Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

O.M.E.R Cayman HF

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• O.M.E.R Cayman HF

CAYMAN HANDLE
    This speargun handle is new, featuring ergonomic and mechanically innovative characteristics. The triggering mechanism is highly sensitive and extremely resistant to the traction of the slings. When grabbing the handle, the position of the hand is high in relation to the shaft, allowing quick aiming and great absorption of recoil. The line release is manufactured in die cast stainless steel and positioned on the side, allowing it to be used also with a reel. The safety is also positioned on the side and the reel guide is very slim allowing the space between the reel and the barrel to be reduced to the minimum. The Cayman handle features two chest protectors in different dimensions (interchangeable) and two ergonomic handles for both right handed and left handed (upon request).

CAYMAN BARREL
    The Cayman standard barrel is manufactured in heat treated anodized anti-corrosive aluminum and features an integrated shaft guide with an external diameter of 28mm. The tube is manufactured by extrusion and then cold drawn. The geometry of this barrel increases resistance to bending by 20% compared to a standard circular tube.

CAYMAN CARBON BARREL
    Cayman Carbon features a 25mm diameter carbon fibre barrel with a thickness of 1.5mm and an integral carbon fibre shaft guide. The shaft guide is not added to the barrel but is an integral part of it. The special profile also contributes to the greater stiffness of the barrel for maximum shooting accuracy.

CAYMAN HF BARREL
    This barrel is manufactured by the pioneering and exclusive technology of hydroforming. Omersub has been able to apply, for the first time ever, this technology to the field of spearfishing. The result is a barrel featuring a revolutionary geometry which allows great floatability ( thanks to the greater internal volume), stability in the water and hydrodynamics. All these result in great shooting accuracy. This barrel is not comparable to anything on the market today. The stiffness is 33% higher compared to any other standard cylindrical carbon fiber barrel.

çok yakışıklı bir tüfek ama bence gereksiz pahalı. izmirde 550 ytl civarında
    Yalç?n YILMAZ 1982

Yorum yap

Süper Performans var !!

Yorum yap

hayallerimi süsleyen tüfek hiç kullanmadım ama elime aldığım an bana verdiği enerji müthiş çok etkilendim kabzası elime tam oturdu süperdi yaaa bu yaz 100lüğünü almayı düşünüyorum hayırlısıyla alıcam

Yorum yap

Asl? outlaw taraf?ndan gönderilmi?
          çok yakışıklı bir tüfek ama bence gereksiz pahalı. izmirde 550 ytl civarında

Yorum yap

[quote="outlaw"]çok yakışıklı bir tüfek ama bence gereksiz pahalı. izmirde 550 ytl civarında
            Tüfegin fiyatı 450 ytl nakitte
            Tüfekte macth 50 makara var.
            Tüfekte ergonomik elcik var.
            Tüfekte yedek gögüs dayama aparatı var.
            Tüfekte açık kafa ve kapalı kafa için aparat var.
            Tüfekte shark fin şiş var.
            Tüfekte kafa ve kabze bölümünde sebya ayar ve kursunları var.
            Tüfekte su basıncı ile sekillendirilmiş karbondan %30 daha dayanıklı filaplı gövde var.
            Yazmaktan sıkıldım 3 sayfa daha özellik var.
            Bana göre bu özelliklerde tüfek yok.Bu fiyattada yok.
            Fiyatta gayet makul

Yorum yap

oldumu ilhan kardeş,
              sen yazmaktan sıkıldım dersen, aklımıza kullanırkende biz sıkılırmıyız diye gelmezmi sonra :!:
              dükkanda olsak sular seller gibi anlatmıştın çoktan :roll:

Yorum yap

Asl? kuyruksuzbalık taraf?ndan gönderilmi?
                oldumu ilhan kardeş,
                sen yazmaktan sıkıldım dersen, aklımıza kullanırkende biz sıkılırmıyız diye gelmezmi sonra :!:
                dükkanda olsak sular seller gibi anlatmıştın çoktan :roll:
                Uzun yazı yazamıyorum.
                Yazdıklarım teknik bilgi vermek için değildi.
                Sadece tüfegin özelliklerinin fazla olup degerinde ona göre gözetilmesini anlatmak içindi.
                Bu özelliklerde bu fiyata bir tüfek daha gösterebilirmisiniz?
                Siz anlat deyin ben size tüfek hakkında 3 gün teknik bilgi veririm.
                En son düzenleyen Oktay UZDİYEM; 19.Şubat.2009, 17:15.

