Yıllardır gördüğüm kadarı ile her ne kadar genel olmasada, Balık türlerini tanımayan, avlanacak balık türlerini tanımayan, bazı balıkların bazı dönemlerde avlanmaması gerektiğini bilmeyen( etik olarak), genel av ve avcı mantalitesini henüz öğrenmemiş olan arkadaşlarımız olabiliyor. Sonuçta öğrenme bir süreç, bilineni uygulama ise çok farklı.
Ben genel anlamda uzman sayılmam fakat site içinde yeni başlayanlara genel kurallar, bilinmesi gerekenler vs adı altında bir kısım açısa, hem avlarını, tehlikeleri, genel (maddi ve manevi müeyyideli) kuralları öğrenseler, siteye üye olduğu anda açılıp okunup onaylanan bir sayfa gibi.
Çünkü trakonu zıpkınla avlayan, iskorpit, müren, mığrı, vatosun bazı türleri, deniz anasının bazı türleri, vb balıkların risklerini bilmeyen, nadir türlerin küçük yavrularını avlayan arkadaşlar anlık hatalar yapabiliyor.
En önemlisi av ile ilgili pekçok tebrübesi olan büyüklerimizin arkadaşlarımızın herkesin tecrübe ve deneyimlerinin, özellikle hayati konuların ( bilinmesi öncelikli) okunacağı bir kısım.üyelik giriş sayfası gibi, işin teknik kısmı hususunu bilemiyorum.
selamlar.