Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Lütfen Yardım Edin...

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Lütfen Yardım Edin...

Arkadaşlar iyi günler;
    3 gün önce Freesub Goldenhorn 82 kanallı tüfeğime orjinal makarasını aldım makarayı aldığım yerede bağlattım dün suya girdiğimde önceki atışlarımdan eser kalmamıştı ya karavana yada kuyruktan vuruyorum balıkları üstüne üstlük boşalan misinayla tam 10 dakika uğraşıyorum ya.bende tamamen bu makara ip bağlantısından şüphelendim ve sitede tam 2 saatlik bu konuyla ilgili aramalar yaptım ama bir türlü netleyemedim aynı zamanda google dada görsel aramalar yaptım ama nafile.

Benim tüfekte şişten gelen ip kafadan dönüyor ve ip bırakma aparatından dönüp tekrar kafaya sonra tekrar ip bırakmaya 2. turdan sonra kafadan tekrar dönüp direk makaradaki ipe bağlantılı(kaldıki ip bırakmadan suda devamlı kurtulup karışıyor misina) baglantıyı av bayii bu şekilde yaptı resimlerinide yayınlıyorum.

İçinizden biri bu bağlantıyı yapabilecegim en güzel şeklin resimlerini koyarsa evde kendim baglayacagım, acaba ip bırakma yerine 2 tur attırmatamı sıkıntı yoksa tüfeğin altındaki delikten ip geçmesi lazımmı bi türlü soruma yanıtı tam bulamadım net değil kimi çift kalama demiş e o zamanda ikide bir misine boşa düşüyor.Tamam mesafe cok arttı atış için ama attıgım yere gitmiyoki artık onceden cok isabetliydi.

Yardımlarınız için çoook teşekkür ederim şimdiden.

Cevap: Lütfen Yardım Edin...

Bunu bu halde yapan arkadaşı kutlamak istiyorum
    şişin arkasından tüfek boyunca gelir, kafadan çıkar ve şiş bırakma tırnağına gider, bir tur atıp kafanın en altındaki deliğin etrafından dolanarak olur o kalama işi. Zaten en son da o deliğin içinden geçerek açlılır makaradaki ip...
    Sualt? Çekimlerim

...Mare Nostrum...

I dive, therefore I am

Yorum yap

Asl? Necip Oğuz taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
      bir tur atıp kafanın en altındaki deliğin etrafından dolanarak olur o kalama işi. Zaten en son da o deliğin içinden geçerek açlılır makaradaki ip...

Cevabınız için teşekkürler Necip Bey ama velakin şu kırmızı ile işaretlediğim cümleleri tam olarak anlayamadıgım için elim kolum baglı kaldı ...:

Yorum yap

şöyle ki ;

Mavi olan misina kırmızı olan iptir.
        şimdi makaradan çıkan ipi kafanın altındaki bu delikten geçirin, bir idam düğümü atın. Geri kafadan çıkmaz o düğüm sayesinde, ve öyle bırakın. şişten gelen misina gövdeyi takip ettikten sonra kafadan çıkıp ip bırakma tırnağına gitsin, tırnaktan dönerek idam düğümü yaptığımız makara ipine klipslensin. Eğer klipslemeden bir tur daha attırırsanız da çift kalama bırakmış olursunuz...
        Sualt? Çekimlerim

...Mare Nostrum...

I dive, therefore I am

Yorum yap

Necip Bey gerçekten çok teşekkür ederim yardımınız için av bayii dun butun balık keyfimi mahvetmiş oldu çift kalama yapmanın benim icin gercekten cok faydalı bi tarafı varsa yapayım ama hamallıksa yapmıyayım tecrubelerinizden yararlanmak uzere soruyorum bu arada Kumluca ilçesinde ikamet ediyorum yolunuz düşerse araç muayene istasyıonunda çalışıyorum buyrun herzaman beklerim iyi gunler

Yorum yap

Sağol dostum ben de beklerim buraya yolun düşerse.
            Ben çift kalama kullanıyorum, sadece menzilli atışlarda, şişin makara açmaya ihtiyaç kalmadan daha fazla yol almasını sağlıyor çift kalama. Bence önce tek kalama yap ve bir dene, daha sonra misinayı değiştireceğin zaman bir de çift kalama yap dene. Hangisi işine gelirse onu kullan. Hangisine alışırsan o daha kolay gelir dostum. Önemli olan amacına hizmet etmesi...
            Sağlıklı dalışlar...
            Sualt? Çekimlerim

...Mare Nostrum...

