Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

çakı cevizi ve zıpkıncılar ıcın gereklı dugumler

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Zaten desigim gibi kullaniliyor kardesim lastigin icinden cikan ipe celik telde baglaya bilirsin yada bumerak seklinde krom kes delik ac lastikten cikan ipi ona sok oda olur

Yorum yap

Cevap: çakı cevizi ve zıpkıncılar ıcın gereklı dugumler

Asl? zek_tani taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
      Zaten desigim gibi kullaniliyor kardesim lastigin icinden cikan ipe celik telde baglaya bilirsin yada bumerak seklinde krom kes delik ac lastikten cikan ipi ona sok oda olur
      benim merak ettiğim kısım şu ; palamutun içinde kalacak olan düğüm yumağı , kaplinli lastiği takıp sıkıştırmamı engeller mi ?

Yorum yap

Asl? mertugurlu taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
        benim merak ettiğim kısım şu ; palamutun içinde kalacak olan düğüm yumağı , kaplinli lastiği takıp sıkıştırmamı engeller mi ?
        Düğümü uygun atarsan engellemiyor.

Yorum yap

http://www.zipkinci.com/el-yapimi-bi...ut-yapimi.html
          Bu kerem kaptanın açtığı konuyu oku bir. Direk ipi takmış. Böylede olur. Fakat ip kopar ise değişmek biraz zor olur suda.
          http://www.zipkinci.com/el-yapimi-bi...p-palamut.html
          Bu konuda somun takılmış. Biraz kaba olmakla beraber yinede iş görüyor. Sadece düğüm işini görür. Çok fazla kabalaştırmadığın sürece kaplin lastiği içine olur.
          Bir kaç resimde benim kullandığım var. Onlarıda yüklüyorum. Halen kullandığım sistem.
          Ayrıca çentikli şişte ipe zarar vermesin diye ince zımparayla sabırla ince ince işleyip şişi güzelce parlattım. Çok uzun süre iş görüyor.
          BARI? TA?DEM?R 1974 A?RI
          1974 KIBRIS BARI? HAREKATI ?SM?M?N KAYNA?I

Yorum yap

Asl? mertugurlu taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
            Benim bir sorum olacaktı. Ben iki ucu kaplinli S45 lastik siparişi verdim. Mevcut palamutum metal olanlardan. Okuduklarımdan sonra ip palamut yapıp kullanmaya karar verdim. Lakin ip palamut bulamadım Kuşadası'nda. Ben de bir tane telli palamut alıp, telini kırıp çıkardım. İçine ip bağlayıp yerleştirmeyi düşünüyorum. Apnea'nın dynema iplerinden buldum piyasada ve aldım.

Bu düğümlerden Lanyard Knot bana mantıklı gibi geldi. şöyle ki, düğümü atıp, halka gibi kalan kısmını palamuttan dışarı çıkarmayı düşünüyorum. O halkalara bir ip bağlayıp da kullanmayı düşünüyorum. Sebebi ise çentikli şişler çok çabuk kopartıyormuş ipleri. Palamutun içindeki ipi değiştirmekle uğraşacağıma, araya ekledeğim ipin kopması ve onun değişmesi daha kolay olur gibime geliyor. Biraz karışık gelmiş olabilir (yada tam aksine normalde yapılan bu olabilir belki, cahilliğime verin ) . Hemen resimle destekleyeyim ;

[IMG][/IMG]

Bunun haricinde iki sorum daha olacak. Birincisi, acaba resimdeki gibi palamutun içinde kalan düğüm, kaplinli lastiğin takılmasını yada tam yerine oturmasını engeller mi ? İkinci sorum, iki ucu kaplinli lastiği nasıl değiştiririm İnternette aradım bulamadım, video falan da göremedim. Yapılışını görmeden, deneme-yanılma yöntemiyle de girişmek istemiyorum. Kaş yapayım derken göz çıkarmayayım =) şimdiden teşekkürler
            Buradaki düğümü atabilirsen, çok güzel olur. Fakat benimki gibi tek düğüm de işini görecektir. Kaplin kısmı tel palamut plastiğiyse incecik deliği vardır tam olur. İnce bir iple yaptığın ip palamutun ortasından takıp kaplinden geçirdikten sonra asılıp çekince ip palamutuda zorlayıp içinden geçirebilirsin. Ben aynen dediğim gibi yapmıştım. Bu arada şişinde zımparalanmış bir resmini koyuyorum. Hadi bakalım kolay gelsin.
            BARI? TA?DEM?R 1974 A?RI
            1974 KIBRIS BARI? HAREKATI ?SM?M?N KAYNA?I

Yorum yap

Asl? BARIş TAşDEMİR taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
              http://www.zipkinci.com/el-yapimi-bi...ut-yapimi.html
              Bu kerem kaptanın açtığı konuyu oku bir. Direk ipi takmış. Böylede olur. Fakat ip kopar ise değişmek biraz zor olur suda.
              http://www.zipkinci.com/el-yapimi-bi...p-palamut.html
              Bu konuda somun takılmış. Biraz kaba olmakla beraber yinede iş görüyor. Sadece düğüm işini görür. Çok fazla kabalaştırmadığın sürece kaplin lastiği içine olur.
              Bir kaç resimde benim kullandığım var. Onlarıda yüklüyorum. Halen kullandığım sistem.
              Ayrıca çentikli şişte ipe zarar vermesin diye ince zımparayla sabırla ince ince işleyip şişi güzelce parlattım. Çok uzun süre iş görüyor.
              Evet, yapmak istediğim tam anlamıyla bu resimdekinin aynısı. Fotoğraf içim teşekkür ederim. Çentiği çok güzel eğelemişsiniz, keskin bir hat kalmadığı için ip daha uzun dayanacaktır muhtemelen. Bir sorum olacak size; Acaba çentiğe geçicek olan ipi , palamuttan çıkan ipe nasıl bağladınız ? Düz düğüm mü attınız yoksa başka bir düğüm mü ? Başka bir düğüm ise, adı nedir acaba ? Teşekkürler tekrardan

Yorum yap

öğrenene kadar sıkıcı ama öğrendikten sonra yapımı zevkli olan bir düğümdür çakı cevizi. iş yerinde bile canım sıkıldıkça çakı cevizi düğümü yapıyorum o kadar zevkli yani

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                X