroğlu in forum Su altı Fotoğrafçılığı
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 23-11-2007, 20:41
 4. denizlerimizden manzara fotoğrafları 2
  By Bulent BARIS in forum Diğer Fotoğraflar
  Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 28-10-2007, 19:24
 5. eşkina fotoğrafları
  By g.saray2000 in forum Su Ürünleri Kanunu, Tüzükleri ve Talimatları
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 14-05-2007, 13:18

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217