Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Rapala ile kıyıdan av

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Rapala ile kıyıdan av

Arkadaşlar ve abilerim kıyıdan at çek şeklinde yapılan rapala avında takım düzeni nasıl olacak.Kurşun falan nereye takılacak açıklayabilirseniz sevinirim
    EREN YILMAZ ÇABUK

KABATA? ERKEK L?SES? -- EGE ÜN?VERS?TES?

Cevap: Rapala ile kıyıdan av

rapalada kurşun olmaz. misinanın ucuna fırdöndü ile bağla. kamışla salla sonra yavaş yavaş çek.

Yorum yap

o zaman fazla uzağa atamıyorum ama
      EREN YILMAZ ÇABUK

Yorum yap

50 grlık kurşun kafalı rapalalar var. ne avında kullanacagğınızı yazarsanız daha iyi bilgi vermiş olurum

Yorum yap

kıyıdan at çek levrek avı yapacağım rapala ile nasıl bi kurşun bu bahsettiğiniz
          EREN YILMAZ ÇABUK

Yorum yap

SUNİ YEMLER Alba Shop
            bu adresten gramajlara bakarak istediginiz rapalayı seçebilirsiniz...

Yorum yap

..:: Amatör Balık Avı ::.. >--·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((º> busiteye bak orda yarım bulabilirsin oltayla ilgili erşeyi.......

Yorum yap

elimdeki mevcut rapala ve ağırlıklarla nasıl bir düzen oluşturabilirim.her çeşit ağırlık mevcut.ama nasıl bir düzen yapıcam onu bilemedeim yardımınız bekliyorum
                EREN YILMAZ ÇABUK

Yorum yap

Elinizdeki kamışın atar değerine göre yapay yem seçimi yapmalısınız. Örneğin kamışınızın atarı 100-200 gram iken bu kamış ile 20 gramlık yapay yemi uzağa atamazsınız, çünkü kamışınız daha ağır olta takımlarını uzağa savurmak için dizayn edildiğinden 20 gramlık yapay yemi atmak için gerekli esnekliğe sahip olmayacaktır.

Ya yapay yemli takımlarda kullanmak için az atarlı bir kamış edineceksiniz, ya da yapay yemli takımınıza ağırlık bağlayacaksınız.

Oltanızın ucuna bir klipsli fırdöndü takıp ağırlığı bu fırdöndüye takın. Klipsi kapatmadan da 1 kulaç bedenin ucuna bağlamış olduğunuz yapay yemli takımınızı bu fırdöndüye takın, sonra fırdöndüyü kilitleyin. Bu yöntemi eğer kamışınızın atar değerleri yapay yeminizin ağırlığı üstündeyse kullanabilirsiniz, ancak unutmayın ki eklediğiniz ağırlık da yapay yemi dibe çekip takılmasına sebep olabilir, dikkatli olun.

Rastgele.
                  Berkin Birol - 1984

Yorum yap

teşekkürler bilgi için hemen deneyeceğim
                    EREN YILMAZ ÇABUK

Yorum yap

Bu konu çok tartışmalar götürmüştür.Herkesin kendine göre mutlaka deneyimleri ve bildikleri vardır ama benim fikrimi sorucak olursan emin ol ki ucuna ama kurşun ama bulrag denilen ağılıklıklı şamandıra ama bu iş için icat edilmiş olan spinoyu (aşağıda resmi olan) ekle, verimliliğin % 10 a düşer.Bunu çok net şekilde kendim defalarca su altı ve üstü izleyerek gördüm ve malesef ben de istemeyerek kabullendim .bu konuda 9 cm ve 13,5 gram ağırlığındaki RApala-Husky silver blue en avcı ve iyi bir spin kamışla ileriye atılabilen modelidir .Tavsiye ederim ama olaki bulamadın Princess yada şimdi şimdi çıkan sure catch'in yine 9 cm lik silver blue renklisini tercih edebilirsin .Birde mutlaka içi bilyalı olan ve ortadan kırmalı olmayan modelleri olmalı..Bence diğer tüm modeller balıktan çok balıkçıyı yakalamak için yapılmış ticari süslü püslü modellerdir..Çok tecrübem vardır bu konuda.Sahten mutlaka aksiyonlarını yani gelirken sağa sola kafa atmalarını yapmalı..Önüne ne bağlarsan bağla bunu engellersin. Onun için zaten uzakta olmayan levrek için bence 10-15 metrelere kadar sahteni sadece ve sadece çıplak olarak at..
                      En son düzenleyen idincer; 26.Haziran.2009, 02:31.

Yorum yap

sure catch, rapala, maria princess (üstteki resimlerin sırasına göre)

Hepside gördüğün üzere silver blue,çift iğneli,bilyalı ve 9 cm...Yani birbirinin muhadili..Kesinlikle levrek için başka suni yemlere gitme derim...
                        En son düzenleyen idincer; 26.Haziran.2009, 02:54.

Yorum yap

Kardeşim levrek avlıycaksan zaten uzağa atma. Kıyıya paralel at. Titreşim hızından daha yavaş çek ve kendini gösterme. Ayrıca rapalanın boyutu 7cm olursa çok iyi olur.Kesinlikle levrek avında rapalada 11 cm' i aşma. İdeali meradaki levreklerin boyutuna göre 5-7-9 cmdir. Prenses you zuri ve rapaladan şaşma. Renk olarak üstü yeşil altı beyaz yani gümüş balığı, mavi beyaz sardalye ve turuncu beyazlar levrekte iş yapar. Birde kefale benzeyen modeller. Sabahın köründe güneş doğmadan git. Olabildiğince ince ve kaliteli misina kullan. 28lik 30 luklar çok iidir. Hadi rastgele..

Yorum yap

Ben 2.40 boyunda 20 - 40 g atarlı kamış kullanıyorum at çek için.

9 - 11 cm rapalalar iş görür...

Yorum yap

rapalaya kurşun olmaz rapalanın hareketini tamamen bozuyo rapalayı direk olduğu gibi kullanmak en iyisi ben öyle yapıyorum ama attığımız yerlerde genelde birileri mutlak oluyo ses gürültü ve görüntü tabiki o yüzden şans bırakma oltaya nazaran baya bir azalıyo rapala kullanırken ben çok yalnız olmaya dikkat ediyorum saygılar

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X