Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

O.M.E.R Cayman HF

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Cevap: O.M.E.R Cayman HF

Cayman G.I. alıp açık kafaya çevirme konusunda olumsuz bir tecrübeye sahibim. G.I. benim ilk zıpkınım. Aldığım gün şişini kaybettim. Kapalı kafaların misina koparma durumu oluyormuş diye yorumlar okuyunca açık kafaya çevirmek istedim ve serüven başladı.

Kafa aparatı, çevirme lastik, şiş derken tüfeğe harcadığım para epey yükseldi. Arada bir de acemilikten bir satıcının yanlış yönlendirmesi ile 16 mm çevirme lastik aldım boş yere, sonra 17,5 mm ile değiştirdim. Yani anlayacağınız tüfek bana HF’nin epey üzerinde bir meblağa mal oldu.

şimdiki aklım olsa o paraya 100’lük kalamar gövde ahşap bir zıpkın alırdım. Aslında düşünmüyor değilim. Cayman’ımı 60 cm’e kısaltıp taş altı zıpkını yapacağım. Piyasadaki en pahalı taş altı zıpkınına sahip olmam an meselesidir yani
    Ümit Pasin
    1978 BURSA

Yorum yap

HF ile suda manevra açısından kıyaslama yapmayı çok isterdim. Benim tüfek manevrada o kadar iyi değil. Ben bunu hep kalamar gövde olmamasına bağlamıştım
      Ümit Pasin
      1978 BURSA

Yorum yap

Asl? roketatar taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
        Cayman G.I. alıp açık kafaya çevirme konusunda olumsuz bir tecrübeye sahibim. G.I. benim ilk zıpkınım. Aldığım gün şişini kaybettim. Kapalı kafaların misina koparma durumu oluyormuş diye yorumlar okuyunca açık kafaya çevirmek istedim ve serüven başladı.

Kafa aparatı, çevirme lastik, şiş derken tüfeğe harcadığım para epey yükseldi. Arada bir de acemilikten bir satıcının yanlış yönlendirmesi ile 16 mm çevirme lastik aldım boş yere, sonra 17,5 mm ile değiştirdim. Yani anlayacağınız tüfek bana HF’nin epey üzerinde bir meblağa mal oldu.

şimdiki aklım olsa o paraya 100’lük kalamar gövde ahşap bir zıpkın alırdım. Aslında düşünmüyor değilim. Cayman’ımı 60 cm’e kısaltıp taş altı zıpkını yapacağım. Piyasadaki en pahalı taş altı zıpkınına sahip olmam an meselesidir yani
        Misina koparma olayını duymamıştım fakat şiş lastik kombinasyonu değiştirilip gene bir fiyat ödeneceği için HF rakamını bulacağını bir abimizden daha duydum, fakat HF alınca orijinal kombinasyonu iş yapar mı ona da değişiklik yapılır mı ? Birde değişiklikleri yaptından sonra GI performansı nasıldı verilen paraya değer mi ?
        Mustafa BOZKAYALAR
        26 Denizli - Ayd?n

Yorum yap

Bence o kadar üste para harcamaya değmez.
          Ümit Pasin
          1978 BURSA

Yorum yap

OMER hf kullanan ve zıpkın hakkında bilgiye sahip bir hobidaşımız özelden mesaj atabilir mi bir konuda danışacağım.
            Mustafa BOZKAYALAR
            26 Denizli - Ayd?n

Yorum yap

slm arkadaşlar...
              decathon'dan aldığım omer ceyman hf 100 tüfeği kullanıyorum. açık kafa...
              140 cm salvi sharfin şiş 6,5 mm blu'nun 18 mm lastiğini 65 cm idi 60,5 cm'den boğdum. son çentiğe getirdiğimde (kafa ile son fin 100 cm) 2 metrelik atışlarda isabet aşağı yönlü oldu balıkların karin bölgesinden ıskaladı.
              burdaki sorun lastik vibrasyona sebep olmuşmudur.
              Ayrıca dunlop lastik almak istiyorum sizce kaç cm boğdurmalıyım... yardımcı olursanız sevinirim
              emreakyol
              SAMSUN

Yorum yap

Herkese selamlar,
                Ben de bir Omer Cayman HF 75 kullanıcısıyım, tüfekten çok memnunum, lastik değiştirmek istiyorum, şu an orjinal kombinasyonda, malesef metal palamut deformasyonlarını bende yaşadığım için boğma lastik istiyorum.
                HF 75 için lastik ebat boy tavsiyesi alabilir miyim?
                R?dvan YILDIRIM

Samsun

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                X