Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

APNEA Blue Thunder

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Cevap: APNEA Blue Thunder

arkadaslar.. apnea blue thunderın 90 lık eski modelini uzun suredir kullanıyorum.. tekk kelımeyle harika bi tufek.. isabet ve sudaki denge acısından muhtesemdi.. yalnız tufegıme bu sezon nazr degdi.. ip kesmeye basladı.. apnealarda genel olarak boyle bı sorunu daha once de sık duydum ve tecrube etmıstım..ıp kesme sorununa karsı bı tavsıyenız olur mı acaba?birde bu tufekte performans acısından en ıyı lastık secimi ne olmalı?. tecrubesi olan arkadaslar fikir beyan ederse sevinirim.. saygılarımla......

Yorum yap

Ben de 100'lük modeli var. İp kesme sorunu, kafaya takılma sorunu çok yaşadım. İp kesme sorununu çözmek için zıpkını kurarken açık kafa gibi düşünüp ipi şişin sağ tarafından alıyorum, ipin şiş üzerinde değil sağ tarafında durmasını sağlıyorum. Böylelikle palamutun ipi kesmesini önlüyorum.
      Kafaya takılmasını önlemek için de, ipi şişe bağlayan klipsin olabildiğince küçük ve ince olmasına dikkat ediyorum, klipsi sıkarken çok fazla yassılaşmasına izin vermiyorum. Böylece kafaya takılma sorununu da çözmüş oluyorum. Ama yine de belli bir süre sonra malzemeler yıpranınca takılma yapabiliyor ya da kesme. O zamanda malzemeleri fazla yıpranmadan değiştiriyorum.
      Ama açık kafa kullanmak daha iyi olacak gibi geliyor bana. Ee bu da bir maliyet tabii. Açık kafa alacaksınız, çevirme lastik alacaksınız, bir de çift lastik yapayım gül dikeni şiş alayım derseniz maliyet daha da aratacak
      Lastik konusunda ben en iyi performansı çift 16 lastikle aldım. Etki tepki çift lastikte daha hızlı oluyor ve avın kaçma şansı azalıyor. Hem 16'lık lastikleri kurmak kendi orijinal 20'lik lastiğinden daha kolay. Apnea lastikler çok sert oluyor. Hatta bir bayii arkadaş bana Milli Takımdaki arkadaşların sırf bu sertlik yüzünden Apnea lastik tercih ettiklerini söyledi ama bilmiyorum ne derece doğru
      Kapalı kafada çift 16'lık lastik, boğma tel palamut (şişin yuvaları ipi kesiyor, ne kadar kenarlarını zımparalasanız da ipin aşınmasını engelleyemiyorsunuz), Açık Kafada gül dikeni şiş, 16'lık çift lastik ve ip palamut. Bana göre en iyi konfigürasyon budur.
      Sağlıklı Dalışlar ...
      F.Ayd?n Dündar
      aydin_dundar@yahoo.com

Yorum yap

swgwelı bılgılerınız icin tesekkur ederimm. saygılar

Yorum yap

degerlı bılgılerınız ıcın tesekkur ederim, saygılarımla

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
          X