Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Jig için yardım

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Jig için yardım

Merhaba
    yeni başlamayı düşündüğüm Jig avcılığı için 25 kilo ip çekeri olan bir kamış aldım makina olarak Okuma raw II 65 veya 80 alıcam onun çekeride sitesinde 22,6 Kg görünüyor sorum şu ip misina ne alabilirim benim düşündüğüm heron jigging 0,37 MM 22,30 KG yoksa 0,33 19,40 KG çekerli ip dahamı sağlıklı olur sizce bu kombinasyon nasıl?

Cevap: Jig için yardım

Asl? lestat taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
    Merhaba
    yeni başlamayı düşündüğüm Jig avcılığı için 25 kilo ip çekeri olan bir kamış aldım makina olarak Okuma raw II 65 veya 80 alıcam onun çekeride sitesinde 22,6 Kg görünüyor sorum şu ip misina ne alabilirim benim düşündüğüm heron jigging 0,37 MM 22,30 KG yoksa 0,33 19,40 KG çekerli ip dahamı sağlıklı olur sizce bu kombinasyon nasıl?
    Ziya bey merhaba...

Öncelikle hangi bölgede ve kaç metrelerde avlanacağınızı yazarsanız.Size daha sağlklı bilgiler verebiliriz...

Almış olduğunuz kamışa gelince kamış biraz sert neden derseniz.Bizim sularımızda o kadar sert kamışa gerek duyulmuyor...

Videolada izlediğim 50 60 kg balıkları çeken adamlar bu tür kamışlar kullanıyorlar.

Ne kadar yumuşak o kadar aksiyon demektir.Sert bir kamışla aksiyon veremezsiniz...

Ama 300 400 gr bir jig kullanırsanız o zaman belki ama 30 40 metreden 300 400 gr bir jig çekmek ölüm gibi gelir adama....Ama almış bulunmuşsunuz hayırlı olsun...

Makina gelcek olursak.Bahsetmiş olduğunuz makina iyi bir makina kullanan arkadaşlarım var ama o kadar para vermeye hiç gerek yok...

Okuma salina 10000 makina alın ömür boyu kullanın size bu kadar diyorum...Bir abimin videosunu ekleyeceğim bilgi amaçlı birazdan okuma salina 10000 makina ile 24 kg akya aldı...İşin can alıcı noktası kalama(drag) olayı kalama ayarını iyi ayarlarsanız ve 9 10 kg çekerli bir kamış ile çekemeyeceğiniz balık yoktur...

Ayrıca okuma ömür boyu parça garantisi veriyor bunuda değinmek isterim...

Misina ipinide 0.40 ve yazmış olduğunuz markadan alabilirsiniz..

En son düzenleyen unaltunca; 06.Mart.2013, 17:30.

Yorum yap

Asl? unaltunca taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
      Ziya bey merhaba...

Öncelikle hangi bölgede ve kaç metrelerde avlanacağınızı yazarsanız.Size daha sağlklı bilgiler verebiliriz...

Almış olduğunuz kamışa gelince kamış biraz sert neden derseniz.Bizim sularımızda o kadar sert kamışa gerek duyulmuyor...

Videolada izlediğim 50 60 kg balıkları çeken adamlar bu tür kamışlar kullanıyorlar.

Ne kadar yumuşak o kadar aksiyon demektir.Sert bir kamışla aksiyon veremezsiniz...

Ama 300 400 gr bir jig kullanırsanız o zaman belki ama 30 40 metreden 300 400 gr bir jig çekmek ölüm gibi gelir adama....Ama almış bulunmuşsunuz hayırlı olsun...

Makina gelcek olursak.Bahsetmiş olduğunuz makina iyi bir makina kullanan arkadaşlarım var ama o kadar para vermeye hiç gerek yok...

Okuma salina 10000 makina alın ömür boyu kullanın size bu kadar diyorum...Bir abimin videosunu ekleyeceğim bilgi amaçlı birazdan okuma salina 10000 makina ile 24 kg akya aldı...İşin can alıcı noktası kalama(drag) olayı kalama ayarını iyi ayarlarsanız ve 9 10 kg çekerli bir kamış ile çekemeyeceğiniz balık yoktur...

Ayrıca okuma ömür boyu parça garantisi veriyor bunuda değinmek isterim...

