Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Kaya Altı Avında Zıpkın Tercihiniz ?

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• ghost_hunter
    yan?tlad?
    Cevap: Kaya Altı Avında Zıpkın Tercihiniz ?

Kaya altı için kullandığım 2 tüfeğim var. Birincil olarak Anamas 75 orjinali krom şişti daha ilk avda yamuldu yerine inox çelik tahitien şiş kullanıyorum . Lastik olarak orjinal lastiğini kullanıyorum zaten fazla etkili bir lastik değil kaya altında iyi oluyor. Ama taş altında açık kafa ve boğma çelik tel palamutlu çevirme lastik olursa daha iyi olur diye düşünüyorum. Çünkü lastiklerdeki plastik mafsallar darbelere karşı çokta dayanıklı değil açılma yaparlarsa çok tehlikeli olabilir. Taş altında kafamızı zıpkının dibine kadar sokuyoruz o anda bırakıp kafamıza çarparsa mazallah kötü sonuçlar olabilir. Açık kafada ise şiş rahatça hareket edecektir. şişin çıkış kanalında eğilme derdi veya kasma derdi ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum. Diğer tüfeğimde yedek Yılmaz 60 yaklaşık 5 yıldır ara ara kullanırım halen problemsiz çalışır. Eklemek isterim kaya altına gittiğimiz zaman zaten kaya altı yapacağım iyi bir zıpkına ihtiyacım yok kötüsüde idare eder dememek lazım bence. Karşınıza aniden iyi bir trofe balıkta çıkabilir. Bunun için her zaman hazırlıklı olarak girmeyi tercih etmişimdir. şamandırayı bir iple zıpkına bağlamak her zaman işe yarar, 75 lik tüfeğin mezili 45 likten daha iyidir gibi...

Bir yorum yaz:

• M. Mert BABAYİĞİT
    yan?tlad?

Hem kaya altı hem agaşon dediğimden 82 pathos kullanıyorum marmara için yeterli oluyor, bu yönden 75 -95 aralığında bir zıpkını marmaranın görüşü açısından
    her iki av için tavsiye ederim.Diğer zıpkınlardan en çok yılmaz kullandım, çakma veya düşük modelini tavsiye etmem.

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi

ben 60 lık apnea nemrod cazador krom kullanıyorum tek lastik 18 lik ...

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi

45 yılmaz yada 30luk full ahsap serum lastikli

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi

bende kayaaltı avında 75 lik demka kullanıyorum.şu ana kadar bir problem yaşamadım. Tabii diğer markalarla kıyaslamam için onlarıda kullanmış olmam gerek.

Bir yorum yaz:

• Caner ALTINTAş
    yan?tlad?

Zorlu balıklar için en ideali 45'lik MAGNUM...

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi

daha önce 40 lık havalı kullanıyordum cok memnundum, şimdi ise freesub.

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi

ben abnea 90 lik kullaniyordum ama pek kolay avlanilmiyordu simdi mares cyprona almayi dusunuyorum arkadaslar bunu tavsiye etti siz nedersiniz

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi
    Arkadaşlar bizim burda kayanın altına büyük zıpkın sokamıyorsunuz, balık orda görünüyor ama zıpkın girmiyor

en ideali 60lık, 45likle balıkları alamazsınız kolay kolay

60lık yılmazı full modifiye yaptım 7mmkrom şiş, freesub 18lik lastikler, ayrıca çevirme yılmaz lastik, makara da taktım, miss gibi oldu.. performansı çok iyi

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi
    75lik Gold Kullanıyorum Başlangıç için ideal ( fiyat performans )

Bir yorum yaz:

• Rıdvan LALE
    yan?tlad?
    valla benyılmaz kullanıyorum kaya altına açık içinde aynı çift geriyorum ancak balık çoksa büyükse iş değişir o zaman tek gerip tesirli olan apnea bol avlar

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi
    taslık alanda yılmaz çok ii oluyor 75 lik ideal çok sağlam şu ana kadar 10000 defa kayaya çarpmıştır ama hala tık yok
    tabi uçlar değişti

millet bana acayip acayip bakıyo olum napacan o zıpkınla die hatta bi adam bana o ne lan balinamı vuracaksın demişti hiç unutmuyorm ama bu sene inş 90 lık apnea pp almayı düşünüyorm siz ne dersiniz.....?......

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi
    OMER MB 30 71 cm
    20 mm omer lastikli 6.5mm 110 cm şiş
    makara yok ops:

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi
    genelde 110luk apnea carbon ile hem taşaltı hem agaşonda av yapabiliyorum.. taşaltı biraz zor oluyor, hatta bazen inşaat işçiliği yapıp taşları yerinden oytattığım oluyor ama iki tüfek birden taşımak, büyük bir şamandıramız ve botumuz olmadığı için, zor oluyor.. yedek olarak taşıdığım ve arasıra kullandığım 90lık apnea competetion'um da var, bazen sırf taşaltı yada karakıyı yapacaksam onu alıyorum.. geçen hafta akyaka'da iki tane ikişer kiloluk kefali bu 90lıkla hemde birini iyi mesafeden aldım.. aslında şans ve iyi atışla balık her türlü vuruluyormuş, bunu anladım...

Bir yorum yaz:

• Kullan?c?s?n?n Avatar?
    Misafir cevap verdi
    Bence taş altında çok iyi bir tüfeğe gerek yok zaten mesafe 20-30 cm ?

Bir yorum yaz:

Haz?rlan?yor...
X