Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

SIĞ SUDA İRİ LEVREK AVI...tecrubeli arkadaslarımızdan yardım beklıyorum....

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• SIĞ SUDA İRİ LEVREK AVI...tecrubeli arkadaslarımızdan yardım beklıyorum....

Bugun dalmaya gittigim de yaklasık 30-40 cm suda kumlukta 6-7 tane tanesi 3-7kg arası(tahmınen soyluyorum cunku hepsı bebek gıbıydı vala) degisen levrekler gordum fakat bır turlu yanastıramadım kendıme agasona yatsam snorkelim bile suya batmıyordu o kadar sıgdaydım... levrekler bana gorunup surekli toz oluyorlardı... ne zaman boyle sıglıkta ırı levrek gorsem o kadar yatsamda bır turlu kendıme yanastıramıorum cok urkek davranıyorlar bızım burdakı balıklar... benı gorur gormez hemen son surat fıseklıyorlar...sizden ricam bu levreklerı kendımıze yanastırmanın bır yolu var mıdır tecrubelerınızı benımle paylasırsanız cok sevinirim....

simdiden cwplarınız ıcın tskrler....
    acar 1989
    urla
    Cmas*
    Pegasus-Pilot

Cevap: SIĞ SUDA İRİ LEVREK AVI...tecrubeli arkadaslarımızdan yardım beklıyorum....

Onlar sana gelmiyosa sen onlara git. Ama habersiz...
    Caner ALTINTA?
    Silivri / ?stanbul
    (1982 Silistra)
    sigpic

Yorum yap

Cevap: SIĞ SUDA İRİ LEVREK AVI...tecrubeli arkadaslarımızdan yardım beklıyorum....

sercan bu işin ustası konuyu görürse hemen cevaplar diye düşünüyorum.size yardım ettim,özelden sercana konunun linkini yolladım rastgele.
      En son düzenleyen Utku BİLDİRİCİ; 21.Kasım.2009, 23:18.

Yorum yap

kısmet
        Tayfun Ali PEKDEM?R
        0532 666 7071
        email : [email protected]
        Memleket : Giresun
        www.armonimutfak.net

Yorum yap

bence gırdiğin saat dengesiz gibi geldi bana tabi nerde ne zaman olcağı belli olmaz ama o hayvanlar erken saatte veya güneş batmaya yakın avlanıyorlardır o cıvarlarda o saatlerde dene...yakın oturuoz aslında benımde o taraflarda yazlık...bi operasyon yaparız istersenoda olmadı hayvanlar ordaysa cogunlukla 2-3 kera taş koyup saklncak yer yap cok agırlıkla...yumurta zamanı yatarlar diye düşünüyorum o kumlukta bıraz zaman var daha doğru değil ama o zaman hiç ürkek olmazlar...

Yorum yap

Acar kardeşim şimdi burdan yazmakla olmaz, sen beni götür levreklerin olduğu yere ben sana tüm iyi niyetimle uygulamalı olarak anlatırım.

Yorum yap

su her ne kadar sığ da olsa ağarlığını arttırıp batarsan bir şekilde balıkların ilgisini çekebileceğini düşünüyorum. Yarım metre su da olsa su üstünde olmakla su altında olmanın farkı büyük olacaktır yada balıkları gördüğünde arkasına saklanacağın bir taş varsa, biraz sabredersen onlar sana gelecektir o da olmadı güneş yönüne göre sen git üzerlerine daya şişi kafasına
              S. Deniz ÖZTÜRK
              Tekirda? 1980

Yorum yap

ben hallederim onları Acar üzülme sen
                serkan
                ?ZM?R

Yorum yap

su yüzeyi ile temas olması kesinlikle açık alandaki levreği yaklaştırmıyor..
                  ne olursa olsun dipten yaklaşılmalı , eyer su çok nettse ve eriştelik yoksa yani kumluksa ilerlerken elle biraz kum kaldırılmalı , yüz gizlenmeli ..bacaklar kesinlikle yanlara açılmamalı , palet çırpılmamalı..sadece parmak uçları olabildiğince hareketsiz yaklaşılmalı...tabi levrek için en iyi zaman sabah ilk saatler günün batmaya yakın saatleri....
                  ama şunuda söleyebilirm eyer 1 ayda ha sabredersen öğlen vakti aynı derinlikte ki levreklere..dişi kokusu yüzünden hipnotize olmuş levreklere çok çok rahat yaklaşabilirsin..

ayrıca 1 m lik suda uzakta bir levrek gördüğünde ,, altında da saklanacak bir kaya yada ot yoksa yapman gereken en iyi şey ,, olduğun yerde önce derin bir nefes alıp ciğerinnin havasının 5 de 2 sini boşaltmak olduğun yere yavaşça !!"hiç hareketsiz"!! düşmek.(sadece 1 m su için!!!)..görüceksin levrek bodozlama üzerine gelicek...
                  ********serco********

Tüm Av Videolar?m için Facebook Sayfam? Ziyaret Edebilirsiniz:
                  http://www.facebook.com/SercanZenginZipkinaviVideolari