Yorum yap

uygulama da isteriz ama...
                  hazır böyle satıcıyı bulduk bakalım daha ne kadar yükleneceğiz :?:
                  saygılar

Yorum yap

Cevap: O.M.E.R Cayman HF(Yeni)

[QUOTE=İlhan Görgü;266897]
                    Asl? kuyruksuzbalık taraf?ndan gönderilmi?
                    oldumu ilhan kardeş,
                    dükkanda olsak sular seller gibi anlatmıştın çoktan :roll:[/quoten
                    Uzun yazı yazamıyorum.
                    Yazdıklarım teknik bilgi vermek için değildi.
                    Sadece tüfegin özelliklerinin fazla olup degerinde ona göre gözetilmesini anlatmak içindi.
                    Bu özelliklerde bu fiyata bir tüfek daha gösterebilirmisiniz?
                    Siz anlat deyin ben size tüfek hakkında 3 gün teknik bilgi veririm.
                    arkadaşım çok güzel bilgiler vermişsin ama bizde 2 arkadaş 2 tane cayman aldık ve ne ben memnunum nede arkadaşım bence bu fiyata değmedi, bide şunu belirteyim lastiğide apnea 18-54 yapınca atışlarım isabetli oldu power 18 le iyi değildi.950 ytl ye değmedi amacım marka kötülemek değil almak isteyenler varsa arkadaşlarında cayman varsa bi denesinler derim,bizim deneme şansımız olmadı çünkü.haa bide şunu belirtmek isterim bence pathos daha iyi galiba,herkes pathosu övüyor çünkü,teşekkürler arkadaşlar.

Yorum yap

merhaba bende bu zıpkını çok merak ediyorum ve interntten arastırdım eğer internetten alacak olsa idim tam hatırlamıyorum ama Türkiye deki fiyatın enaz 100 ytl aşagısı hatta daha da fazla olabiliyor ve bunun içinde shipping(uluslararası kargo maliyeti) de dahil.yani biraz geç gelebilir ama daha ucuzu var bunun apnea.co.uk da.niye burda o kadar pahalı satılıyor anlamadım
                      ?evket Selçuk ??M?EK
                      Tekirda?

Yorum yap

[QUOTE=erco67;279532]
                        Asl? İlhan Görgü taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster

arkadaşım çok güzel bilgiler vermişsin ama bizde 2 arkadaş 2 tane cayman aldık ve ne ben memnunum nede arkadaşım bence bu fiyata değmedi, bide şunu belirteyim lastiğide apnea 18-54 yapınca atışlarım isabetli oldu power 18 le iyi değildi.950 ytl ye değmedi amacım marka kötülemek değil almak isteyenler varsa arkadaşlarında cayman varsa bi denesinler derim,bizim deneme şansımız olmadı çünkü.haa bide şunu belirtmek isterim bence pathos daha iyi galiba,herkes pathosu övüyor çünkü,teşekkürler arkadaşlar.
                        Yahu arkadaşlar sonuçta piyasadaki en iyi tüfek ne bekliyosunuz tetiğe bastığında şişi balığa duyarlı olup balığımı kovalasın

bende pathos kullandım palamutu çok ip koparıyor farkına varmıyosun ve tetiğe basıncada şişi kaybediyosun başıma geldide söylüyorum.
                        bu ürünü arkadaşım kullanıyor çok memnun ve bir arkadaşımada yakında alıcaz.
                        Elinizdeki tüfek gayet kaliteli değiştirirseniz yanılırsınız.birde tüfekteki şikayetini tam olarak açıklarsan sevinirim

Yorum yap

arkadaşım diyosunki piyasadaki en yi tüfek,ama kullanmamışsın pathos kullandım diyosun ama daha kendin cayman kullanmamışsın vede bi başka arkadaşınıza alcakmışsınız.benim arkadaşımda pathos kullanıyo senin dediğin olay hiç başına gelmemiş ,eğer satıcıysan onu bilemem ama biz burda o kadar parayı boşuna vermek istemezdik,çünkü para kolay kazanılmıyo,denize sevdalı olduğumuz için bu paraları harcıyoz.bi kere 18 power lastik buna hiç olmamış ve attığınızı vuramazsınız,artı yüzerliği yok,vede bu para buna çok diyorum.....

