Duyuru

Gizle
No announcement yet.

DENİZ KESTANESİ NASIL YENİR

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Scotchsoda
    replied
    Cevap: DENİZ KESTANESİ NASIL YENİR

6 sene öncede balık kalmadı sohpetleri varmış :D

Yorum izini:

• kurtnazar
    replied

Çok uzun yıllar önce ayaktan yemiştim o ne lezzetti hiç unutamam:)son diken altı ay sonra çıkmıştı ayagımdan.

Yorum izini:

• Misafir
    Misafir

• asewes
    Guest replied

Yunanlıların ve italyanların yediğini duymuştum şarapla özellikle afrodizyak özelliği kuvvetliymiş guatr hastalarına iyi geldiğini de okumuştum limonlayınca kahverengi ve körpe olanları lezzetliymiş deniyeceğim bu yaz google ' da annemin guatrına hangi bitki iyi gelir diye araştırırken geldim bu sayfaya ayrıca deniz süngeride yeniyormuş balla karıştırılıp yenirse mesela guatıra iyi geliyor yazıyordu

Yorum izini:

• Misafir
    Misafir

• armağan eskiizmir
    Guest replied

biz deniz kestanesini deniz kenarında ikiye keserek limon sıkarak yiyiyoruz protein bakımından çok faydalıdır fazlası sivilce ve kaşıntı yapabilir afiyet olsun

Yorum izini:

• Misafir
    Misafir

• surgent_38
    Guest replied

öggggggggggk izmire gelin bari foça, aliaga kestane kaynıyor. hem bizde kurtulmuş oluruz................ ne mide valla helal olsun.........daldığınız yerleri söyleyinde oraya gelmeyeyim neme lazım benide yersiniz:)

Yorum izini:

• Misafir
    Misafir

• kurt
    Guest replied

Biz deniz kestanesini mangalın üstüne koyup biraz pişiriyoruz. Yani göz kararı biraz bekletiyoruz. Sonra iç taraftaki ağız kısmını alıp içindeki sıvıyı (pişmeden önce yeşilimsi piştikten sonra kırmızı) kaşığa döküyoruz. Biraz tuz atıp mideye indiriyoruz. Ben tadını çok sewiyorum. Ama tuz unutulmamalı.

Yorum izini:

• Misafir
    Misafir

• isirganus
    Guest replied

Çok lezzetli oluyor yemesi ama yemeyeceğiniz kestaneleri de çıkarmayın...

Yorum izini:

• Misafir
    Misafir

• maniacgeneral
    Guest replied

Şimdi bende merak ettim bak bunuda bi deneyelim :d

Yorum izini:

• Misafir
    Misafir

• oulcan35
    Guest replied
    bence kestane üzerine hiçbirşey koyulmadan yenir.içini kırıp turuncu kısmı yiyeceksin.

Yorum izini:

• Misafir
    Misafir

• moriutku
    Guest replied
    Her girdiğimde incelemek için 15-20 tanesini çıkarıyodum ama yenildiğini bilmiyodum.Bildiğimede sevineceklerini sanmıyorum! :twisted:
    Teşekkür ederim...

Yorum izini:

• Misafir
    Misafir

• Rmajere
    Guest replied
    kestane yenir mi.. yapmayın etmeyin.. :? :? :? :?

Yorum izini:

• Misafir
    Misafir

• tako35
    Guest replied
    BİDE BENB BİşEY EKLİYEYİM BU KONUYA Dİşİ VE ERKEK OLDUĞUNU RENGİNDEN ANLIYORUZ SİYAHLAR ERKEK OLUYOR RENGİ AÇIK BORDO GİBİLER Dİşİ

Yorum izini:

• Misafir
    Misafir

• imrozlu
    Guest replied
    kestaneyi bir bıçakla ikiye ayırırsınız ve fırından yeni alınmış taze sıcak ekmekten kopardığınız bir parçayla ikiye böldüğünüz kestanenin içini sıyırarak afiyetle yersiniz bu arada da rakınızdan bir yudum almayı da unutmayın emi....hadi afiyet olsun...
    not sadece dişi kestaneleri yemeye çalışın....

Yorum izini:

• Misafir
    Misafir

• usta_17
    Guest replied
    abi senin bu menüye kaç büyük rakı almalıyız.

Yorum izini:

• Misafir
    Misafir

• balikorhan
    Guest replied
    Benimde canimi cektirdiniz simdi ... raki mangal felan... arkadaslar hep yer bizim orda ama onlar icinde biyeri var orayi yerler... digeri boklari derler atarlar.... dediginiz gibi ... rakiyla hersey guzel ama deniz hiyarininda yenildigini hic dumamistim ... denemek lazim onuda :) :P

Yorum izini:

Hazırlanıyor...
X