Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

DENİZ KESTANESİ NASIL YENİR

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

BİDE BENB BİşEY EKLİYEYİM BU KONUYA Dİşİ VE ERKEK OLDUĞUNU RENGİNDEN ANLIYORUZ SİYAHLAR ERKEK OLUYOR RENGİ AÇIK BORDO GİBİLER Dİşİ

Yorum yap

kestane yenir mi.. yapmayın etmeyin.. :? :? :? :?

Yorum yap

Her girdiğimde incelemek için 15-20 tanesini çıkarıyodum ama yenildiğini bilmiyodum.Bildiğimede sevineceklerini sanmıyorum! :twisted:
        Teşekkür ederim...

Yorum yap

bence kestane üzerine hiçbirşey koyulmadan yenir.içini kırıp turuncu kısmı yiyeceksin.

Yorum yap

Cevap: DENİZ KESTANESİ NASIL YENİR

Şimdi bende merak ettim bak bunuda bi deneyelim :d

Yorum yap

Çok lezzetli oluyor yemesi ama yemeyeceğiniz kestaneleri de çıkarmayın...

Yorum yap

Biz deniz kestanesini mangalın üstüne koyup biraz pişiriyoruz. Yani göz kararı biraz bekletiyoruz. Sonra iç taraftaki ağız kısmını alıp içindeki sıvıyı (pişmeden önce yeşilimsi piştikten sonra kırmızı) kaşığa döküyoruz. Biraz tuz atıp mideye indiriyoruz. Ben tadını çok sewiyorum. Ama tuz unutulmamalı.

Yorum yap

öggggggggggk izmire gelin bari foça, aliaga kestane kaynıyor. hem bizde kurtulmuş oluruz................ ne mide valla helal olsun.........daldığınız yerleri söyleyinde oraya gelmeyeyim neme lazım benide yersiniz

Yorum yap

biz deniz kestanesini deniz kenarında ikiye keserek limon sıkarak yiyiyoruz protein bakımından çok faydalıdır fazlası sivilce ve kaşıntı yapabilir afiyet olsun

Yorum yap

Yunanlıların ve italyanların yediğini duymuştum şarapla özellikle afrodizyak özelliği kuvvetliymiş guatr hastalarına iyi geldiğini de okumuştum limonlayınca kahverengi ve körpe olanları lezzetliymiş deniyeceğim bu yaz google ' da annemin guatrına hangi bitki iyi gelir diye araştırırken geldim bu sayfaya ayrıca deniz süngeride yeniyormuş balla karıştırılıp yenirse mesela guatıra iyi geliyor yazıyordu

Yorum yap

Çok uzun yıllar önce ayaktan yemiştim o ne lezzetti hiç unutamamson diken altı ay sonra çıkmıştı ayagımdan.
                        Cahit Uluyol
                        "Bu yeryüzü bir daha; Mustafa Kemal ATATÜRK gibi yüce bir ?ahsiyetle ?ereflenmeyecektir."

Yorum yap

6 sene öncede balık kalmadı sohpetleri varmış
                          Fatih
                          ?stanbul
                          1978
                          Adam olmak bir gruba dahil olmak de?il bir duru?a sahip olmakt?r.

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                          X