Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Jak Boeno Zen Ahşap Tüfek

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Cengizhan GÜVENÇ
    yan?tlad?
    Cevap: Jak Boeno Zen Ahşap Tüfek

Asl? Jak Boeno taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
    Sayın Güvenç,
    Zen 100 tüfeklerde, 19.00mm çap ve 58.00cm uzunlukta, ip palamutlu boğma lastikler kullanıyoruz. Kurma mesafesi arka çentik veya dikende 95 cm dir.
    Saygılarımla
    ilginiz için teşekkürler.

Bir yorum yaz:

• Jak Boeno
    yan?tlad?

Sayın Güvenç,
    Zen 100 tüfeklerde, 19.00mm çap ve 58.00cm uzunlukta, ip palamutlu boğma lastikler kullanıyoruz. Kurma mesafesi arka çentik veya dikende 95 cm dir.
    Saygılarımla

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi

Jak bey teşekkürler, fakat aynı cevabı bayinizden almayı isterdim. İyi çalışmalar

Bir yorum yaz:

• Cengizhan GÜVENÇ
    yan?tlad?

yazılanları sabırla okudum çok başarılı bir çalışma olduğu belli yanlız bir üyemiz totem pelagosun benzeri ve daha iyisi yazmış totemin sitesine bakıp araştırdım pelagos 100 zıpkının germe mesafesi 96cm ve kullanılan lastik 19mm 70cm sizcede uzun değilmi biraz? sayın JAK Bey 100 lük zen modellerinin lastik germe mesafesi ve kullanılan lastik ölçüsü hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Bir yorum yaz:

• Jak Boeno
    yan?tlad?

Merhaba Selim Bey,
    Ahşap tüfeklerin üretimi oldukça uzun bir süreç gerektiriyor, bu nedenle siparişleri belirli bir sıraya koymak zorunda kalıyoruz.
    Bu sezon stokta hiç ürün bulunduramadık.
    Kısa zaman içinde göndereceğim.
    Saygılarımla

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi

Jak abi, zen ahşap zıpkınını almaya karar verdim ve ege baraquda ya gittim. Ürününün arkasında olduğunu biliyorum, bundan yana şüphem yok. Fakat orada çalışan arkadaşlardan aldığım cevap '' -numunemiz yok, sipariş üzerine getiriyoruz'' dediler. Bu durum niçin böyle, neden bayilerinize numune bırakmıyor sunuz? Yani bayinize gidip zen zıpkın almak istesek, şiş oturmasını görmeden, kabzeyi kavramadan tüfeği sipariş edip mecbur alacakmışız gibi bir hava var. Müşteri olarak hoş karşılamadım. Emeğinize saygılar.

Selim ÖTKEN

0553 553 29 93 selimotken@gmail.com

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi

Arkaaşlar jak boenonun profilinde ziyaretçi mesajlarında gerekli açıklama var(ben sormuştum yeni zıpkın ne aşamada diye) sağolsun jak abimiz hiçbir endişe taşımadan paylaşmış çalışmasını neden hiçbir endişe taşımadan diyorum çünkü pazarlama sektöründe olanlar bilir yeni bi ürün cıkacağı zaman sır gibi saklanır çalışmalar neden çünkü rakipleri sert atağa gecer ürün cıkışına doğru agresif kampanyalar yapılıp muhtemel alıcıların önü kesilir Ama jak abimiz cok rahat cünkü emeğine ve ürününe güveniyor allah utandırmasın eminim harika bi ürün cıkaracak benim pathosa da bi türk kardeş lazımdı zaten bekliyorum.bu zıpkını benim tahminim medex 2011 de göreceğiz gibime geliyor ....

Bir yorum yaz:

• Erman DOYUM
    yan?tlad?

Asl? ares76 taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
    ustanın alüminyum tüfeği var zaten ,iç piyasada şu an yok,ama kendi tahminim ,yakında iç piyasaya girecek olmasıdır.youtube da ''jak boeno mantis''search yapınca Kuveytli ,mantis elbise giymiş,ALÜMİNYUM JAK BOENO ZIPKIN kullanan bir zıpkıncının sualtında çekilmiş görüntüleri yer alıyor,,gördüm ve dikkatimi çeken alüminyum tüfek oldu,,çok güçlü ve etkili atışları olan bir tüfek.Antalyada jak boeno malzemeleri satan bir av bayiindeki abimizden,jak boenoyu aramasını istedim ve sordu..o alüminyum tüfek şu anda dışarıya ihraç edilen fakat iç piyasaya girmemiş bir tüfekmiş...Bana sorarsanız o tüfek piyasaya girsin,makul bir fiyatla piyasayı altüst eder diye inanıyorum,,alüminyum tüfeklerden beklenmeyecek bir performansı var çünkü,,izledim ve şaşırdım. tüfeğin adı,''jak boeno smart open''.yanılmıyorsam tabii
    evet daha önce izlemiştim bu videoyu.jak beye soralım ozaman bu zıpkın ise tr ye giricekmi veya nedir durum

Bir yorum yaz:

• Ersin ESKİCİOĞLU
    yan?tlad?

YouTube - spearfishing in kuwait (snapper-barracuda-seabream) bu sanırım.

