Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Güvenilir satıcı ve Dolandırıcıları ayrımak için

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Güvenilir satıcı ve Dolandırıcıları ayrımak için

Arkadaşlar merhabalar.Dolandırıcı ve iyi niyetli satıcıları birbirinden ayrımak için bu sitede birşeyler yapılmalı en azından hobidaşlarımız arasındaki kötü niyetlileri 3 kağıtçıları ayırmış olur biraz olsun nefes alırız..Ben az önce bir arkadaşı gördüm benim çektiğim resmi kullanmış bir ara uyarmıştım ama konusunu bulamadım.İyi niyet bence davranışlarlada belirlenmeli sözünün erimi doğru bilgimi veriyor ürün hakkında vs vs bence iyi niyetli olmadığını düşündüğümüz kişinin ilanın altına yorum yazsınki bizde kimin ne mal olduğunu bilelim bir iki zıpkında almak istemiştim bir iki kişi ilgilendiğimi görmüş mesajlaştık aman alma şurası böyle burası böyle vs vs diye uyarmıştı sağolsun ..Adam ilanı açıyor özelliklerini yazmıyor bir iki telefonda konuşunca ya burasında şu var şurasını böyle yaptım sorun olmaz vs vs bunu herkes yapıyor adını çok bildiğiniz kişiler bile yapıyor...Ya çare bulmalı yada kazıklanmaya devam etmeliyiz...Kötü olmak çok kolay bir yalan söylersiniz gerisi gelir iyi olmak ondan daha kolay olanı olduğu gibi söyleriniz sıkıntı yaşamazsınız yüzünüz alnınız ak olur ...
    Fatih
    ?stanbul
    1978
    Adam olmak bir gruba dahil olmak de?il bir duru?a sahip olmakt?r.

Cevap: Güvenilir satıcı ve Dolandırıcıları ayrımak için

şimdiye kadar bu sitede Allaha şükür hep iyi insanlarla karşılaştım umarım bundan sonrada kötülere denk gelmem.
    Aklıma basit bir şey geliyor, üyelik sistemi yada satış ilanı açma şekli referans usulü olsa, belki kötü niyetli kişilerin bir kısmı engellemiş olunabilinir.
    MEHMET SEMERC?
    Dokuz Eylül Üniversitesi
    Bilgisayar Programc?s?
    1979 ?zmir / Egekent

sigpic
    Apnea Rebel 90
    Apnea Bullseye 60

Yorum yap

Asl? DEUXA taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
      şimdiye kadar bu sitede Allaha şükür hep iyi insanlarla karşılaştım umarım bundan sonrada kötülere denk gelmem.
      Aklıma basit bir şey geliyor, üyelik sistemi yada satış ilanı açma şekli referans usulü olsa, belki kötü niyetli kişilerin bir kısmı engellemiş olunabilinir.
      Bende bir kaç ürün hariç sıkıntı yaşamadım şükür referans sistemi çok güzel olur yada beğeni butonunun yanısıra begenmedım butonuda olsa keşke
      Fatih
      ?stanbul
      1978

Yorum yap

Ne yaparsan yap adam kötü niyetli olduktan sonra birşekilde geçiriyor. Bu işten ağzı yananlar malzemeyi aldikdan sonra parasını yollasın aksi halde sıkıntı yaşanıyor. Malzemesine güvenen satsın güvenmeyen de kusurlarini detaylı resim çekip anlatıp karşı taraf razı olursa o şekilde göndersin. Başka şekilde sitenin girişine X-ray de koysanız gene olacaktır bu tip hoşnutsuzluklar.
        sigpic

"Sadece Rüku'da E?ilir, Secdede Diz Çökeriz"
        Halil Kafkas

Yorum yap

Bugune kadar defalarca malzeme alip malzeme sattim ama Allaha sukur hic karaktersizlerle karsilasmadim. Evet ilan altina o ilanla ilgili olumsuz yorum yazmakta cozum yollarindan birisi olabilir ama bu seferde bilgisi olan olmayan yada sirf b.k atmak icin mesaj yazanlar tureyecektir. Bu durumda kisi ne kadar iyi niyetli olursa olsun malzemesi ve kisiligi karalanacaktir. Olayin ozunde kisilerin icinde serefsizlik varsa sifir malzemenin fotosunu ceker koyar yine satar, bence bu isin cozumunu kisiler kendileri bulacaktir zaten zaman icinde az cok insanlar burada birbirini fiziksel olmasada taniyorlar. Guvenmedigi kisiden malzeme almayacak yada guvenmedigine parayi yatirmadan satmayacak. Yoksa Halilin dedigi gibi xray koysan nafile. Sonuc olarak hepimiz tek nefesle yasayan insanlariz eger kisi bu nefesin sonuncusunu suyun altinda almayi goze aliyorsa herturlu serefsizligi adiligi yapacaktir.
          Murat TUZCU
          1974/?zmir
          542-4862049

