Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Zıpkını Kurmak

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Zıpkını Kurmak

Özellikle yeni başlayan arkadaşlarımızın çok zorlandığı bir konuda zıpkın kurmaktır. Zıpkın kurarken harcadığımız eforun en aza inmesi yorulma, üşüme gibi faktörlerinde azalmasını sağlar.Lastik kurarken en önemli şeylerden biri hızlı ama dikkatli hareket etmektir.

İlk başlarda kullandığımız 60-75 cm zıpkınlardan sonra 100 cm ve üzeri zıpkınlarda kol boyumuz aynı anda lastiğin sağ ve sol kısımlarını yakalamaya yetmez. Bunun için aşağıda resimlerle anlatacağım tekniği kullanırız.

Lastik kurmaya geçmeden önce lastik kurarken eldiven kullanmamızın çok önemli olduğunu bir daha hatırlayalım. Lastik kurarken oluşacak terslikler veya lastik patlaması dediğimiz kopmalarda elimizi tatsız olaylardan korur ve günümüzün hatta uzun zaman duyacağımız acıların olmasını önler.

Dikkat edilecek bir diğer konuda kullandığımız lastiğin dalışa elverişli olup olmadığının kontrolüdür. Üzerinde hasar olmuş veya çatlamaya başlamış lastik hem ömrü kısa hem de atışlarımızın yumuşak ve menzilsiz olmasına neden olacaktır.

Gelelim 100 cm ve üzeri zıpkınlar için zıpkını kurma tekniğine.

1. resimde görüleceği gibi öncelikle belimizi içe doğru kırarak zıpkına yetişmemizi sağlayacak kol boyumuzu uzatmalı sağ elimizle dipçiğin dibinden ve sol elimizle lastiğin sol kısmını sıkıca kavramalıyız.

Sağ elimizle kavradığımız dipçiği kendimizden ileri doğru iterek göğüs bölgemize getirmeliyiz.

Dipçik göğsümüze yerleştiği anda boşa çıkacak sağ elimizle lastiğin sağ kısmını yakalayıp hızlı hareketlerle şişin 1. çentiğine hızlı bir şekilde çekmeliyiz. Bunu hızlı yapmamız önemlidir çünkü sol eldeki lastik dipçik göğsümüze konduğu an el, kol ve göğsümüze baskı yapacak duruma gelir.

Son olarak 1. çentiğe çekilen lastiği istersek 2. çentiğe germeliyiz.

Kazasız ve bol trofeli avlar.

peki gögüsün tam olarak neresinde yapmalıyız bunu
    bide çok kötü ağrı yapıo koruyucu bi önlem mesela bi ped fln yada zıpkının arkasına monte edilcek bişi varmıdır piyasada!!

Yorum yap

Arkadaşlar zıpkın kurma ile ilgili teknik videoların rapid download linkleri aşağıda umarım işinize yarar saygılarımla...

Teknik 1:

http://rapidshare.com/files/33521055/teknik_1.mpeg.html

Teknik 2:

http://rapidshare.com/files/33521678/teknik_2.avi.html

Eren ATE? ---- Çanakkale / Merkez

** Z?pk?ncI Yöne-TeaM **

>> Sa??m Marmara, solum Ege... ?nsan daha ne isteyebilir ki? <<

Yorum yap

Sağol hocam linkler için!!
        Avcımız çok sağlam kuruo birinciyi karında çekio ikinciyi göğüste artist ya
        :mrgreen:

Yorum yap

Video biraz daha yavaş ve yakın olsa iyi olurmuş

Yorum yap

Bir şey soracam. Ben çok acemiyim. elimde apnea pp 90 var. şimdi bu teknikleri izledim. Evde çentiğe yakın yere kadar çektim. Demek ki büyük ihtimal denize gittiğimde kuracam fakat şişin ucunda kalın misina var. Ben alırken satıcı bir kaç kere göstermişti fakat şimdi beceremiyorum. O misinayı nasıl dolamak gerekiyor?

Yorum yap

teşekkürler oktay abi.

Yorum yap

teşekkürler güzel paylaşım bide ben tam göğüs değil diyaframın çok az daha üstünde kuruorm 110 luk tüfeğimi herhalde bi sorun olmaz :? çnkü öle daha rahat edebildim...

Yorum yap

Saol Oktay abi paylaşımın için ..

Yorum yap

sağol oktay abi çoğunluk zıpkını kurmakta baya bir zorlanıyolar...

Yorum yap

Cevap: Zıpkını Kurmak

hocam elbise varsa elbisenin göğüs kısmındaki plastik kısma dayayın.. yoksa acı verir..

Yorum yap

ben sağ omzumda kuruyorum bi sorun olurmu, yane sağ gögüsümün üstünde kuruyorum diyebiliriz . çünkü orda rahat edebiliyorum

Yorum yap

Arkadaslar ben 120 lık zıpkınımı bırıncı centıge karnımda gobek hızasının altında resım 1 dekı pozısyoda ıkıncıye gogsumde cekıyorum gayet rahat ,zıpkın kısa ıse dırek gogsumde cekıyorum gogustekı yer gogus kafesının 2 parmak altı

Yorum yap

saoL aBi .

Yorum yap

zıpkının ikinci çentiğini kullanmasak bir proplem olurmu çünkü bende 100 lük var ve ikinci çentiği kullanmıyorum gayet iyi çalışıyor sakıncası olurmu

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X