Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

şamadira olayi

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• şamadira olayi

Ben kendi metodumu degerli kardeslerimle paylaşmak istedim. 2,5 vey 5 kglı pet su bidonları vardır. Yaklaşık 10 mtrlik kalınca misine ile kemerime bağlıyorum . Aynı zamanda bidonu yetecek kadar tatlı su ile dolduruyorum . Koyları yavas yavas gectıgımız icin su kaybı fazla oluyor. Denize girdikten yaklasık 2-2,5 saat sonra ancak gidis tamamlanmıs oluyor. Bu esnada ve dinlenmek icin kıyıya cıktıgımda bidondakı su hayat veriyor . İçtikçe damarlarınız genişlemis gibi oluyor. Ağızdan nefes alıp verdiğimiz için bu gibi uzun süreli dalışlarda su kaybı muazzam olmaktadır . Hava soguk da olsa sıcak da olsa nefesle su kaybı bende yaklaşık 1 kg / saat oluyor. Bu arada son zamanda vefat eden arkadasların kendılerını cok yordukları ıcın vefat ettıklerını dusunuyorum. Ucak yolculugu , agır spor futbol vs gibi durumlarda kalpte bulunan magnezyum tukeniyormus bu da kalbın olumu demekmıs. Rahmetli Ziya Deniz gunde 12 saat dalarmıs . Rahmetli Zafer Tan 6-7 saat suda kalırdı . Magnezyum eksikligi ile ilgili bir kac yazı okumustum . Bu yuzden dalıslarımı 2-3 saat tutuyorum .

Dalarken kurumamak , baş ağrısı cekmemek istiyorsanız ve sizi takip eden herhangi bir tekne vs yok ise bu metod hayat kurtarıyor.

Bu metodun baska bir avantajı içtikce bidondaki su eksiliyo , vurdugunuz balık çoğalıyo . Balıkları bidona takıyorsunuz . Yanı bidon tamamen bosalınca ancak vurdugunuz balıkları tasıyacak kapasiteye cıkıyor. 5 kg lik bir bidon karada 20 kg cekecek kadar balığı tasıyor. Balıkları belde tasımak yerine bidona takmak buyuk kolaylık saglıyor.
    Aynı zmanda yedek fener ve zıpkınlarınızı bidonun sapına takabiliyorsunuz .

Ama tabi bu metod ıssız koylarda uzun sureli avlarda gecerli . İstanbul’da bidonla dalmaya gerek yoktur herhalde.

Cevap: şamadira olayi

su candır...
    /BED.E?T Ö?R. (40)

Yorum yap

[IMG][/IMG]

ben bunu kullanıyorum gayet rahat ve konforlu

Yorum yap

şamandıra olayı mantıklıymış. kafama yattı. paradan kaçmayacaksan ve botta boş yer varsa ahmetozsu isimli arkadaşımızın paylaşımı biraz daha cool...

Yorum yap

Asl? ahmetozsu taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
          [IMG][/IMG]

ben bunu kullanıyorum gayet rahat ve konforlu
          Ahmet bey merhaba, bu tür bir şamandıra arıyordum bende. Nereden ve ne kadara temin ettiniz ?

Yorum yap

bu güzelmiş fiyatı nedir ?

Yorum yap

Asl? justhappy taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
              Ahmet bey merhaba, bu tür bir şamandıra arıyordum bende. Nereden ve ne kadara temin ettiniz ?
              slm ben bunu 149 tl ye decathlon dan aldım...
              sanırım online satışı da var.. ama emin değilim.. ama kesinlikle tavsiye ederim..

Yorum yap

Okipa Light Dalış Uyarı İşareti - Decathlon - Herkes İçin Spor,Spor İçin Herşey

üste linki de ekledim

Yorum yap

Asl? takdogan taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                  bu güzelmiş fiyatı nedir ?
                  Turhan bey bu arada siz izmire yakınsınız geçen hafta sonu decathlonda reyonda gördüm bilginize...
                  aynı ürün üzerinde omer yazsın isterseniz 189 tl oluyo
                  En son düzenleyen ahmetozsu; 29.Mayıs.2013, 16:16.

