Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Balık turu tespiti

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Balık turu tespiti

Arkadaslar merhabalar; Ben Adana Yumurtalik'da daliyorum. Burda surekli bir balikla karsilasiyorum ancak yenir mi bilemedigim icin hic avlamayi denenedim. Ozelliklerini siralayayim. Kayalik yerlerde yasiyor. Rengi yeşilimsi ve yatay çizgilere sahip. Yuzerken yuzgeclerini kapatiyor ve çok akıcı bir sekilde yuzuyor. Adeta dansediyor. Arada sirada sanki kafayı bulmus gibi kafasini yukari kaldirip agzini acip oylece yere dik şekilde bekliyor. Ne cok ince bir balik ne de cipura kadar yassi bir balik. Biraz tropikal baliklari animsatiyor acikcasi renginin hafif yesilliginden dolayi. İnsanlardan cok korkmuyor. Kendi etrafinda donuyor bazen. Aklima gelenler bu kadar. Huseyin Hocama telefon actim. Sokar oldugunu tahmin etti ancak fotograflara baktigimda alakasi olmadigini gordum. Yardimci olursaniz cok sevinirim. Telefondan yazdigim icin imla hatalarimi affedin lutfen. Cok tesekkurler.

Cevap: Balık turu tespiti

Bu arada Huseyin Hoca'ma cok tesekkur ediyorum. Cok yardimsever ve nazik bir insan.

Yorum yap

Horozbina olabilir belki.

https://www.google.com.tr/search?q=h...w=1280&bih=885
      M.B. Ergönül
      Ankara, 1978

Yorum yap

Kesin hani balığıdır diyorum, oysa eğer pek av değeri taşımayan otçul bir balık. Ama vurup tavada kızartan ve memnun olan var... saygılar...
        hani balığı - Google'da Ara
        Onurhan Ate?
        ??yeri : Atatürk E?t. ve Ar?. Hast. / Radyoloji Teknikeri
        ?kamet: Bas?n Sit.

Yorum yap

Asl? kaliptra taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
          Kesin hani balığıdır diyorum, oysa eğer pek av değeri taşımayan otçul bir balık. Ama vurup tavada kızartan ve memnun olan var... saygılar...
          hani balığı - Google'da Ara
          Aman Onurhan abi haniye otçul demeyelim verdikleri emeğe yazık olmasın ufak balıkları tekeleri karidesleri fena götürür.Hatta eşkinanın meraya yerleşmesine de engel olan
          bir balık olarak düşünüyorum, pek yan yana görmüyorum bu balıkları ve ikisi de felaket teke sever.Mideye götürme konusunda üstün çabası var bu balığın
          1989 Trakya k?y?lar?

Ya?am, ald???n nefeslerin say?s?yla de?il, nefesini tuttu?un anlar?n say?s?yla ölçülür. (George Carlin)

Yorum yap

Üstadlarim hani degil maalesef. Borga Bey Horozbina'la hiç alakasi yok zaten. Aslinda bahsettigim balik haniye benzemiyor degil ancak yatay çizgileri var. Yeşil, sarı arasi bir rengi var. Haniden daha bir süzülerek hareket ediyor. Haniden biraz daha büyük olabiliyor boylari. Kafayi yiyecegim. Bütün deniz bu balikla dolu. Hatta en cok bu baliktan mevcut. Ancak Akdenizdeki baliklarin geniş listesine bakmama rağmen göremedim bu balığı. Lütfen biraz daha gayret arkadaslar ).

Yorum yap

kardesım asıl ben sana tesekkur ederım arayıp sordugun ıcın o zaman joker hakkımı kullanıyorum sokar yerıne balonmu acaba dıyorum

Yorum yap

sarpa baligi olabilir mi acaba ya sari cizgilidir ama bi ihtimal diyorum?
                Çocuklu?umuzdan kalan en soylu dü?üncedir Mustafa Kemal...Bir ya?am? onurland?ran en asil rehberliktir..

"Cahille girme münaka?aya. Ya sinirini z?plat?r tavana! Ya da yaz?k olur Adab?na"

"Suskunlu?um asaletimdendir. Her lafa verilecek bir cevab?m var. Lakin bir lafa bakarim laf mi diye, birde soyleyene bakarim ADAM mi diye?"

Biyolog
                / Profiler

Yorum yap

o hareketi yazılı hani, orfoz ve şeytan (züber) balıkları yapıyor. bunlardan biridir mutlak. bence züber. buralarda çok.

Yorum yap

Kedidir kediii.. Sen bence onu vurda ondan sonra bi daha bakalım bi bu şekilde olmayacak.

Yorum yap

kardesım netten arastır çitari olabılırmı acaba
                      http://www.vanresimleri.com/data/media/22/citari.jpg

Yorum yap

tarifinize göre bu balık olabilir.
                        http://www.denizdergisi.com/wp-content/uploads/2012/01/kikla-baligi.jpg için Google Görsel Sonuçları
                        B RH+
                        SSI OpenWaterDiver,CMAS*

Sana yap?lan haks?zl?klar? toza, iyilikleri mermere yaz...

Yorum yap

Bunlarda sualtı ve diğer bir fotosu.
                          http://2.bp.blogspot.com/_HKWTjKx598k/TAO5Q4Ih8gI/AAAAAAAAAOQ/VaUm8zehwIk/s1600/Symphodus_tinca.JPG için Google Görsel Sonuçları

9 Ekim 2011 . Lapin , Karagöz ve İspara Avımız. - Sayfa 4 - BALIK AVI
                          B RH+
                          SSI OpenWaterDiver,CMAS*

Sana yap?lan haks?zl?klar? toza, iyilikleri mermere yaz...

Yorum yap

slm fatih bey bende sizin gibi adana yumurtalıkta dalıyorum
                            sizin tarif ettiginiz balıgın cinsi bölgesel olarak degişmektedir
                            kimisi gelincik diyor kimisi günbalıgı diyor mesela ben akyayı bilirdim ama
                            isminine biz impiyaz deerdik mesela mine kopa hırmıdal deriz yani bölsel olarak isimleri degişiyor
                            bolşanslar

Yorum yap

Ustadlar telefondan girdigim icin hepinize ayri ayri tesekkur edemiyorum. Kusura bakmayin. Ferhat Bey'in tespiti beni dogru yola yonlendirdi. Bahsettigim balik lapin balığıymış. Kikla'nın yakin bir akrabasi. Burda 1 saatte 1 kilo vurabilirim baliktan ancak tadinin lezzetsiz oldugunu ogrenmem beni uzdu. Çok tesekkurler hepinize.

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X