Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

C4 Mr Carbon

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• C4 Mr Carbon

Tüfeğin genel görünüşü oldukça cezbedici bu da üreticilerin işlevsellik ile dizaynı biraraya getirerek sualtı avcılarını avlamaya yönelik ürünleri ile daha çok karşılaşacağımızın göstergesi.

Boylar ve önerilen kombinasyonlar:
    Mr.Carbon 119: şiş 160-165 cm, lastik 280 mm
    Mr.Carbon 104: şiş 140-145 cm, lastik 260 mm
    Mr.Carbon 94 : şiş 130-135 cm, lastik 220 mm
    Mr.Carbon 79 : şiş 115-120 cm, lastik 200 mm

Bu kombinasyonlar fabrikanın önerdikleri bence şiş boylarını uzun vermişler.

Gövde monoblok karbon-titanyum alaşımlı materyalden yapılmış.
    Gövdenin uca doğru incelen hidrodinamik yapısı manevra kabiliyetini ve perspektif görüşü güçlendirmiş.
    Kafa kısmında paslanmaz materyalden lastik boğmak için pimli veya kaplinli lastik kullanmak için karşılıklı vidalanmaya olanak sağlayan iki ayrı seçenek mevcut. Kafanın yapısı gövdeye ve şişe paralel geldiği için lastiklerin enrjisini kaybetmeden şişe aktaracak bir açıya sahip.
    Gövdenin uca doğru incelmesi sağ/sol veya yukarı/aşağı hareket kabiliyetini arttırmış.
    Akıntılı sularda veya sağa sola hareketlerde lastiklerin titremesi ve ses yorumunu şu an için es geçiyorum, henüz suya sokma fırsatını bulamadım.

Kabza kısmı gövdeye tümleşik ve çok iyi ayarlanmış bir açıya sahip.
    İnce yapı manevra kabiliyeti düşünülerek korunmuş.
    Farklı el yapılarına veya eldivenli eldivensiz kullanıma göre eklenip çıkartılarak ayar yapılabilmesi için konulan pullar oldukça akılcı ve pratik bir çözüm olmuş.
    Pulları tutan vidaların girdiği yuvalar da metal olduğu için yalam olma riski ve karbon gövdeye hiçbir zararı yok.

Tetik mekanizması AISI 316 materyalden ve 70 mm genişliğinde oldukça kuvvetli bir yapıya sahip.
    şişe güç uygulanmadığında bırakmayan bir sistem.
    70 mm kalınlığı yekpare yapmak yerine krom plakaları lamine ederek ve karşılıklı vidayla sabitleyerek çözmüşler.
    Tetik hassasiyeti için kabzanın üst kısmında bulunan setuskur bu modelin en güzel sürprizlerinden birisi.

İp bırakma hiçbir şekilde şişi kasmayan ve 360 derece dönebilen yapısıyla ilk kullanımlarda biraz zorlayacak olsa da aslında pratik bir çözüm.

Tüfek standart olarak üzerinde orjinal makarasıyla geliyor.
    Makaranın tek handikapı sıkılık ayarını sağlayan vidanın sararken ele çarpma ihtimali.
    Bunun dışında tasarım ve ergonomi mükemmele yakın.

Tüfeği suya soktuktan sonra bu yazıya eklenecek daha pek çok bilgi çıkacağına eminim.
    şimdilik ilk izlenimlerim bu kadar.

mrcarbon

makara

kafa

tutus

mekanizma

mekanizma detay
    En son düzenleyen Oktay UZDİYEM; 30.Haziran.2008, 15:03.
    Forumlara çok vakit ay?ram?yorum. Dan??mak istedi?iniz konularda e-postayla ileyi?im kurarsan?z daha h?zl? cevaplayabilirim.
    enginyildirim75@gmail.com

Engin YILDIRIM
    ?stanbul '75

Cevap: C4 Mr Carbon

İp bırakma ve kafa hariç güzel zıpkın.
    Şiş kanalı da yok gibi.
    Rafet 1987 ?ZM?R

Yorum yap

Tetik mekanizması AISI 316 materyalden ve 70 mm genişliğinde oldukça kuvvetli bir yapıya sahip.
      Şişe güç uygulanmadığında bırakmayan bir sistem.
      70 mm kalınlığı yekpare yapmak yerine krom plakaları lamine ederek ve karşılıklı vidayla sabitleyerek çözmüşler."

