Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Kara Solucanı ile av?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Kara Solucanı ile av?

Arkadaşlar,
    Kara solucanını denizde yem olarak kullanınız oldumu?
    :lol: Eğer olduysa, sonuçlarını öğrenebilirmiyim?
    :?:

9-10 sene önce böyle bir girişimde bulunmuştum. Hava, deniz güzeldi ancak yem yoktu. Ben de bir umut solucan topladım. Ancak balık yakalamadım. (Normalde olta balıkçılığım kuvvetlidir. :) )
    "Totally Addicted To Bass"
    Av.Mustafa PAKER (1980) - Göztepe/?ZM?R

Yorum yap

Mustafa Paker Nickli Üyeden Alıntı
      9-10 sene önce böyle bir girişimde bulunmuştum. Hava, deniz güzeldi ancak yem yoktu. Ben de bir umut solucan topladım. Ancak balık yakalamadım. (Normalde olta balıkçılığım kuvvetlidir. :) )

Abi neyaptım ne ettim bir türlü yakalayamadım yemiyorlar boşuna hiç uğraşma :cry: en güzeli sülünez yada tavuk göğüsünü dene ben bir kaç kere denedim sonuç aldım.Rastgele
      Özgür ?ener 1978 ?ZM?R / GAZ?EM?R
      http://img275.imageshack.us/img275/4...erteam13yk.jpg
      Herkese sayg? göster ama kimseye yaltaklanma.

0532 161 66 20

Yorum yap

Özgür boru kurdunu denedin mi veya mamunu?

Yorum yap

Kara solucanıyla lapin türlerini avlayabilirsin.Yem yokluğunda en güzeli tavuk göğsü.

Yorum yap

arkadaslar eğer yanınızda hiç yem yoksa ve deniz kenarında oltanızın ucuna ne takacağınızı kara kara düşünüyorsanız ,hemen kıyıda kayaların arasında teke diye tabir ettiğimiz şeffaf renkli karidese benzeyen küçük canlılardan toplayıp canlı yem olarak kullanabilirsiniz,iyi sonuç verir özellikle karagöz ailesi balıklarında....
            selamlar sevgiler.....

Yorum yap

kupes Nickli Üyeden Alıntı

Valla engüzel yemlerden hiç şaşmam eğer gece olta için kullanırsan mutlaka yararını görürsün sakın şaşma mamun ben fazla kullanmam onun yerine madya ve mevsiminde çupra için yengeç tavsiye edrim ama yengeçler baş parmak tırnağı kadar olanları makbul mamun oltaya takıldığında sallamak zor oluyor ama tekne için çok iyi özellilke mercan ve iri karagöz için ...Rastgele

0532 161 66 20

Yorum yap

kara solucanı ile kıyıdan çok güzel büyük olmamakla beraber mırmır alıyorduk

Yorum yap

yem yoksa tercih sebebi olabilir, ama sen en iyisi boru kurdu al. hele gece gidiyorsan tek tavsiyem.
                  benim olmazsa olmazlarımdan.
                  sevgi ve saygılarımla,

Yorum yap

Özgür şENER Nickli Üyeden Alıntı
                    kupes Nickli Üyeden Alıntı

Valla engüzel yemlerden hiç şaşmam eğer gece olta için kullanırsan mutlaka yararını görürsün sakın şaşma mamun ben fazla kullanmam onun yerine madya ve mevsiminde çupra için yengeç tavsiye edrim ama yengeçler baş parmak tırnağı kadar olanları makbul mamun oltaya takıldığında sallamak zor oluyor ama tekne için çok iyi özellilke mercan ve iri karagöz için ...Rastgele
                    Özgür beni yanlış anlamışsın. Ben ''o yemleri denedinmi nasıl iyimi?'' anlamında sormadım. Sen en güzeli sülünez demişsin, bende hani denemediysen bide bu yemleri dene anlamında yazdım. :) Benim denemediğim yem hemen hemen kalmadı. Hatta insan etini bile denedim. :) (şaka değil) Ama yinede verdiğin faydalı bilgiler için sağol.

Yorum yap

Konunun tamamına tatmin edici cevaplar vericem.

İlk mesaja cevaptır:
                      Kara solucanıyla yapılan av akıntıya karşı kürek çekmektir sonuç 0 olur hatta - olur çünki sinir sistemi bozulur insanın. Ekmek kullanın daha iyi ben ekmekle ne ısparozlar yakaladım :D

ikinci mesaja cevaptır:
                      Çok doğal sonuç üzülmeye gerek yok Mustafa abicim

Üçüncü Mesaja cevaptır:
                      En güzeli olmasada sülünez güzel yemdir. Balına ilk çupramı sülünez ile yakalamışımdır. uskumrudan,istavrite sülünez yemeyen balık yok. Ama mamun,borukurdu ve teke sülünezden 2-3 gömlek büyük.

Dördüncü Mesaja Cevaptır:
                      Mamun favorimdir arkasından borukurdu gelir şöyle canlı ve kalın borukurduna hiç biş balık karşı koyamaz ;)

Beşinci mesaja cevap:
                      Ben onları bile yakalayamamıştım sizi tebrik ederim

altıncı mesaja cevap:
                      Tekeyi bir bulsam canlı canlı ne çupra bırakıcam denizde ne levrek ama yok toplamak istesekte her yerde bulunmuyor.

