Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

ufak tüyolar

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• ilgin için teşekkürler murat abi saygılar

Yorum yap

• Murat bey tiyolarınız balık hayatıma can katıyor .teşekürler.

Yorum yap

• Murat bey İzmarit avı için o güzel tiyolarınızdan var mı ?
        bilgilendirirseniz memnun olurum.

Yorum yap

• biz burada tuzlada ki teknemizden izmariti ve istavriti onlu tüylü çapari ile alıyoruz.
          tekneyi çapalamadan kendi haline akıntıya bırakıyorsunuz. takımı denize salıp tüyleri hareketli göstermek için 1 kulaç çekip bırakıyoruz devamlı. güzel ve bereketli oluyor. bedeni 0,35 köstekleri 0,30 veya 0,25 yapıyoruz. çarpraz beyaz iğne 4-6 numaralı tercih ediyoruz. el altta kurşun olacak şekilde. bu takımı tüysüz yaptığınızda yemli çapari oluyor.

sevgi ve saygılarımla,

Yorum yap

• teşekürler Murat bey
            Murat Bey ben kocaelindeyim burda izmarit için midye içlerini takıyorlar
            ve bazen üçlü de çekiyorlar acaba sizin söylediğiniz çapari istavrit çarisi ile aynı herhalde?

birde bu eşkina balık avı için neler tavsiye edersiniz.?
            saygılarımla

Yorum yap

• evet aynı ama tüysüz ve yemli de kullanıyoruz burada.

Yorum yap

• Murat Bey nasılsınız
                ben çok iyiyim verdiğiniz tiyolar sayesinde 5 adet izmarit ,hiç beklemediğim halde 7-8 tane mezgit "kamışla attığımda zargana yakaladım MÜTHİş birşey bu hele zargana yı yakaladığımda fark etmeden bir kez bağırmışım
                yakadığım izmaritleri dikkatlice inceledim bazılarının ağzından kanca çıkacak gibi yırtılmış ama Allahtan çıkmamış.
                saygılarımla

Yorum yap

• Murat bey eşkina avı ile ilgili sorumu geri aldım bu avın yasak olduğunu öğrendim sağolun

Yorum yap

• Asl? erdal4109 taraf?ndan gönderilmi?
                    Murat bey eşkina avı ile ilgili sorumu geri aldım bu avın yasak olduğunu öğrendim sağolun
                    Avı şu an serbest....

Yorum yap

• abi evet eşkina serbest şu bildiklerimizi paylaşalım ben genelde geniş köstekli yeme canlı karides takıp atıorum ama çok iyi verim alamıorum yalnız bi tüyo eşkina niyetiyle attıysanız eğer oltayı attıktan sonra fazla yer değişikline gitmesseniz daa az ispari saldırısına uğruyunuz

Yorum yap

• arkadaşlar serbest olduğunu neye dayanarak söylüyorsunuz.
                        lütfen kaynak gösterelim
                        :!: :!: :!:

Yorum yap

• Erdal Bey eşkina avı 1 Eylülde yürürlüğe giren 37/2 numaralı sirkülerle serbest bırakılmıştır.
                          "Totally Addicted To Bass"
                          Av.Mustafa PAKER (1980) - Göztepe/?ZM?R

Yorum yap

• hızır reissin mustafam kardeşim

Yorum yap

• 14.10.2006 cumartesi günü tuzla mevkii 4 kulaçtan
                              nasibimize düşenler.

sevgi ve saygılarımla,

Yorum yap

• yukarıda resmi görülen balıklar aşağıda ki takım ile alınmıştır.

0,25 mm nemrut ebruli misina. hem beden hem köstekler aynı misinadan.
                                sarı en ufak boy fırdöndü. (unutmayın ki fırdöndü ve misina ne kadar ince ise takım o kadar hissedilir olur).
                                mustard 496/3 papağan uçlu iğne. (bu iğne tipinin malesef papağan ağızlı üretimi bitmiştir. bende çözüm olarak iğnelerin uçlarını bir adet 0,5 basmalı kurşun kalemin metal ucuna takıp eğerek papağana çevirdim)
                                25 gr kurşun. (bulunduğunuz yere göre kurşun ağırlığı değişebilir)
                                yem bir patlak mamun. (1/4'ü arttı yemin).
                                takım: en altta kurşun, 30 cm. ara ile 2 iğne, fırdöndü, (köste boyları 15 cm)

unutmayın ki balık avında en önemli şey sessizlik ve ilk balığı çok sakin tekneye veya kıyıya alabilmektir. bunu başardığınızda geride kalan balıkları da çok rahat toplayabilirsiniz.

sevgi ve saygılarımla,

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                                X