I dive, therefore I am

Yorum yap

Dediginiz gibi tek kalama yaptım ve idam düğümünü de attım ama soyle birsey var hayatımda ilk kez idam düğümü attım bunun saglamlıgını nasıl test edebilirim ??

Yorum yap

İdam düğümü, baskı geldiğinde kendi kendini sıkan bir düğümdür. Eğer doğru atıldı ise ip kopmadan açılmaz zaten... Bir elinizle ipten tutarken düğüm halkasına bir tornavida geçirip var gücünüzle asılın, düğümün kendi kendini sıktığını göreceksiniz...

Bu arada idam düğümünü Misinaya değil de ipe attınız değil mi?
                Sualt? Çekimlerim

...Mare Nostrum...

I dive, therefore I am

Yorum yap

Evet idam düğümünü ipe attım misina ya klips attım Necip Bey

Yorum yap

Ok abi tamamdır o zaman
                    Sualt? Çekimlerim

...Mare Nostrum...

I dive, therefore I am

Yorum yap

umit bey

ılk fotoda ıp bırakma tırnagı yanlış duruyor. misina tırnagı kastırıyor. o tırnagın en dıpte olması lazım( kabzaya dogru dıpte) bu şekilde şiş havada kalır ve atışı bozar.
                      Tolga KIRKALTIO?LU

1973 adapazar?

[email protected]

Yorum yap

bir de goldenhorn da kapalı kafa kullanmanı tavsiye etmem. ben 1 sene uğraştım. şiş kanaldan çıkarken lastiklerin bağlı olduğu kafaya çarpıyor. adamlar zıpkının kafasını hatalı üretmişler. ben açık kafaya çevirdim şimdi nokta atışı yapıyorum. en çok sevdiğim zıpkınım golden horn. ancak tetik iki lastiği kaldırmıyor ama benim için sorun değil. kapalı kafa kullanacaksan şişin girdiği bölmeyi biraz törpüyle genişlet. yoksa benim gibi karavana atmaya mecbur kalırsın. açık kafa da ip atlatma yeri çok başarılı. fazla vakit harcamıyorsun. şimdiden bol trofeler dilerim

Yorum yap

bu siteyi inceleyebilirsiniz
                          http://seahunter.ru/wp-content/uploads/2009/03/img_7323.jpg için Google Görsel Sonuçları

Yorum yap

Arkadaşlar..

90 lık kapalı kafa zıpkındaki ipin şişe bağlı ( klipsli ) tarafı mekanizmaya sabitlendikten sonra , yukarıda kafanın sağındaki ( veya solundaki ) kanaldan dönüyor,aşağıda ip pırakma dilini de bir kez dolanıyor, daha sonra kafanın altındaki halkanın üzerinden ( teknik adını bilmiyorum) dolanarak en son biraz de gererek ip bırakma dilinde sert bir şekilde sabitleniyor.şimdi anlatabildim mi bilmiyorum ama ;
                            - Zıpkını kurmadan önce bu ipin dolama yöntemi doğrumudur ? ( Zıpkını aldığım müşteri temsilcisi de böyle kurmuştu )
                            - Kafanın altındaki halkaya , yani ipin zıpkına sabitlenmesi için forumdaki hangi düğümü kullanmalıyım ?
                            - Kafanın sağ ve solundaki, ipin dolandığı kanal sanki biraz dar gibi geldi.Bu kanallar ip çıkarken , sürtünerek şişin hızını kesmez mi ?
                            - İp mi daha kullanışlıdır, misina mı ? ( Zıpkının üzerinde ip var ama , yedek ip almaya gittiğimde kalınlığını ve teknik adını bilmiyorum ama siyah ve ince sayılabilecek bir misina aldım )
                            - İp yada misina , şişin kıçı ile birlikte mekanizmaya giriyor.Bu durum ipi / misinayı çabuk yıpratmıyor mu ?Yedek aldığım seatec şişin kıçında uca doğru , yani mekanizmaya ipin girmeyeceği bir delik daha var.Zıpkının üzerindeki cressi şişte ise bu 2.delik yok .
                            İpi bu 2.deliğe klipslersek, mekanizmaya girmeyeceğinden , yıpranma , kesme , kopma daha az olmaz mı ?

Saygılar,

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                            X