Yedinci mesaja cevaptır:
                      Yengeç için 1 ekleme öndeki kıskaçlarını kaparıp atarsak kuma kömülemez bu yüzden çupraya açık hedef olur. Ölçüsü doğrudur başparmağının tırnağı kadar ama tırnağınız küçükse benim gibi biraz büyük almakta fayda var yoksa yengeçle bile ısparoz yada kayabalığı tutuyorsunuz.
                      Mamunu karadan atma konusuna gelince eylül başından itibaren kasım ortalarına kadar kıyıdan 10-15 metre ileri atarak güzel balıklar alıyorum. resimleri foto albümde mevcuttur. uzağa atarken genelde düşüyor yada suya çarpma anında parçalanıyor yumuşaklığından dolayı.

kaça geldim unuttum
                      egelinin yolladığı mesaja cevap:
                      bölgeden bölgeye balıkların yedikleri yem değişebiliyor ordakiler solucan yiyordu demekki.

aragaminin mesajına cevap:
                      Borukurdundan ziyade mamun ama canlı olmak şartıyla zokalı iğneye takıp atabildiğimiz kadar ileri atarsak iyi balık alabiliriz. Bu şekilde abartısız lidaki gibi 150-200 gramlık ısparozlar aldım.

Herkesin ortak fikri solucan iş yapmaz borukurdu ve mamuna devam ;)

Yorum yap

Faruk kardeşim insan eti nasıl denedin valla çok merak ettim ? Naptın adam mı vurdun aman ha :lol: :lol: :lol:

0532 161 66 20

Yorum yap

sevgili imbat kardeşim;
                          sana aynen katılmakla birlikte bende mamun kullanıyorum ama çoğunlukla teknede iken. tuzladan bu şekilde tekne ile 8-10 mt sudan mırmır, gopes, lidaki ve babası çupra bol miktarda alınabiliyor. hele şimdi hava soğuk isparoz da yok (sen anlamışsındır :) ) ama ben genelde gece avını tercih ettiğimden fosforlu yapısı nedeniyle boru kurdunu tercih ediyorum. ki tuzlada bir patlak yani 1 kg mamuna 10 ytl ödememize rağmen.
                          hastalık bu iş hastalık.napçan be kardeşim. sende öylesin halden anlarsın.
                          sevgi ve saygılarımla,

Yorum yap

sevgili matcbox kardeşim bide bu kara solucanları nı güneşte birazcık kurut ve gece dene biz bi cumartesi günü denedik. (ama temmuzdu aylardan)
                            yem bulamamıştık. pazar günü didimden isparoz ve sarpa almıştık bu şekilde 15 parça. pek tatmin edici değildi ama. idare etti. şansınız açık olsun. gerçi nasip de yoksa herşeyin en kralına da sahip olsanız çok boynu bükük döneceksiniz benim gibi. ama hastalık ne yaprsın kardeşim. dürtüyor işte adamı.
                            sevgi saygılarımla,

Yorum yap

Özgür şENER Nickli Üyeden Alıntı
                              Faruk kardeşim insan eti nasıl denedin valla çok merak ettim ? Naptın adam mı vurdun aman ha :lol: :lol: :lol:
                              Önce kası bol yağı az bir adam gözüne kestirecen. Yavaşça arkasından yaklaşıp gırtlağına çökücen. Delici ve kesici alet kesinlikle kullanmıyacaksın. Yani yemin kanı akmayacak, yemin kanı akarsa kansız et pek balık yapmaz. :lol: İlahi Özgür alemsin... Madem sordun anlatayım:

Birgün amcaoğullarıyla balıktayız en küçüğümüz olan oltayı sallarken diğerinin kafasından küt diye bir ses geldi. Hemen yanına koştuk kurşun kafasına çarpmış biraz sersemlemişti. Birazda kafasında şişlik oluştu. Sonra biz balığa devam edelim derken küçük amcaoğlu yav benim iğnenin ucu kırılmış dedi. Hemen benim kafada şimşekler çaktı kazazedeyi hemen kucağıma doğru yatırıp dikkatlice baktığımda kırık iğnenin ucu amcaoğlunun alnının tam ortasında saplı vaziyette duruyordu. Anlaşılan sıcaklamaya pek acı hissetmemiş ve farketmemişti. Hemen tırnak makasını alıp iğnenin dışta duran ucundan başladım asılmaya. Asılmaya dedim çünkü iğne öyle bir oturmuştuki ben çektikçe amcaoğlunun deriside iğneyle beraber uzuyordu. Baktım olmayacak en yakın sağlık ocağıda 10 km uzakta, amcaoğlu dedim balığa devam mı yoksa eşyaları toplayalımmı? şöyle bi düşünüp devam deyince bende var gücümle asıldım iğneye. Çat diye bir sesle beraber derinden bir çığlık duyuldu. Sonra baktım iğne tırnak makasının ucunda, iğnenin ucundada sallanan beyaz bir lif. Anlaşılan iğne baya inatmış çıkarken yanında amcaoğlundan bir parçayıda yanına almış. :) Ama pek fazla hasar oluşmamıştı. İşte o parçayla inat olsun diye amcaoğlu koca bir eşek isparozu tutmuştu. İşte ilk ve son insan etiyle balık tutma deneyimini o zaman yaşadık. :)

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X