Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

10-25 Metre Avda Zıpkın Tercihiniz?

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• 10-25 Metre Avda Zıpkın Tercihiniz?

10-25 metre arası yaptığınız avlarda kullandığınız ve memnun olduğunuz zıpkınlar, bu zıpkınlarda yaptığınız değişiklikler nelerdir. lütfen yeni arkadaşlarımızı bilgilendirmek amaçlı yardımcı olunuz.
    431

bir şık daha istiyorum
    Özel yapım alımınyum

Yorum yap

Asl? Onur_GÜNER taraf?ndan gönderilmi?
      bir şık daha istiyorum
      Özel yapım alımınyum
      Tamamdır adamım.

Yorum yap

Son iki yıldır özellikle 20 metre ve daha derin sularda 130 luk alımınyum gövdeli zıpkın kullanıyorum. Sinarit ve gezer balıklar için çok iyi...

Omer excalibur kabza
        Omer excalibur kafa (dişi)
        28 mm kalın etli alımınyum boru
        50 cm ahşap şiş yolu
        160 ve 170 cm 6.30 , 6.25 mm see-tech ve free-sub şiş
        32 cm 18 mm free-sub lastik
        32 cm 18 mm omer power 18 mm lastik
        Omer excalibur makara + 70 m ip

Son iki aydır ise dostum Emre Südaş imzalı 120 lik Lokarsub ahşap tüfek kullanıyorum...Bu tüfeğinde affı yok arkadaşlar...

120 cm ahşap gövde
        Omer allmınyum kabza
        150 cm 6.50 mm güldikeni fikri şiş
        20 mm çevirme lateks
        Omer makara + 50 m ip
        ip palamut

Yorum yap

Ben 55-70 metre arası pathos kullanıyorum.10-25 m.Bune ya kıyı avcılarını ezmişsiniz direk Bizde ayrı başlık istiyoruz 8)

Yorum yap

+1
            Bizim gibi acemiler için 1-5 metre de rica edeyim
            Onur kesin evrim geçirmiş suya gire çıka
            Kulaklarının arkasına bakmak lazım
            mutlaka solungaçları vardır.
            Ne diyeyim nefesine sağlık
            Allah kaza bela vermesin
            Sevgiyle kal
            Türkay Demiro?lu
            ?stanbul-F?nd?kzade
            01.03.1967
            0 Rh+

Yorum yap

:mrgreen:
              Denizler bugun bizimse yar?n ba?kalar?n?n DEnizlerimizi kirletmeyelim..

Yas:25 Yazlar? Ayval?k K??lar? Eskisehir- Fatih Özel-ESES EsEs Ki Ki Ki Eski Eski Es

Yorum yap

Bende Onur gibi son 2 yıldır O.M.E.R Excalibur kullanıyorum. Benim tüfeğim 100 lük. Üzerine modifiye olarak kapalı olan kafayı açık hale getirdim ve metalle bir köprü yaptım. şiş kanalı boydan boya kullandım. şiş Fikrinin eski o inanılmaz sağlam şişlerinden kullanıyorum. Lastikler dalışıma göre değişiyor. Derin dalışta 20 lik Apnea lastik daha sığda 18 power kullanıyorum. O.M.E.R makara ve 60 metre ip kullanıyorum.

Yorum yap

58 cm 18mm FREE SUB Çift çevirme lastikli 6.5mm güldikeni şişli,Erhan Abinin yapmış olduğu 105 lik BUDAK zıpkın kullanıyorum.

Yorum yap

pathos kabza, ahşap gövde, özel yapım.
                    son 3 aydır kullanıyorum memnunum şimdilik.

Yorum yap

güzel anket olmuş faydalı olacaktır arkadaşlara. iş bana gelince malesef bir çok arkadaşımın dediğine katılamıyorum (onlar zıpkıncının muhakkak tekbir tüfeğe daha yatkın olması gerektiğini söylüyorlar ) ankettede bu durum hakim zaten ama ben 7 tane farklı tüfek kullanıyorum hepsinide kafama göre ( bana göre doğru) yaptım ettim hiç birinden vaz geçemem ama tahmini ava göre suya tüfek indirmek bence daha mantıklı örnek olarak çanakkale suyunda levrek için 100 lük beuchat aynı suda çupra sinarit için de 110 luk dessault bunlar karbon. karadenizde bulanık suda 75 lik omar eşkina için marmarada karagöz için 90 lık pathos akya için özel yapım çift lastikli ahşabım. ben bunlara aşığım arkadaşlar söyleyin şimdi bana oyumu hangisine vereyim ops: ops:

Yorum yap

ben apneayı işaretledim ama 10 metreye hiç indimmi acaba onu düşünüyorum şimdi

Yorum yap

100-120 arası, güçlü gövdeli, çift 18-20 kaldırabilecek, arada çıkabilecek sürprizlere hazır, sessiz mekanizmalı tüfek tercihtir. Elimdeki tüfeklere ek olarak bu ava uygun olacak Abellan DENTON106 alacağım. şıklarda marc valentin yok, 100lük MV kullanıyorum. Tek 20mm freesub 26 cm ve freesub 140 cm 6.5 şiş ile beraber.

Yorum yap

abellan gercektende cok iyi mert

galiba abellan abimiz simdide plastık dokum zıpkın uretmiş ahşap kadar rijit ama dertsiz tasasız

http://www.abellansub.com/productos.php?op=1
                            Z?YACAN BAYAR // ?ZM?R
                            http://ziyacanbayar.blogspot.com/

Yorum yap

0-2 arası apnea,10-25 arası pathos,25-50 arası doritos
                              GÜRKAN U?UR - ANTALYA
                              12.01.1977
                              SOKAR TEAM

sigpic

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X