Yorum yap

Valla ben kendi adıma değilde yeni başlayacak yada herkese tam güveni olan henüz aldanmamış aldanmaya bir tık kalmış arkadaşlar için konuyu açtım dileğen istediğini yapar herkese güvenir ben tanıdığım kişide olsa ürünü görmeden almam yada tanıdık da olsa sorarım Türkiyede bir laf vardır (...Eşe dosta gidecek bir ürün ...) Tanımı alırsam öyle alırım piyasada sözüne sadık olmayan çok kişi var ..Allah iyilerle karşılaştırsın ...
            Fatih
            ?stanbul
            1978

Yorum yap

site bir havuz yapsa para havuzda kalsa malı alan onayladıktan sonra hesaba geçse sitede belli bir miktar ücret alsa bu işten oyum evet olur.
              y. y?lmaz o?uz
              1980 bal?kesir

hurok marble....
              yilmaz_oguz28@hotmail.com

Yorum yap

Sıkıntı bu işe yeni başlayan arkadaşları tam olarak tanıyamamayla ilintili bir durum. Genellikle eski forum üyeleri ve uzun zamandır zıpkıncılıkla uğraşan arkadaşlardan pek sıkıntı çıkmıyor ki 3 kuruş için kimse adını camiada karalamak istemez. Sitede mesaj sayısı ve siteye üye olduğu tarihe bakılıp değerlendirme o doğrultuda yapılmalı. Örneğin belli msj sayısına ulaşmamış yada üyeliği eski olmayan üyeler için önce malı göndermesi şart olsun. Bunu forum kurallarına eklemek mantıklı gibi geliyor bana. Sitede karantina alanı gibi bir alan olsun ve kanıtlanmış olan dolandırıcılık olayları sitenin bu alanında duyurulsun ve bu konu satış bölümünde üst başlık olarak sabitlensin derim ben.
                samet yi?ito?lu 23,01,1986

Yorum yap

Samet adı duyulmuş insanlarda yapıyor adla alakalı değil karakterle alakalı bir şey Tanımadığım adamdan zaten alışveriş yapmam
                  Fatih
                  ?stanbul
                  1978

Yorum yap

eee ben eski zıpkıncıyım siteye yeni üye oldum bilgisayar kullanmayı yeni ögrendim belki. eski yeni ayrım bence yanlış kac kişi ile de alış veriş yaptım zihniyet önemli burda yeni üye olanları damgalamak bence yanlış
                    y. y?lmaz o?uz
                    1980 bal?kesir

hurok marble....
                    yilmaz_oguz28@hotmail.com

Yorum yap

Koskoca sitede alım satım ufak bir bölüm.Dolayısıyla alım/satım/takas konularına yönetim müdahil olmaz.Olabilecek en uygun şey,malı alacağınız kişi ile ortak dostları sitede bulup onlar vasıtasıyla alışveriş yapmanız.Mesaj sayısı göz önünde bulundurmakta fayda var elbet.Burada ürün aldım,sattım,ücretsiz hediye ettim,hediye aldım.Parayı göndermeden malı gönderenleride gördüm.Malı görmeden sadece söylediklerimle para gönderenide gördüm.şükür o konuda müsterihim,hiç bir sıkıntım olmadı.
                      Batuhan TÜTÜN
                      01.05.1972
                      0 Rh (+)
                      Buca - ?ZM?R
                      Gsm : 0 (532) 577 77 56
                      Mail : batuhantutun@hotmail.com
                      Meslek : Güvenlik Müdürü

''I know what it is to be young . But you don't know what is it to be old''

