Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Zıpkın ile balık avını kapsayan Kanunlar..

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Cevap: Zıpkın ile balık avını kapsayan Kanunlar..

Merhaba arkadaşlar konuyu hortlatıcam azıcık,

Belirlenen limitler dışında mesela kişi başı 7 adet orfoz yakalıyan bir arkadaş tespiti (teşhirden) halinde ne gibi bir ceza alır ..

(Oda okuyordur şimdi isim vermicem ama baya meşhur oldun arkadaşım maşallah allah düşmanıma göstermesin şuan düştüğün durumu bayaaa bayaa yıllarca facede dönecek o resimler gibi geliyor bana )

Yorum yap

Arkadaşlar merhaba. Okuduğum kadarıyla fener yasak su altında, ancak pek çok videoda fener kullananlara rastlıyorum. Belirli istisnalar mı var yoksa serbest oldu da ben mi bilmiyorum. Güncel kanun nedir? Teşekkürler
      Cem

?stanbul 1978

?Ç?MDEK? DEN?Z

Yorum yap

Sirkülere göre fener yasak ama ben dahil çoğunluk bu yasağı pek takmıyor.
        B.Çekmece - 1978

Yorum yap

Cevap için teşekkürler. Özellikle bu yasağa insanlar neden tepki gösteriyor acaba? Ben de taş altında girip saklanan balıkları normal gözle göremediğimden çok balık kaçırdım fener olmadığı için. sebep bu mu yoksa güvenlik vs. Başka sebepler mi?
          Cem

?stanbul 1978

?Ç?MDEK? DEN?Z

Yorum yap

Öncelikle önceki sirkülerde de feneri taş altında av yapmak amacı ile kullanmak yasaktı zaten yeni bir şey degil. Sadece güvenlik amacı ile taşımak serbest idi. O zaman da kimse sallamıyordu, şimdi de pek kimse sallamıyor.

Genel adina bir şey söyleyemem de bence taş altında hedef olmayan balığı ya da küçük balığı vurmaktansa taşı aydınlatmak daha doğru geliyor. Yani fenerin yasak olmasının ne gibi bir mantıklı temeli var biri çıkıp izah edebilse aklıma yatacak belki ama doyurucu bir açıklama yok maalesef. Feneri olan gece de avlanır falan gibi bir şey olsa zaten saçmalığın daniskası. Yani gece avlanacak adamı fener taşıyamazsın diye bir yasakla zaten engelleyemezsin zira. Taş balıklarını vurmayı zorlaştırmak desen, son sirkülerde avını serbest bırakmışın zaten orfozun&lagosun. Eşkina zaten uzun süredir serbest. Yuvaya zarar veriyor desen, kötü bir atışla yuvada yaralı balık bırakmak yuvaya daha çok zarar verir. Yani neresinden tutsan elinde kalır fener yasağı.
            B.Çekmece - 1978

Yorum yap

Son tebliğde emniyet amaçlı 6 voltluk fener taşımak hakkında bir bilgi yok sanırım.
              Yasak kapsamında değil anlaşılan?

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
              X