Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Pathos Laser

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Pathos Laser

PATHOS diye bilinen D'angelo markalı ürünlerin yeni serisi LASER'in OPEN PRO modelini denedim.

LASER serisi adını yeni kabzadan alıyor.
    Modeller: LASER, LASER PRO, LASER OPEN, LASER OPEN PRO şeklinde hazırlanmış.

LASER: Yeni kabza, 19 mm lastik, 6,5 mm şiş, yeni kafa, standart boru

LASER PRO: Yeni kabza, 17 mm lastik, 7 mm şiş, yeni kafa, kanallı boru

LASER OPEN: Yeni kabza, 17 mm kaplinli çevirme lastik, 6,5 mm şiş, açık kafa, kanallı boru

LASER OPEN PRO: Yeni kabza, 17 mm boğma ip palamutlu çift çevirme lastik, 7 mm sharkfin şiş, açık kafa, kanallı boru

Yeni kabzada ilk göze çarpan komple metal tetik mekanizması. İp bırakmayı sağda veya solda kullanma imkanı tetik sökülerek pimin yerinin değiştirilmesiyle sağlanabiliyor.
    ergonomik ve elin içinde kaybolan dizayn bu seride de devam ediyor. Pek çok marka Pathos'un eski kabzalarını taklit ederek yeni modeller üretti. Bu yeni kabza, markalı ve albenisi yüksek taklitlerini geride bırakacak gibi.
    Elcik kısmının en büyük dezavantajı sadece sağ elini kullanabilenlere uygun yapılmış olması.
    Emniyet eski kabzayla aynı mantıkta ve aynı yerde duruyor.
    eski kabzaların en büyük problemi dayama yerlerinin kırılmasıydı.
    Yeni kabzada gövdeyle tümleşik dayama kısmı oldukça sağlam ve eli rahatsız etmeyecek şekilde dizayn edilmiş.
    LASER ve LASER PRO modellerinin yeni kafası kaplinli lastiklerle kullanılan üstü açık yeni bir dizayn. Oldukça hidrodinamik ve agresif duran kafanın görüşü gayet iyi.
    Lastikler LASER serisiyle beraber değişmiş. Daha yumuşak ve hafızası daha iyi bir segmente geçmişler. Lastikleri parlaklığı ve yumuşaklığıyla eskilerden kolaylıkla ayırdedebilirsiniz.

Gelelim benim denediğim LASER OPEN PRO 110 modeline.
    Shark fin, çift çevirme 17 mm lastikler, açık kafa ve standart lastik kombinasyonuyla hiçbir oynama yapmadan suya girdim.
    İlk bakışta lastikler olması gerekenden biraz uzun gibi gelmişti.
    Çift kalama misina bağladıktan sonra makaraya bağlantısını yaptım.
    Lastiklerin birisi atlatma diğeri de orta findeyken 3 metreden sonra şişin düşüşü yavaşladı.
    İki lastiği de orta fine aldığımda kalama bitip hafif tüfeği çekti.
    Lastikleri en son fine aldığımda makaradan bir boy ip boşaltması standart kombinasyonun da oldukça başarılı olduğunun sonucuydu.
    Bu modellerin diğer bir değişik özelliği kelebeğin altta şiş ve kafa arasında durmasıdır.Bu özellikten dolayı şiş standartlardan daha kısa olduğundan lastiklerin şişe yüklediği enerji de doğru orantılı olarak artıyor.

En son düzenleyen Oktay UZDİYEM; 30.Haziran.2008, 15:04.
    Forumlara çok vakit ay?ram?yorum. Dan??mak istedi?iniz konularda e-postayla ileyi?im kurarsan?z daha h?zl? cevaplayabilirim.
    enginyildirim75@gmail.com

Engin YILDIRIM
    ?stanbul '75

Cevap: Laser

İlk yorum benden olsun teşekkür ederiz bu zıpkını tanıttığınız için.
    Şişi de pek güzelmiş trygons gibi.

open pro 110 kaç para acaba?ortalama...
    Rafet 1987 ?ZM?R

Yorum yap

ben 100 lük laser open pro kullanıyom çok memnunun çift lastik olayı fln da baya iyi atışlar sağlıyor

Yorum yap

Fiyatları ne aralıkta acaba ?
        Özdal GÜNGÖR
        ozdal@windowslive.com
        MERS?N

Yorum yap

Fiyatlar henüz açıklanmadı ama Yunanistan'la aynı fiyatlara satılacağı söyleniyor.
          Forumlara çok vakit ay?ram?yorum. Dan??mak istedi?iniz konularda e-postayla ileyi?im kurarsan?z daha h?zl? cevaplayabilirim.

Engin YILDIRIM
          ?stanbul '75

Yorum yap

Engin Bey tanıtım için teşekkürler ...

