Duyuru

Gizle
No announcement yet.

murat alpay

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts
    Misafir
    Misafir

• murat alpay
    Guest replied
    murat alpay

çok sagolun herkeze tesekkür ediyorum yapmayı deniyicegim

Yorum izini:

• tamerotken
    replied
    murat selam
    bahsetmıs oldugun bag cesıdı dedıgın gıbı bır cesıt cevız ısmıde yazılanlar da oldugu gıbı el ıncesı cevızı denmekte (monkey fist)
    http://www.geocities.com/deryaizci/baglar4.html
    bu lınktekı cevız el ıncesı cevızıdır
    sade ıp ıle yapılırsa ıslevsellgınden uzak olup sus nıyetıne kullanabılırsın
    evrenın dedıgı gıbı yapıldıktan sonra ıcıne sert bır cısım konurkı agırlık yapsın bu cevızın amacı gemıler lımana yanasırken kıyıya baglamak uzere kalın halatları atamazlar halatların ucuna bu yapılmıs elıncesı cevızın baglı oldugu ınce halatları ıskeleye fırlatıp halatın babaya baglanması saglanır

Yorum izini:

• Misafir
    Misafir

• Tekila_kurdu
    Guest replied
    Bu çımalara yapılan bi düğüm olup denizde, gemiden iskeleye, gemiden gemiye ve gemiden her hangi bir araca asıl palamar vermeden önce ince ile palamarı birleştirip sonra inceyi ucundaki ceviz yardımı ile sallamak sureti ile atıcağımız yere ulaştırıyoruz.
    İçine koyacağınız herhangi bir metal, taş vb. gibi sert malzemelertin dışına bir kaç kat gazete kağıdı yada bir kaç kat bez sararsanız hem iplerin içten aşınmasını önlemiş olursunuz hemde allah muhafaza bir yerinize gelirse içte bulunan malzemenin sivri ucu bir yerinize batmaz.

Bu sitedeki gibi her hangi bir şeyin üzerine sararakta yapabilirsiniz.Aynı şekilde elinize sararakta yapabilirsiniz.Ancak önemli olan boşta kalan çımanın bedene tekrar bağlanmasıdır.
    Bunun için de İzbarço bağından yararlanınız...

Yorum izini:

• Mert TOPOYAN(katiti)
    ZIPKINCI

• Mert TOPOYAN(katiti)
    replied
    buldum. sayfanın en altındaki bağ. bu bağı yaptıktan sonra ortaya "cevizi" koyup ipleri tek tek sıkmanız gerekiyor. bazen yanlış ipe geçip başladığınız yere döndüğünüz de oluyor :D .

http://www.geocities.com/deryaizci/baglar4.html

Yorum izini:

• Mert TOPOYAN(katiti)
    ZIPKINCI

• Mert TOPOYAN(katiti)
    replied
    Çakı cevizinin dışında bir de asıl ceviz düğümü var ama onu anlatmak zor. bir ara bir yerde görmüştüm, bulursam linki ekleyeceğim. bu düğümde ortasına sert bir yuvarlak cisim koyuluyor (eskiden ceviz koyarlarmış, düğümün adı oradan geliyor).

Yorum izini:

• Mustafa PAKER
    Administrator

• Mustafa PAKER
    replied
    Bende açılıyor, galiba sizin bağlantıda problem var.
    Düğümün adı "çakı cevizi".

Yorum izini:

• Misafir
    Misafir

• murat alpay
    Guest replied
    murat alpay

mustafa selam açamadım sayfayı abicim ilgine sagol ginede

Yorum izini:

• Mustafa PAKER
    Administrator

• Mustafa PAKER
    replied
    Bu mudur acaba?

http://zipkinci.com/forum/viewtopic.php?t=7281

Yorum izini:

• murat alpay
    Konu sahibi İlgili konu murat alpay

murat alpay

selam bi seferinde gemide görmüstüm ceviz diye ismi vardı el incesine agırlık olarak baglıyorlar yapılışı varsa verirseniz mutlu olurum teşekkürler
Hazırlanıyor...
X