Yorum yap

Sevgili Kiklacı bence şamandıra bir zıpkıncı için paletden daha önemli ve hayat kurtaran bir malzeme. Dilerim şamandıran her dalışında yanında olur, çıkarkende balıkla dolu olur. Bir de senden ricam imza ayarlarını doldurursan seni daha iyi tanırız.
                    Selamlar, sevgiler.

http://www.zipkinci.com/kurallar-one...durulmasi.html
                    Türkay Demiro?lu
                    ?stanbul-F?nd?kzade
                    01.03.1967
                    0 Rh+

Yorum yap

Asl? Türkay Demiroğlu taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                      Sevgili Kiklacı bence şamandıra bir zıpkıncı için paletden daha önemli ve hayat kurtaran bir malzeme. Dilerim şamandıran her dalışında yanında olur, çıkarkende balıkla dolu olur. Bir de senden ricam imza ayarlarını doldurursan seni daha iyi tanırız.
                      Selamlar, sevgiler.

http://www.zipkinci.com/kurallar-one...durulmasi.html
                      imza ayarlarını düzenleyen üyelerimize yüzde 10 indirim söz konusu hemen sizde imza ayarlarınızı düzeltin alışverişinizde zıpkıncıdan geldim diyerek yüzde 10 indiriminizi istemeyi unutmayın kaldın dalın saglıcakla zıpkıncı yönetimi imza ayarları bölümü yetkili bölüm şefi Türkay ...Demircioğlu
                      abi kızma ne yapım gördükçe ilişiyorum
                      Fatih
                      ?stanbul
                      1978
                      Adam olmak bir gruba dahil olmak de?il bir duru?a sahip olmakt?r.

Yorum yap

Asl? justhappy taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                        Aynen ben de bu ürünü izmir optimum dechatlon da gördüm ve omer di ilk defa görmüştüm ama çok çok beğendim gayette kullanışlı diye düşündüm ancak fiyatı çok pahalı geldi bana biraz araştırdım içindeki malzemeyi gösteren fotoları var biraz uğraşılsa evde rahat bir şekilde yapılır diye düşündüm saygılarımla.
                        sigpic
                        Özgür Burak TA?DEM?R
                        AYDIN
                        ozgur243@gmail.com

Yorum yap

dalışlarda şamandıra önemli bir mevzu resimdeki ürünü bende aldım ama daha kullanmak nasip olmadı bence kullanışlı bir ürün sadece ufak ıvır zıvırı değil extra ikinci tüfeğide yanınızda bulundurmanıza olanak sağlıyor ayrıca yorulduğunuzda üzerinde dinlenme imkanı verebilir magnezyum eksikliği için de bitter çikolatayı öneririm iyi bir kaynaktır ayrıca daliş sırasında ihtiyacımız olan enerjiyi hızlı bir biçimde sağlar Bitter çikolata kalbi koruyor - Beslenme-Diyet- ntvmsnbc.com bu linke bir gözatmanızı öneririm sevgiler.

Yorum yap

bidon olayı kafama çok yattı akıllıca bir iş hem suda yüzeliğide olur akabinde kalınca bir bağlama olayına gelince dolaşma riskinden dolayı tereddüt ettim olmadı ucuna ağırlık bağlanılabilirde
                            Atakan Yakup KARADO?AN
                            0535 722 32 25 SEFAKÖY - BAHÇEL?EVLER - ?STANBUL
                            karadoganotomotiv@kalyon.biz
                            sigpic
                            Bizim Özgürlü?ümüz ?norkelin Havayla Temas? Kesildi?inde Ba?lar...
                            Zafer TAN

Yorum yap

şamandıranın aslında her dalışta kullanılması pek çok açıdan önemli ama ben de çoğu zaman ihmal ediyorum. örneğin bazen öyle balıklar denk geliyor uygun zıpkın olmadığı için atamıyoruz. işte zıpkın uygun olmasa bile tüfek bir şamandıraya bağlıysa vur trofe balığı yakın mesafeden bırak gitsin şamandırayla yorulana kadar gezsin sonra alırsın.
                              Cem

?stanbul 1978

?Ç?MDEK? DEN?Z

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X