Yorum yap

Asl? SercanZengin taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                    su yüzeyi ile temas olması kesinlikle açık alandaki levreği yaklaştırmıyor..
                    ne olursa olsun dipten yaklaşılmalı , eyer su çok nettse ve eriştelik yoksa yani kumluksa ilerlerken elle biraz kum kaldırılmalı , yüz gizlenmeli ..bacaklar kesinlikle yanlara açılmamalı , palet çırpılmamalı..sadece parmak uçları olabildiğince hareketsiz yaklaşılmalı...tabi levrek için en iyi zaman sabah ilk saatler günün batmaya yakın saatleri....
                    ama şunuda söleyebilirm eyer 1 ayda ha sabredersen öğlen vakti aynı derinlikte ki levreklere..dişi kokusu yüzünden hipnotize olmuş levreklere çok çok rahat yaklaşabilirsin..

ayrıca 1 m lik suda uzakta bir levrek gördüğünde ,, altında da saklanacak bir kaya yada ot yoksa yapman gereken en iyi şey ,, olduğun yerde önce derin bir nefes alıp ciğerinnin havasının 5 de 2 sini boşaltmak olduğun yere yavaşça !!"hiç hareketsiz"!! düşmek.(sadece 1 m su için!!!)..görüceksin levrek bodozlama üzerine gelicek...

olay budur işte

Yorum yap

öncelıkle ilginiz ıcın tskrler daldıgım yer normal kumluk alan saklancak yerde falan yok erıste kıyısında bı yer ama erısteler ıcıne yatamıcagım kadar sıg yatıyorum yatıyorum snorkel suyun ustunde kalıo aynı yerde balıkları gordukten sonra 20 dk falan yatmısımdır eriştelerin ıcınde hareketsız ama sadece bana 2 kere gozukup ortadan kayboldular daldıgım vakıtte öğlendi iki iki bucuk gibi girdim suya sonra gunesın batmasına yakın cıktım sadece bi tane cıkmak uzereyken yarım kılo cıvarı bı tane vurdum kıyıda ama o buyuklerı menzılıme bır turlu sokamadım buyuklerıde gordugum vakit gunes baya vardi bende kendımı sudan keserek yatmayı denedım ama zaten suyun ustundeyken gogusum nerdeyse yere surtcek bı pozısyondu cok sıgdı su tas catlasın 40 50cm bısıdır... ondan kendıme yaklastıramadım ama haftaya gıdınce bıde erken saatte ugrayım aynı yere bakalım ordalarsa sabah die yaklascaklar mı goruruz...
                      acar 1989
                      urla
                      Cmas*
                      Pegasus-Pilot

Yorum yap

ben de birşey söylemek ıstedım.levrek agoşona yada su icındeki hareketlere hızlı refleks gosteren bır hayvan.cok hızlı gelır ınsanın uzerıne bır okadar hızlıda kacar.kesınlıkle sert ve gurultulu hareketlerden kacının oldugunuz yere cokup beklemek bence en ıyısı.bırde sıg suda balıgı ıpe gecırınce balıga basmaya gıtmeyın ellerınızle ıple cekın tam tersınde sürüyü bırdaha bulamassınız,eger sürü ise tabı.bana göre o derinlıklerde avı en cok zor olan balıktır ama zevkıde cok ıyıdır rastgelsın acarson olarak ense kökune atışlarını yapmanı önerırım dıger atışlar sorun yaratabılır saygılar.

Yorum yap

Birde sabah erken suya girmeyi düşün.
                          Cengiz ÖZÇEL?K - 1978
                          sigpic
                          " Dive4Life "
                          Cep: 0533 620 06 62

Yorum yap

Bazen daha fazla yaklaştıramıyacağını anladığında tetiğe basmak gerekir.. Tabi burda zıpkının kombinasyonuna güvenmek önemli..

Ra?it Ü. // ?zmir

Yorum yap

Daha yarım 2 saat önce avdan geldim.Dediğin gibi 3-4 parça iri levrek vardı.En azından birini almalıydım. Yarım metre suda öyle bi konsantreyle yattım ki kendime inanamadım önümde sadece başımı saklıcak kadar bi taş vardı.İkisi öyle bi geldilerki çarpıcaklar sandım.Öndeki çok iriydi ama yumurtalı olduğunu kör bile anlardı.Daha doğmamış Binlerce balığın vebalini alamam o hatayı daha önce yaptım huzurum kaçtı.Dişiyi ellemedim arkasındaki 1,5-2 kg ama erkekti.şişin on cm önünde yan verdi izlemek bile muhteşemdi.Atışımı yaptım tam beynine nişan aldım.O kadar yakındıki şişin girip çıkışını bile duydum.balık titremedi bile sanki ölü balığa ateş etmiş gibi öylece kaldı.hiç hareket etmedim dişi dönüp geldi başında ona bakıyodu.Valla içim sızladı.Sonra hareket ettim dişi kaçtı balığı aldım avı sonlardırdım.Resim ekleyebilsem koyucam da çok karışık geliyor uğraşamıyorum

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X