Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Kaya Altı Avında Zıpkın Tercihiniz ?

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Cevap: Kaya Altı Avında Zıpkın Tercihiniz ?

ben 60 lık apnea nemrod cazador krom kullanıyorum tek lastik 18 lik ...

Yorum yap

Hem kaya altı hem agaşon dediğimden 82 pathos kullanıyorum marmara için yeterli oluyor, bu yönden 75 -95 aralığında bir zıpkını marmaranın görüşü açısından
      her iki av için tavsiye ederim.Diğer zıpkınlardan en çok yılmaz kullandım, çakma veya düşük modelini tavsiye etmem.
      1989 Trakya k?y?lar?

Ya?am, ald???n nefeslerin say?s?yla de?il, nefesini tuttu?un anlar?n say?s?yla ölçülür. (George Carlin)

Yorum yap

Kaya altı için kullandığım 2 tüfeğim var. Birincil olarak Anamas 75 orjinali krom şişti daha ilk avda yamuldu yerine inox çelik tahitien şiş kullanıyorum . Lastik olarak orjinal lastiğini kullanıyorum zaten fazla etkili bir lastik değil kaya altında iyi oluyor. Ama taş altında açık kafa ve boğma çelik tel palamutlu çevirme lastik olursa daha iyi olur diye düşünüyorum. Çünkü lastiklerdeki plastik mafsallar darbelere karşı çokta dayanıklı değil açılma yaparlarsa çok tehlikeli olabilir. Taş altında kafamızı zıpkının dibine kadar sokuyoruz o anda bırakıp kafamıza çarparsa mazallah kötü sonuçlar olabilir. Açık kafada ise şiş rahatça hareket edecektir. şişin çıkış kanalında eğilme derdi veya kasma derdi ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum. Diğer tüfeğimde yedek Yılmaz 60 yaklaşık 5 yıldır ara ara kullanırım halen problemsiz çalışır. Eklemek isterim kaya altına gittiğimiz zaman zaten kaya altı yapacağım iyi bir zıpkına ihtiyacım yok kötüsüde idare eder dememek lazım bence. Karşınıza aniden iyi bir trofe balıkta çıkabilir. Bunun için her zaman hazırlıklı olarak girmeyi tercih etmişimdir. şamandırayı bir iple zıpkına bağlamak her zaman işe yarar, 75 lik tüfeğin mezili 45 likten daha iyidir gibi...
        Faruk KALL?
        0543 570 9325
        Payas / HATAY
        farukkalli@msn.com

Aga?onda; dü?ünmen gereken gelecek bal?k de?il, evde seni bekleyenler olsun...

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
        X