Yorum yap

Senin isler yine durgunlasmis anlasilan Hersey tecrubedir, balik vurmasida oyle zipkinci kaziklamasida oyle Bence sitedeki tecrubeli uyeler kiminle ne sekilde alisveris yapicaginida biliyor. Eski taninan bir uyeyse zaten eski satis basliklarindan ne kadar durust oldugunu biliyorsunuz. Yeni bir uyeden birsey alinacaksa ya elden alisveris yapmayi tercih ediceksin yada once malzeme gelicek sonra para.. He oylede olmuyorsa 3 kurus fazla olsun sifir olsun, riske girmeye gerek yok Ben sifir urun alirken bile satici seciyorum ikinci el malzeme alirken nasil guveneyim
                        Çocuklu?umuzdan kalan en soylu dü?üncedir Mustafa Kemal...Bir ya?am? onurland?ran en asil rehberliktir..

"Cahille girme münaka?aya. Ya sinirini z?plat?r tavana! Ya da yaz?k olur Adab?na"

"Suskunlu?um asaletimdendir. Her lafa verilecek bir cevab?m var. Lakin bir lafa bakarim laf mi diye, birde soyleyene bakarim ADAM mi diye?"

Biyolog
                        / Profiler

Yorum yap

Yok be iş var şükür çalışıyoruz zaten olmasa dalış olur kaç ay oldu dalış yok son şafak abiyle daldık maskemi bile almadım daha ben yeni başlayacak arkadaşlara maksat bilgilendirme olsun diye açtım milleti ayakta kandıran insanlar türedi balık yok bilgidemi paylaşmayak
                          Fatih
                          ?stanbul
                          1978

Yorum yap

yönetim olarak geçmiş yıllarda bunları çok konuştuk, sitede de üyelerimizle çok konuştuk, ancak ticari kısıma dahil olamayacağımız ve gönüllülük esasına göre iş yaptığımız için biz işin içine girmek istemedik

kaldı ki girmek istesek bile çeşitli mali (ticaret kanunu) sorunlar ve yaptırımlar ile karşılaşma ihtimalimiz çok yüksek, zira burası bir alım satım sitesi değil ve biz bu işten para kazanmıyoruz

bulduğumuz en iyi yöntem satış ilanlarının mutlaka üye olarak açılması, belirli bir sistem içerisinde tüm detayların yazılması ve buna göre hareket edilmesi olmuştur

satış ilanı formatı şu şekildedir;

ÜRÜN BİLGİLERİ

MARKA: APNEA örnek

MODEL: REBEL örnek

BOYUT: 100 cm örnek

RENK: KAMUFLAJLI örnek

KOMBİNASYONLAR: 140 cm. apnea şiş - 56 cm. dunlop kaplinli amber lastik - beuchat mafsallı palamut örnek

FİYAT: 250 TL. örnek

İLETİşİM BİLGİLERİ

İSİM SOYADI:

ADRES:

TELEFON:

E POSTA:

KARGO BİLGİLERİ

HANGİ KARGOLARLA YOLLAYABİLİRSİNİZ: Yurtiçi - mng - ptt örnek

ÜCRET KİME AİT: Alıcıya örnek

TAKAS SEÇENEKLERİ

Takas istemiyorum örnek

ilgili konuları şunlar;

http://www.zipkinci.com/satiyorum/62...ncellendi.html

http://www.zipkinci.com/satiyorum/76...satimlari.html

Yorum yap

Yönetimin konunun içine maddi çıkarlar olarak değilde konulara daha kapsamlı daha anlık müdahil olması gerekir düşüncesindeyim para almıyoruz diye olaya karışamayız demek kendi sınırlarını korumamak olur ..Kanuni sınırlar dahilinde gerek biz gerek yönetim önlem alabilir benim düşüncem bu .Misal konu admini yok her konunun takipçisi bir yönetim üyesi olsa misal satış çoğu satış ilanı aktif değil ama konu açık ,konu kapatılması istenmiş konu aktif durumda ve boş yer kaplıyor aradığını bulmak isteyen konulardaki tüm mesajları okumak zorunda kalıyor .ve şablon zorunluluğu geri gelmeli resimsiz bilgisiz ilan hemen silinmeli ve ilanlara belli süreler konulmalı bi hafta veya 10 gün sonrasında kapanmalı ....vs vs
                              Fatih
                              ?stanbul
                              1978

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X