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi

Bir de şu var,naçizane kendi yorumum,bizim sularımızda meralar talan olduğundan dolayı herkesin balık olmayan meralarda bu tüfeği kullanıp ,kafalarda soru işareti veya diğer tüfeklerle kıyaslama yapma ihtimalleri de ustanın düşündüğü unsurlardan biri olabilir diye düşünüyorum,çünkü alüminyum tüfekleri genelde orta seviyeli zıpkıncılar kullanıyor,bu yüzden kullanıcı sayısı fazla iken,ahşap tüfekleri genellikle trofe av yapan kullanıcılar tercih ediyor.çok kullanılan bir ürünün iyi ya da kötü çok yoruma tabii olması yani,iyi midir?kötü müdür?yorum sizlere kalmış arkadaşlar,ama şunu kesin söyliim ki,ustanın boş bir ürün tasarlamadığı ve yaptığı ürünün bu piyasada rekabeti en üst seviyelere taşıyacağıdır,saygılarımla...

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi

ustanın alüminyum tüfeği var zaten ,iç piyasada şu an yok,ama kendi tahminim ,yakında iç piyasaya girecek olmasıdır.youtube da ''jak boeno mantis''search yapınca Kuveytli ,mantis elbise giymiş,ALÜMİNYUM JAK BOENO ZIPKIN kullanan bir zıpkıncının sualtında çekilmiş görüntüleri yer alıyor,,gördüm ve dikkatimi çeken alüminyum tüfek oldu,,çok güçlü ve etkili atışları olan bir tüfek.Antalyada jak boeno malzemeleri satan bir av bayiindeki abimizden,jak boenoyu aramasını istedim ve sordu..o alüminyum tüfek şu anda dışarıya ihraç edilen fakat iç piyasaya girmemiş bir tüfekmiş...Bana sorarsanız o tüfek piyasaya girsin,makul bir fiyatla piyasayı altüst eder diye inanıyorum,,alüminyum tüfeklerden beklenmeyecek bir performansı var çünkü,,izledim ve şaşırdım. tüfeğin adı,''jak boeno smart open''.yanılmıyorsam tabii

Bir yorum yaz:

• Erman DOYUM
    yan?tlad?

konuyla alakası yok ama Jak bey benimde merak ettiğim birşey var ilerleyen zamanlarda aliminyum veya carbon tufek yapmayı dusunuyormusunuz veya herhangi bir çalışmanız varmı bu konuda?

Bir yorum yaz:

• Jak Boeno
    yan?tlad?

Merhaba Tuğrul Bey,
    Kullanılan ahşabın kalitesi, yaşı, bekleme süresi, laminasyon kalitesi vs gibi nedenlerden dolayı şiş kanalı zaman içinde deforme olabilir.
    Bundan anlamamız gereken yatak axının sapmasıdır. Gözle baktığınız zaman dahi gövdedeki yamulmayı farkedebilirsiniz. Eğer sapma çok az ise tesviye etmek mümkün. Balistik sorunlar kalsa da göz ardı edilebilir. Ancak sapma, (gövdedeki yamulma) toleransların dışında ise yapacak pek bir şey yok.
    Benim deformasyondan kastım, kanal kenarlarının aşınması, çentiklenmesi idi. Uyguladığımız yöntem bu sorunu minimuma indiriyor.
    Ahşap tüfeklerin performans ve sadakatlerinin kullanıcıya çok keyif verdiği bir gerçek ama işin içinde antika bir masada yemek yemek veya 64 Mustang kullanmak gibi geleneksel malzeme sahibi olmanın ayrıcalığı da ayrı bir keyiftir.
    Saygılarımla

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi

Asl? Jak Boeno taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster

...
    -şiş yatağı doğrudan ahşap gövdeye açıldığı şekli ile bırakılmış olan tüfeklerde, gerek palamutun gerek diğer malzemelerin çarpması neticesinde yatak kenarları çok çabuk deforme olmakta ve tesviyesi mümkün olmamaktadır.
    Zen tüfeklerde bu yatak daha derin açılarak, reçine ve aynı ahşabın ince talaşından oluşturulan bir karışım ile doldurularak, 7mm çapında bir mil ile boyuna tekrar şekillendirilmektedir.
    Bu çalışma çok düzgün ve kaygan bir kanal oluşturarak şiş balistiğini mükemmele yakın hale getirmektedir.
    ...
    Jak Bey, ben hic ahsap tufek kullanmadim ama Zen'i dusunuyorum. Ahsap tufeklerde sis yataginin zaman icinde daha hizli deforme olmasi ihtimali beni rahatsiz eden problemlerin basinda geliyor.

Sormak istedigim; tufekdeki sis yataginin bizi rahatsiz edecek kadar deforme olmasi sonrasinda yapilacak birsey varmidir? Deforme olmus yatak (belirli bir ucret karsiliginda) sizin uretimi yaptirdiginiz tesisde komple kaldirilip, yukarida bahsettiginiz sekilde tekrar sekillendirilebilirmi?

Bir yorum yaz:

• nouma7280
    yan?tlad?

Bazı insanlar kendı urettıgı malzemeyı (kıyafet,gıda,vs) kullanmaz yada tuketmezler,ben bızzat jak abıyı avlanırken hatta zen tufeklerını kullanırken gordum.Nekadar titizlikle cantasına kaldırdıgına tanık oldum, bu kadar bılgılı bu kadar tecrubelı bır ınsan bılgılerını deneyımlerını kıtap ve malzemelerıyle bızlerle paylasıyorsa bence yanı kanımca pıyasadakı bı cok urunden farkı oldugunu dusunuyorum.Sonucta bu ışe gonul vermıs bır ınsan bu yasında deneyımlerını yasadıklarını malzeme ureterek tıcarete dokuyorsa saygı duyup ''ts_askına'' gıbı malzemelerını tufek vs karalamamak gerekır.
    (Jak abı sana hala manevı olarak borcum var)

Bir yorum yaz:

Haz?rlan?yor...
X