Yorum yap

Ortala fiyat kafanızda belli olsun diye söyleyeyim.

lazer open pro 110 (lazer açık kafa şiş kanallı 110luk) 450 TL
              Makara 55lira galiba makarayla beraber 500 ytl bulur 110luğu.

Almışken 10 euro 20 euro fark için büyüğünü almaya özen gösterin derim.

Bence bu başlığı yöneticiler sabit hale getirsin yeterli tanıtıcı bilgi ve fotoğraf var.
              En son düzenleyen rafetakkaya; 20.Mayıs.2008, 10:31.
              Rafet 1987 ?ZM?R

Yorum yap

Engin Bey pathoslarin tetikleri biraz sertti bu yeni seride ki tetikte sertlik durumu nedir?

Yorum yap

Asl? ahmetder taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                  Engin Bey pathoslarin tetikleri biraz sertti bu yeni seride ki tetikte sertlik durumu nedir?
                  Bırakma sistemine göre çalışan mekanizmalar da tetik sertliği benim çok kaale aldığım ölçülerde değil. Pathos'da da hem eski hem yeni mekanizmalrda tetik sertliğini hiç yaşamadım.
                  Pathos'un hem eski hem de yeni kabzalarının tetik sertliği açısından benim için bir fark yok.
                  Yani ikisi de aynı diyebilirim.
                  Fakat konu balistik içinde incelenirse muhakkak bazı farklar çıkacaktır.
                  Bunun içinde tetiği ezme, eldivenli ve eldivensiz kullanım, tetiği parmağın neresiyle çektiğiniz, kaç kg uyguladığınız gibi doneleri aynı şartlarda uygulayacağınız bir test ortamı oluşturmak gerekir.

Engin YILDIRIM
                  ?stanbul '75

Yorum yap

Arkadaşlar ben laser pro 100 almayı düşünüyorum..Ancak 17mm lastik için 7mm şiş biraz kalın değilmi?? laser ve open modellerinde 6,5mm iken laser pro'da7mm

Yorum yap

Asl? Erank taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                      Arkadaşlar ben laser pro 100 almayı düşünüyorum..Ancak 17mm lastik için 7mm şiş biraz kalın değilmi?? laser ve open modellerinde 6,5mm iken laser pro'da7mm
                      Tek 17 mm lastik mi çift 17 mm lastik mi?
                      Rafet 1987 ?ZM?R

Yorum yap

Asl? rafetwhiterock taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                        Tek 17 mm lastik mi çift 17 mm lastik mi?
                        Orjinal hali tek 17 geliyor..

şu anda free sub GH 100 kullanıyorum..geçen hafta arkadaşımın kullandığı cressi comanchı carbon tüfeğini denedim ve sonuç mükemmel ötesiydi..Marmaranın bulanık suyunda görebildiğim 3kefal 4 mırmır ve 1 ispendeğin tamamını vurdum..Goldenhorn ile ıskalama yüzdem oldukça fazla..Bu nedenle daha iyi bir tüfek almak istediğim için ve yorumlardan okuduğum kadarı ile iyi olduğu kanaati uyandırdı..Ancak bu tüfek tek 17mm lastik ile geliyor..şiş ise 7mm..Yine forumdan okuduğum kadarıyla bu lastiğe bu şişin kalın olabileceği ..Bu nedenle fikirlerinizi almak istedim..Çünkü GH gibi 1 ayda tüfekten soğumak istemiyorum
                        En son düzenleyen Erank; 09.Ağustos.2008, 14:44.

Yorum yap

Cevap: Pathos Laser

arkadaslar merhaba pathos laser be pathos pro modelleri Izmir eve barakuda VAR be sunk soylemeliyim laser kabzenin kavranisi I kadar guzel ki Soylenecek inanin lag olamaz zaten engin hocam super aciklamis ve bir zipkina eger para harcanipta en iyisini almak ten arzunuz Ise pathos by kadar

Yorum yap

Asl? dive ugur taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                            arkadaslar merhaba pathos laser be pathos pro modelleri Izmir eve barakuda VAR be sunk soylemeliyim laser kabzenin kavranisi I kadar guzel ki Soylenecek inanin lag olamaz zaten engin hocam super aciklamis ve bir zipkina eger para harcanipta en iyisini almak ten arzunuz Ise pathos by kadar
                            Ne yazdığını anlamak o kadar zorki.Lütfen dilimize biraz saygı ve özen gösterelim..

Yorum yap

çevireyim
                              arkadaşlar merhaba pathos laser ve pathos pro modelleri izmir ege barakuda da var ve şunu söylemeliyim laser kabzanın kavrenışı dangelo 1 kadar güzel ki .... zaten engin hocam süper açıklamış ve bir zıpkına eğer para harcanıpta en iyisini almak arzunuz ise pathos bu kadar..
                              sanırım böyle
                              Semih ÖZER

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X