Yorum yap

Cayman HF kullanıcısı olarak gözlemlediklerimi aktarayım.Özellikle söyleyeyim polemik yaratma amaçlı bir yazı değil sadece naçizhane görüşlerim.İçi basınçlı hava dolu gövde gerçekten çok hoş. Zıpkına harika bir yüzerlik katmış.şişle beraber kafa çok hafif havaya kalkıyor.Baştan zor gelsede 2-3 kullanımdan sonra alıştıkça hoşunuza gitmeye başlıyor ve artı olarak kullanmaya başlıyorsunuz.şöyle söyleyeyim zıpkınla artık o kadar bütünleştim ki agaşonda iken var sayalım sağ üst köşeden bir balık geliyor sadece kabzayı tuttuğum elimi gevşetip hafif o tarafa doğru mail vermem ile zıpkını hiç istifimi bozmadan o tarafa çevirebiliyorum. 6.5mm lik O.ME.R yeni nesil shark fin şişi malesef hiç beğenmedim.O.ME.R malesef şiş konusunda yine kendini aşamamış çokta yakın olmayan bir taşa daha 2 atışımda ucu kelebek yerinden 45 derece kadar yamuldu. Bu O.ME.R şişte aynı olayın 4. kere farklı şişlerde başıma gelişi ve ne tesadüftü hep aynı yerden.şişi yine başarısız dyebilirim. Üstündeki power 18 lastik zaten piyasadaki en beğendiğim lastikler arasında ancak hep söylediğim bir şey daha power 18 ömrü az bir lastik ve şunuda eklemek isterim power 18 lastik,6.5mm shark fin kombinasyonu kesinlikle değişiklik isteyen bir kombinasyon. Üzerindeki match 50 makara kusursuz. Kafayı isterseniz kapalı isteseniz saçık hale getirebiliorsunuz. Derin suda 6.5mm şiş ift 17.5mm blue çift lstik kullanıoyorum.Sığ suda biraz kısa mesafrede vibrasyon yapsada derinde müthiş bir kombinasyon.Sığ sularda ise tercihim power18 lastik(üzerindeki orjinal lastiğini 5cm kısalttım ve kısa kollu palamutla boğdum) ve sandvik titanyum kelebekli 6.25mm şişten yana oluyor. Anatomik elciği gerçekten müthüş başarılı zıpkını elnizde müthiş bir şekilde kavrayabiliyorsunuz.Zıpkının elimi tam olarak doldurması bana her zaman güven veren bir olay olmuştur. Kabza tek bir yer hariç kusursuz.İp palamut kullanacaksanız arka dayamasını uzun olanla değiştirmelisiniz.Yüklediğim çift power 18 lastikte bile tetikte en ufak bir sertleşme,hassaslaşma yada hassaslık ölçüsünde değişiklik yok. Gayet sessiz ve çok düzgün çalışan bir mekanizmaya sahip. Dediğim kusuru ise şu ki ip bırakma nın şiş altında kalan uzantısı zaman zaman takılıp sinir bozuyor şişle aradan ittirmedende takıldığı yerden çıkmıyor.Sıkıştığında çıkarmayı çözene kadar bayağı bir ecel teri döktürüyor ancak, mekanizmayı çözdüğümden beri benim için sorun teşkil etmemeye başladıki bu işlem sadece 5 sn mi alıor. Gördüğüm en büyük kusur ise bu kadar pahalı bir silahın satıldığı kombinasyonla tam randıman vermemesi ve modifiyeye ihtiyaç duyması... Ama kullandığım silahlar arasında en zevk alarak kullandığım diyebilirim ki elimde birçok tüfek mevcut. Pathos, MB, Sniper, XXV gibi.

Yorum yap

Kaan ne güzel anlatmışsın. Kullanandan bu tip yorum dinlemek alacak olanlara fayda sağlıyor. Sağol..

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X