Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

şişi Misinaya Klipsleme (Resimli)

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• şişi Misinaya Klipsleme (Resimli)

Teşekkürler Oktay,o klipsi sıktığın aletinde fiatı hakkında bilgi verebilirmisin.

Yorum yap

Paylaşım için teşekkürler.
      Ben klipsi penseyle 3 ayrı yerinden boğuyorum, o klips boğduğun aletle hemen hemen aynı işi görüyor. Birde 6. resimde görülenin aksine, misinayı şişin altında bırakarak yuvaya oturtuyorum.
      Başıma birkaç kez palamutun misinayı yıpratması/kesmesi olayı geldi, şimdilik bu engellenmiş oldu.
      sigpic"2m de derindir 20m de; 2m de bal?k vurabilmek daha fazla tecrübe-kurnazl?k ve birikim ister..."

Yorum yap

oktay çok teşekkürler abi, vallahi çok lazım olan birşeydi bu..

Yorum yap

teşekkürler paylaşım için....

Yorum yap

benim bu klips tüfeğin yantarafını hep çizdi acaba neden olabilir? birde iki dalışta ipi değiştiriyorum bazen bir dalışta yani hem ip kesiliyor hemde yan tarafları çiziyor halka bölümünü uzun mu yaptığımdandır bilmiyorum birde makarasız 60 lık apnea pp ipmi yoksa misinemi kullanıyım birkeresinde misine kullandım hemen karışıyor diye ipe döndüm sizin tavsiyeleriniz doğrultusunda hareket etmek istıyorum yardımm lütfen

Yorum yap

ben tek tarafından buyuk bı dugum atıorm ve misina nın giriş ve çıkış taraflarını aynı hızada durmasına özen gösterıorm
              uzun zmndır kesmedi ki bende böle bi problem wardı daha öncede memmnun olmadıgımı yazmıştım
              hala yeni bi tüfek arıorm.. :cry:

Yorum yap

Oktay abi bir de makaradan gelen ip ile misinanın birleşmesini anlatırsanız tam süper olacak.
                Rafet 1987 ?ZM?R

Yorum yap

Cevap: şişi Misinaya Klipsleme (Resimli)

(Zafer Ankara Yaş:44)
                  Çok açıklayıcı olmuş Oktay beye teşekkürler.Eğer mümkünse makaralı zıpkında misinanın ve ipin makaraya nasıl baglandıgını gösteren bir resim olsa güzel olur.Ben hiç makaralı bir zıpkında misinanın ve ipin nasıl sarıldıgını görmedim benim kullandıgım zıpkında makara yok fakat bu yaz makara almayı düşünüyorum.
                  Zafer SU
                  40 Ankara-Didim

Yorum yap

Evet rafet ve zafer arkadaşların bahsettiği gibi misina, ip, makara kombinasyonu ile ilgili bir resim gönderebilirseniz çok sevinirim. Sanırım makara kullansak bile öncelikle çıkış ipini katlayıp tırnağa geçirmek gerekiyor. Yani gerekmedikçe makaradan ip bırakmıyoruz diye biliyorum. Aslında ip düzeni yerleştirilmiş, atışa hazır bir zıpkın resmi tüm bu sorulara cevap verir. Bilgi verirseniz çok sevinirim.

Yorum yap

Aslında ip düzeni yerleştirilmiş, atışa hazır bir zıpkın resmi tüm bu sorulara cevap verir. Evet ifade edememiştim benimde kasteddigim buydu çünkü hiç atışa hazır vaziyette bir zıpkın görmedim.Böyle bir resim olsa çok çok memnun olurum.Benim gibi bu işi ögrenmeye çalışan pek çok insana faydalı olur.
                      Zafer SU
                      40 Ankara-Didim

Yorum yap

abicim bıktım apnenın makarasındanda klips derdinden de şişler gidiyo bir bir ardından bakıyoruz ya en son şans vericem misina denicem buda önüne geçmesse atıcam tüfeği ya

Yorum yap

Asl? harpoon222002 taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                          şişler gidiyo bir bir ardından bakıyoruz
                          Dostum, kaçlık misina kullanıyorsun? 150'lik misinayı kesemiyor Eğer daha inceyse, bunu dene derim. Bi de, yıpraandığında üşenmeyip yenilemek gerek. Klipsler şişten daha ucuza geliyor

Yorum yap

kopma nedenleri palamuttan olur oraya serum lastiği gecirin

Yorum yap

Resimleri inceleyip, ipi klipsledim ancak ipin, klipsli kısımdan sonraki kısmının, zıpkının ucundan nasıl çıkacağını/zıpkını nasıl terk edeceğini anlayamadım (daha önce yalnızca yüzüklü zıpkın kullanmış olmaktan kaynaklanıyor, o zaman ip şiş boyunca uzanmadığı gibi lastikle de teması yok). demek istediğim, ipi şiş boyunca, muhtemelen şişin yanından ve lastiğin altından uzatıp, şişin zıpkını terkettiği oyuk kısmın içinden geçirmek, şişi ikinci kez kabzaya yerleştirebilmek için tek yol gibi. peki ip zıpkını terkederken lastikle ve şişin çıktığı oyukla sürtünerek şişin hızını kesebilir mi? bilgisizliği mi mazur görüp yardımcı olursanız sevinirim.

Deniz Barış, 1975, Ankara/Antalya-Kemer

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X