Özellikleri:

•Alüminyum (Gövde et kalınlığı 1.5 mm) ve Karbon Gövde (Gövde et kalınlığı 2 mm) seçeneği bulunmakta
•Karbon gövdeli Apex zıpkınlarda kafa ile gövde birleşiminde sağlamlığı artırmak için paslanmaz çelik halkalar kullanılmış ve aynı zamanda bu halkalar tüfeğin dengesinin sağlanmasına da katkıda bulunmuştur.
•130 cm’ye kadarki zıpkınlarda 7 mm elektroliz ile kaplanmış paslanmaz yay çeliği şiş ve standard olarak 20 mm’lik latex lastik sunulmakta
•140 cm’lik boylarda tüfek üzerinde 7,9 mm’lik şiş ve çift 16 mm latex lastik sunulmakta

Kafa:
Değişik bir kafa yapısına sahip olan Apex zıpkınlarında kafa güçlendirilmiş fiberglas polimer malzemeden imal edilmiş. 130 cm’lik boylarda kafa üzerinde 20 mm’lik latex, 140 cm’lik boylarda 16 mm’lik çift latex lastik standart olarak sunulmakta. Kafanın değişik yapısı, lastiğin kolayca değişimine olanak sağlamaktadır.
Tetik Mekanizması:
Birtakım araştırmalar sonrasında imal edilen ve paslanmaz çelik parçalardan meydana gelen dayanıklı tetik mekanizması uzun ömürlü kullanım ve güvenlik garantisi vermekte.


Şiş Yolu:
Gövde boyunca konuşlandırılmış düşük sürtünme katsayılı polimer şiş yolu tüfeğe sessiz ve isabetli atış imkânı sağlamakta


Kabza:
Ergonomik bir yapıya sahip olan kabzada en dikkat çeken parça oldukça sağlam görünen dipçik kısmı kolay kolay kırılacağa benzemiyor.

[/b]