Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

APNEA Dentice

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• APNEA Dentice

bu tüfeğin 120liğini kullanıyorum,menzili gerçekten mükkemmel 5,5mtden 150/200 grlık balıkları bile gözünden vurduğum oluyor

Yorum yap

bende 110 luğunu kullanıyorum gerçekten tam bir agaşon tüfeği yanlız ip palamut yapmanızda yarar var güzelim tüfek normal palamutta her atışta ahşabı kazınıyo

Yorum yap

gerçkten hhakkını veriyor . şişi zıpkından çıkarken hissetmiyorsunuz

Yorum yap

110luk olanı bir süre kullandım ve tek kelime ile "mükemmeldi" ... gerek atış menzili gerekse tetik sistemi çok güzel ... çift 18lik yada çift16lık lastikle tam bir canavara dönüşüyor ...

ben 20lik lastikle kullanmıştım ve birinci çentikte 3-4 metreden çok rahat atışlar yapıp balıklar aldım ...

Yorum yap

Arkadaşlar bunun fiyatını nedir?

Yorum yap

http://www.caglarav.com/urunler.asp?...alt_grp_id=115
              fiyatnı verdiğim linkte görebilirsin

Yorum yap

Yeni aldığım 90 lık Apnea Dentice in ön kısmı kalkıyor elimden bıraktığımda ise önkısımdaki şişin tamamı dışarda olacak şekilde dik vaziyette yüzüyor.. Sorduğumdan ayar yapılması gerekiyor dediler.. Acaba ayar yapmak yeterli olur mu yoksa değiştirmeleri mi gerekir?

Yorum yap

ayara yapıcan benim 110 luk şişi üzerinde iken hafifce önü hafifçe kalkıyor

Yorum yap

ayar yapmak yeterli olur o özellikle sizin zıpkınınızda olan bir kusur değil,ahşap zıpkınların hepsinde bu ağırlık ayarı yapılır bu ayarda kullanacağınız şişin kalınlığına ve uzunluğuna görede değişir ayrıca tüfeğiniz o şekilde duruyorsa onunla çok balık kaçırırsınız bunuda belirteyim bir an önce ayarını yapın yada yaptırtın

Yorum yap

Evet bu hafta sonu baya balık kaçırdım. Benim aklıma gelen tek ayar daha kalın veya uzun bi şiş kullanmak. Başka yapılacak şeyler var mı?
                      Bu arada ilginiz için teşekkür ederim.

Yorum yap

şimdi tüfeğin altında uç kısma doğru vidalı bölüm yada bölümler var öncelikle o vidaları açıp kapakları çıkar ve bu kapakların altındaki yuvalarda ağırlık olup olmadığına bak eğer yoksa buraya ufak kurşun yada demir ağırlık yerleştir,eğer varsa yetmiyor demektir buseferde aşağıdaki resimde gözüktüğü gibi kendin benim yaptığım gibi kurşunları taşta vura vura yassılaştırıp zıpkının lastik yuvalarının alt kısmından tüfeğe misina ile bağlıyabilirsin ayrıca bu yassılaştırdığın kurşunların üzerine kafada atlattığın ipin sürekli kaymaması sabit kalması için kanalda açabilirsin
                        http://zipkinci.com/galeri/data/media/3/S6304847.JPG

Yorum yap

1 vidalı bölüm vardı 1 tane daha açtırıp içini küçük kursun bilye ile doldurdum ama hala eskisi kadar olmasa da
                          burun arka kısımdan daha hafif. benim bildiğim burnun biraz daha ağır olmasında fayda var.çünkü şişin
                          çıkış yönünü burun kısmı belirliyor ve nekadar az sarsılırsa o kadar isabetle atış yapabilme şansımız
                          oluyor. 2 farklı çözüm yolu düşünüyorum.

1. kurşun bilyeleri eritip doğrudan kapsülün içine akıtmak. böylece bilyeler arasında kalan boşluğuda sıfıra
                          indirerek aynı hacime daha fazla kurşun ağırlık koyabilmek. ama erimiş haldeki sıcak kurşunun ağaca
                          zarar vermesinden korkuyorum.

2. 1 tane daha vidalı bölüm açtırıp buraya tekrar küçük kurşun bilyeler koymak. burdaki sıkıntım ise açtığım
                          her vidalı bölüm arka tarafa biraz daha yaklaştığı için buruna daha az etkili oluyor..

sizce hangisini tercih etmeliyim veya başka önerileriniz var mı..

Yorum yap

birtane daha vidalı bölüm açtırman bende öyle yaptırdım daha etkili oldu burun birazdaha aşağıya indi ilk başlarda zor gelicek ama alıştıktan sonra başka tüfek kullanamassın 7mm güldikenli şiş 2*18 lastikle öneririm

Yorum yap

bende 130 luk var

tüfeğin ufak eksiklikleri yok değil tabi ama ben estetiğini menzilini seviyorum

sephiye ayarı için kabza ağırlığını traşlamak yada uç bölümdeki hazneyi kullanmak daha iyi zannederim

ip bırakma mekanizması biraz hassas

lastiklerdeki plastik kısımlar aşındırıyor gövdeyi

yinede bunlara rağmen apneanın yeni ağaç modelinden iyi göründüğünü ve bu küçük sorunların halledilmesi durumunda estetiği güzel güçlü bir seçim olduğunu düşünüyorum

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X