Demkanın kullandığı sisteme cok benziyor mekanizma
      Z?YACAN BAYAR // ?ZM?R
      http://ziyacanbayar.blogspot.com/

Yorum yap

harika almak isterdim bitane

Yorum yap

978 ytl miş

Yorum yap

zıpkının tam olarak fiyatını vermeniz mümkün mü acaba..? bir de bu fiyata ne dahil çünkü almak istediğim bir zıpkın bulmak için çabalıyorum =))

Yorum yap

Asl? tilki88 taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
              zıpkının tam olarak fiyatını vermeniz mümkün mü acaba..? bir de bu fiyata ne dahil çünkü almak istediğim bir zıpkın bulmak için çabalıyorum =))
              4 denızde.com var ama şişde herseyı ayrı satılıyor kolay gelsın.

Yorum yap

saol bilader=)

Yorum yap

bende dün serbest dalış dergisinde gördüm..vay be dedim çok havalı görünüyo kaç paradır acaba??100 de 99 800 -900 liradan daha az değildir..fakat paranın büyük kısmını dizayn ve görünüşün hakettiğini düşünüyorum...zıpkını denemedim ama o fiyata değceğini düşnmüyorum...ama deneyenler diyorsa ki şu üzden kuruşuna kadar hakediyor sebepleri dinlemek isterim saygılarımla...

Yorum yap

Geçen karaköye gittiğimde gördüm, 2.el c4 idi almayı düşünen varsa, yanlış hatırlamıyor isem www.ogansea.com de zıpkın......
                    YALIN CAN/?STANBUL 1974

Yorum yap

Asl? ycan taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                      Geçen karaköye gittiğimde gördüm, 2.el c4 idi almayı düşünen varsa, yanlış hatırlamıyor isem OGS MARİNE de zıpkın......

Yanilmiyorsam o zipkin satildi.

(tabi magazalari da karistiriyor olabilirim)
                      En son düzenleyen Alp Arslan; 07.Nisan.2009, 17:49.
                      BORN TO FISH..
                      FORCED TO WORK..

FB: https://www.facebook.com/turquaz.cam.holder
                      https://www.facebook.com/calm.power
                      E-Posta - Skype: alp_arslan@hotmail.co.uk
                      Instagram: https://www.instagram.com/turquazsub_official
                      Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCUh..._as=subscriber

Alp Arslan 09 Ekim 1977

Istanbul Universitesi
                      SBF Uluslararasi Iliskiler

Yorum yap

arkadas bence görünüsü super guzel bi zıpkın sis yatagı sis ve lastikle verilmeolmamasına ragmen o parayı vermeyı düsündüm ama atlanan bi nokta beni bu arzudan vagecirdi
                        zıpkının modifiyesi gercekten cok zor cunku kafa sabit değişmiyor tek lastıklı aldıgınız bi tüfeği cift lastikli bi konuma getiremıyorsunuz bence büyük bi handicap
                        cenk sivri 28
                        derin kara mavi sular
                        deniz gö?e,gök deniz oldu?unda deniz ça??rd???nda

Yorum yap

Aslında kendi sitesinde bu ürün ile birlikte 2 adet kafa veriliyor ama nedense Türkiye'ye girdimi ürün tek kafa olarak satılıyor.Terslik burda....

Yorum yap

firma çift kafa veriyorsa bizimkiler içinden alıp ayrı satarlar onu ama kafa kısmıda lastikte olsa makarada olsa bence çok pahalı degmez bu kadar para vermeye altınmı kaplı sanki komple bu paraya yeni malzeme düzerim kendime be
                            Ceyhun Ak?n

Yorum yap

Asl? pıranha taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                              firma çift kafa veriyorsa bizimkiler içinden alıp ayrı satarlar onu ama kafa kısmıda lastikte olsa makarada olsa bence çok pahalı degmez bu kadar para vermeye altınmı kaplı sanki komple bu paraya yeni malzeme düzerim kendime be
                              Acıkcası fırmanın cıft kafa verdıgını sanmam cunku ıkıncı kafayı versede bunu fırmadan baska kımsenın degıstırebılecegını dusunmuyorum,2 seceneklı kafa yapısıyla karıstırıyo olabılırsınız bırınde kaplınlı lastık kullanıyosunuz dıgerınde ınce vıdalarla sabıtlenen bır kafa yapısı var.
                              Birde hocam verdıgın parayı gercekten fazlasıyla hakeden bır zıpkın adamlar hangı kombınasyonla kullanıcagını belırtmıs 2. lastıge falan gerek yok vıdeo yukleme fırsatım olsa c4 atıs mesafesını gostermek ısterım mukemmel hassas ve sessız bır tetık mekanızmasına sahıp guclu bır tufek...
                              OSMAN AYDIN
                              05324000718

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X