Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Baglar hakında sorularınız Önerileriniz tavsiyeleriniz

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Baglar hakında sorularınız Önerileriniz tavsiyeleriniz

Arkadaslar baglar konusunda yardım yada tavsiye istiyorsanız yada onerı getırmek istiyorsanız soruları bu baslık altında toplayalım
    saygılar
    Tamer Otken / 1965
    ?stanbul

Bu eğitici başlık için önce teşekkürler.
    Zıpkında makara ipi ile misinayı birleştirirken araya koyacağımız fırdöndü için İzbarco düğümü mü önerirsiniz.

Yorum yap

fırdonduyu makara ıpıne baglamak ıcı bır kac yontem var sızınde belırttıgınız gıbı ızbarco bırcok acıdan onemelı bır bag sıkısması cozmek ıstedıgınızde kolay acılması ıle kullanılabılır dahada farklı bag ıle baglayabılırsınızde ornek sancak bagı cıfte sancak bagı su an forumda olmayan daha sonra ekleyecegim balıkcı bagları ıle fırdonduyu baglamak mumkun
      Tamer Otken / 1965
      ?stanbul

Yorum yap

sıkıştırma?

Selam Arkadaşlar,
        misinayı şişe şu metal sıkıştırmalarla mı bağlamalı yok sa düğümle mi? eğer sıkıştırma ise bunun için öel bir alet var mı yoksa normal pekse mi kullanılıyor?
        şimdikten teşekkürler ve iyi avlar

Yorum yap

sevgılı tolga bırcok avcının farklı teknıkle bu ısı yaptıgını bılıyoruz deneyımlerın ıle bunu kendın bulacaksın metal sıkıstırmamı yoksa dugumlemı oldugunu
          sısını ıp ıle baglayacaksan kıstırmaya gerek yok ınce monofılament kullanacaksan bı derece dugumle oluyor kalın monofılament ı dugum atınca baya bı hacımlı oluyor ve kullanısı da pek okadar ıyı deıl kalın monofılamentte kıstırma devreye gıruyor bu kıstırma yı sıkıstıracak bır pense var ama normal bıldıgımız pense de ısı goruyor
          Tamer Otken / 1965
          ?stanbul

Yorum yap

Teşekkür ederim Tamer bey,

Yorum yap

rica ederim
              Tamer Otken / 1965
              ?stanbul

Yorum yap

arkadaşlar:
                çapanın zincirine halatı bağlamak için hanği tip düğümü kullanmalıyım.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Yorum yap

sevgili sinkar foruma hos geldın oncelıkle forum geregi profil kısmına isim ve soyad yazmak mecburi bunu dikkate alırsan sevinirim
                  soruna gelince capa ipine halatı baglamak icin birkac cesit bag kullanılır eger capa ızincirinin sonuna kilitli anele koyacaksan halatı radansa ile piyanlama yöntemi ile baglar radansayı da kilide takarsın
                  kilit kullanmayacagım dersen zincir halkasına balıkcı bagı izbarco gibi bagları yapabilirsin
                  Tamer Otken / 1965
                  ?stanbul

Yorum yap

tamer bey yardımınız için teşekkürler.uyarınızı dikkate alarak profil kısmını düzelttim.

Yorum yap

ipin sise baglanısı

tamer bey nerhaba bi konuda yardımınızı istiyorum. gecen sezon bir apnea powerpoint 75 zıpkın almıstım,sise baglı orjinalinde kıstırmalı bir misina vardı,sonra bisey farkettim,sise baglı misina kafadaki delikten sisle birlikte gecmiyor ve sok lastigi bu yuzden islev gormuyordu,sise baglı misinayı cıkıs deliginden sisle birlikte sokunca suda ilk atısta sis fırladı giitti,kafa sise baglı kıstırmalı misinayı kesti koparttı..kendime apnea bir makara aldım,kalın bir monofilamant ipi var,bunu sise nasıl bir dugumla baglamalıyım ki hem sorun cıkartmasın(yuvaya sis rahat otursun)hen de saglam olsun,bana yardımcı olursanız sevinirim,saygılarımla...

Yorum yap

sevgili ozan
                        bahsettiğin 75 lik powepoint tüfekte bu sorun olmamalı oncelıkle klıma gelen ılk sey kıstırmanın sıstekı delıge yakın baglnmıs oldugudur vede kıstırmanın fazla buyuk olması olabılır bunun dısında bı problem olmamalı soyle bır mantık var genelde tufekle gelen monoflament 120 lık tır ve buna uygun bır kıstırma bunları sısın kabzaya gıren kısmının 4-5 cm usten bır duzlugu vardır o duzlugun kıstırma bagladıgın mesafe o kadar olursa sısı kafadan sokunca problem olmadan gecemsı ve atıs yaptıktan sonrada yıne sorunsuz kafadan cıkması gerekıyor yanı sıse baglı mısınanın kıstırmaya kadar oan mesafesını arttır kafadan rahat gırer vede atıs yapınca kıstırma kafaya degmeden cıkar
                        makara aldım demıssın makarada tamamen monofılament ıpmı var yoksa normal polyamid ip mi var ve monoflament ın kalınlıgı ne kadar 120 lik ise yine ince bir kıstırma ile sise baglamanı onerırım yada monoflamenti sis deliğnden gecirip kropi dugumu atıp kıstırmasızda kullanabılırsın bu bagı atarken monoflamentı bıraz ısıtırsan daha az hacımlı bır dugum elde edersın bu arz ıcın 150 lik bıraz zor ama ılla 150 lık takacam dıyorsa yıne kıstırma ıle baglamalısın
                        Tamer Otken / 1965
                        ?stanbul

Yorum yap

tamer bey verdigiiz bilgiler icin cok tesekkur ederim,kropi dugumu nasıl bir dugum?

Yorum yap

baglar bolumunde var ozan kropi bagı dıye gecıyor
                            Tamer Otken / 1965
                            ?stanbul

Yorum yap

arkadaşlar bana normal bir iğnede en sıkı ve sağlam bağı gösterirseniz sevinirim

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X