Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

zarganaya rapala.

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Cevap: zarganaya rapala.

İpekle zargana yakalaması çok zevklidir yav. Ama her bölgenin zarganası ipeğe gelmez. Vurdurarak sarmak konusunda internetten wtd aksiyonu diye arattır videolarda görürsün Çağrı. Walk the dog aksiyonu diye de geçer. Spincilerin su üstü sahtelerde kullandıkları olmazsa olmaz tekniklerindendir.

Eren ATE? ---- Çanakkale / Merkez

** Z?pk?ncI Yöne-TeaM **

>> Sa??m Marmara, solum Ege... ?nsan daha ne isteyebilir ki? <<

Yorum yap

Aynen Eren abinin dediği gibi bizim orada ipek iyi iş yapmaz ancak yemdir iğnedir fazla uğraşmamak için tekne arkasından salarak iş yaparız.
      En sevdiğim yemi kanlı kanlı zargana eti(tazeliği çok etkiliyor) ve biraz deneyim sonucunda fark ettiğim şey ise görünmez misina olması büyük avlar için daha etkili.
      3 sene önceden bir av, zargana eti ve görünmez misina 20-30 dakika.

Ek olarak; sağlam zargana varsa karides, teke çok iyi iş yapar.
      [IMG][/IMG]
      En son düzenleyen M. Mert BABAYİĞİT; 13.Haziran.2014, 11:16.
      1989 Trakya k?y?lar?

Ya?am, ald???n nefeslerin say?s?yla de?il, nefesini tuttu?un anlar?n say?s?yla ölçülür. (George Carlin)

Yorum yap

bizim merada ise midyenin solucan gibi olan kenar kısımına delirir zargana , en kalabalık ve iri avları midye ile yapmışızdır. kendi etine yada istarvite de gelir ama nazlanır biraz. bu arada ben hiç denemedim ama tavuk derisini kibrit çöpü ebadında kesip avlananlar da var. sağlam olduğu için yem kaybı da çok nadir oluyor.
        sigpic

Muhsin YILDIRIM
        1975 - ?STANBUL / ATA?EH?R
        530 822 13 96
        MARES V?PER 75
        YAKAYASUB GHOST HUNTER 82
        MARES V?PER PRO 100
        AZMAN PRO 100

Yorum yap

Bizim burda ipekle yada midyeyle zargana yakalayabilen kimse görmedim genelde istavrit ile avlanıyorlar ama tekeylede yakalıyanını gördüm.

Asl? Eren ATEş taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
          İpekle zargana yakalaması çok zevklidir yav. Ama her bölgenin zarganası ipeğe gelmez. Vurdurarak sarmak konusunda internetten wtd aksiyonu diye arattır videolarda görürsün Çağrı. Walk the dog aksiyonu diye de geçer. Spincilerin su üstü sahtelerde kullandıkları olmazsa olmaz tekniklerindendir.
          Bu aksiyonu biliyorum kamışı kaldırarakmı yapmak gerekiyo ?

Yorum yap

Marmara denizinde haziran ayında zargana avlanırmı ?

Yorum yap

tebrik ederim...
              sigpic
              Co?kun TEKE , 04-05-1977 , MAN?SA / Merkez

Yorum yap

aynen öyle Eren abinin dediği gibi wtd şeklinde sarım yapıyosun ama sahten su üstü olmadığı için biraz daha su altında kaçışan balık aksiyonu oluyor. uygulama wtd aksiyon su altında wtd gibi özetlenebilir. gerçek yemle avcılık tabiki daha verimli olur fakat zevk derseniz ben her zaman suni yemin yanındayım balık oltaya vurduğu an kamışın elimde olması lazım çekirdek çitleyerek oltacılık yapmayı sevmem. marmarada her mevsim zargana avlayabilirsin fotoğrafını paylaştığım avı yanılmıyorsam şubat ayında yapmıştım. fakat en verimli zaman ağustos sonrasıdır eylül ekim ayları. önemli bir etken olarakta balığı bulman bulamadığın zaman zaten av 3-5 zarganadan öteye gitmeyecektir. bir sorun daha var zargana olduğu yerde pek duran bir balık değil beslendiği birşey yoksa. bu yüzden kapalı alanlar liman içleri gibi balığın içeriye girdiği zamanlarda inanılmaz av verir. çünkü limandan pek çıkmazlar zaten avlanmaya gelmişlerdir.

Yorum yap

Kusura bakmayın bir süredir internetim yoktu bakamadım. Berker abi 6 gün sonra soruyorum kendo baby jigin üçlü iğnesini çıkarıp 6-7 no tek iğnemi takmakmı gerekiyor ? zargananın ağız yapısından dolayı.

Yorum yap

Yapsanda yapmasanda farketmez Çağrıcım. çünkü bu baby jiglerin üçlü iğneleri ufak oluyor.senin yapman gereken şey tasmalamayı düzgün yapmak vurduğu gibi asılmamalısın ağzında biraz sahteyle oynamalı ardından sahteyi senden almak istediğinde tasmayı vurmalısın. zaten 3-5 balık kaçırdığında beni anlamış olacaksın. sana rastgelsin trofe zarganalarla buluşman dileğimle. liman içlerini unutma

Yorum yap

Vallahi san tavsiyem bir iki takım kullan böylelikle görmüş olursun hangisi daha verimli.İlk önce ipek kullan bende denemiştim Antalyada işe yarıyo Baby jig de süper vallahi ben birkeresinde kalamar zokasıyla bile aldım(karidese benzediği için) ondan sonra gümüş uzun kaşıklar var onuda kullanabilirsin çok işe yarıyo spirolinoyla kullanabilirsin.Yani kardeşim dediğim gibi tek tip takıma bağlı kalma git Baby jig al ipek mutlaka al birde uzun bir kaşık al faydasını görürsün unutma birde sana tavsiyem doğudan rüzgar estiği Zaman zargana avına çıkma sakın randıman almazsın pek.İpeğide bağlamak çok basit kaliteli bir fırdöndü al ona fırdöndüyü nasıl bağlıyorsansa öyle bağla ucunada istersen delikli iğne monte edebilirsin ama gümüş yahut Parlak olmasın ozaman yaklaşmaz balık ama fırdöndün mat renk olmasın gümüş olsun çünkü onu izleyecektir zarganalar.

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                      X