Misina ipinide 0.40 ve yazmış olduğunuz markadan alabilirsiniz..

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim Unal bey, 25 kg kamışın üzerinde yazan maximum değer tam hatırlamıyorum ama misina için 10 Kg- 25 Kg olabilir atar değeride 100 gr 230 gr dı.
      Ben fazla derin olmayan yerlerde Sinarit, orfoz gibi akdeniz ege balığı türlerini avlamak istiyorum bahsettiğiniz salina 316 TL Raw II 65 294 TL fiyat farkı yok gibi salinanın ip sarma değeri çok daha yüksek buda bir avantaj Raw da drag değeri yüksek. Ben acemi
      olduğum için en güvenilir oltayı toparlamaya çalıştım.
      Salina hakkında daha fazla bilgi toplamaya çalışıcam, video çok özendirici kalama işi tecrübeyle kazanırım umarım

Yorum yap

Evet Ziya bey sakın yanlış anlamayın illa salina alın demiyorum.Ama kullanan birisi olarak size öneriyorum.Dediğiniz gibi ip sarma değeri çok önemli o makinayla çekemeyeceğiniz balık dediğim iş kalamada bitiyor..Ayrıca sizin vermiş olduğunuz fiyat salina 16000 fiyatı sanırım.16000 farkı drag değeri ve kafa kısmı daha büyük ama 10000 işinizi fazlasıyla görecektir...
        Ayrıca kamış marka ve modelini verirseniz değerlerini verebilirim...
        En son düzenleyen unaltunca; 07.Mart.2013, 00:08.

Yorum yap

Hngi jig sahtesi olursa olsun üzerinde 2 adet assist iğnesi olsun.İzlediğim bütün videolarda bunu gördüm.Bol şanslar
          sigpic ?zmir-Kar??yaka Can Ertunc 1975 O rh+

Aç?lan konuya resim eklemek için (resimli anlat?m)
          http://zipkinci.com/kurallar-onerile...i-anlatim.html

Yorum yap

Makına fark etmez kalıtelı bır marka olsun yeterlı shımano okuma dam mıtchell penn vs... ıpınız daynema örgü olsun spectra örgüler cabuk karısıp halka halıne gelıyor yada gam yapıyor

ıp önu klavuz mısınanız mutlaka fluro carbon olsun nedenı ıse aksıyonda sadece jıg gozukuyor

birde kullandıgınız jıglerın renklerını kafanıza göre degılde avlak sahanızın derınlıgıne gore alın paranız bosa gıtmesın

Yorum yap

Asl? guerilla taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
              Makına fark etmez kalıtelı bır marka olsun yeterlı shımano okuma dam mıtchell penn vs... ıpınız daynema örgü olsun spectra örgüler cabuk karısıp halka halıne gelıyor yada gam yapıyor

ıp önu klavuz mısınanız mutlaka fluro carbon olsun nedenı ıse aksıyonda sadece jıg gozukuyor

birde kullandıgınız jıglerın renklerını kafanıza göre degılde avlak sahanızın derınlıgıne gore alın paranız bosa gıtmesın
              kırmızı power pro düşünüyordum spectra olduğu için bahsettiğinize göre sorun yaratabilir. kolaylık olması için leaderla ip misinayı
              fırdöndü ile bağlayabilirmiyim

Yorum yap

genelde ip ve misinayı bağlamak için fırdöndü kullanılmaz.farklı kalınlıkdaki iplari bağlamak için kullanılan bir tür düğüm kullanılır.illa fırdöndü kullanmak istersen jigin hemen önüne rulmanlı fırdöndü kullanabilirsin.ayrıca ip olarak sana berkley 0.28 ip misina öneririm.hem çekeri yüksek hemde ince ve mumlu oldugu için suda daha iyi kayar ve sizi yormaz.yani 0.40 ip misina ile aynı derinlikde 3 kere dibe inip çıkarken 028 ip misinayla 5 kere iner çıkarsın.yüzey alanı küçüldükçe sürtünme azalır

Yorum yap

Okuma 43007 cedros pro kamış ve okuma salina sa 2 160000 makıne kullandım ve cok memnunduk tavsıye ederım omurluk dıyebılırım daha once unal kardesımede tavsıye ettım balıkların fotograflarını paylasıyorum ılk avında aldık zaten bır daha da jıg e gıtmek kısmet olmadı

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                  X