Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

APNEA Blue Thunder

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• APNEA Blue Thunder

gardaş çok güzel tüfek ama parası çok.şimdilik alamayacam ama bir ara görüşcem öğrenciyim ne yaparsınız bu spora gönül vereneler iiiiiiii ve güvenli dalışlar

Yorum yap

Ben yeni modelinden aldım

Yorum yap

Merhaba,
        Yeni modeliyle eskisi arasında bir fark var mı?
        Belirtebilirseniz sevinirim.
        Selamlar,
        Sea you...

Serdar ALTINB?LEK

Yorum yap

ewet şiş kanalı tam ve kabza daha ii

Yorum yap

beyler Blue Thunder 90ni hiç çift 20mm lastık kullanan varmı yada sizce kullanılması bi sakatlık dogura bilirmi?

Yorum yap

bir ara heves edip 120lik olanını aldım ancak 4-5 kez kurabildiğimden kullanamadım ... çok uzun geldi ... ancak bir dalış yapmama rağmen çok güzel av yaptım ve özellikle uzak mesafe atışları mükemmeldi ...

makul fiyatı ile güzel bir tüfektir ... benim gibi amatörler için 90-100 civarı alınması daha mantıklı olur, zira 120liğini kuramadım ... hala içimde bir uhde ...

Yorum yap

Merhaba Gökhan,
                Sen 120'ligini yine bir kere denk getirebilmissin; ben elime 100'lüğü ilk aldığımda kurarım sandım ama suda taklalar atmaya ve gözümden yaşlar gelmeye başlayınca 90'lıkta karar kıldım.

Neyse; eskisinde de tam şiş yatağı olduğunu hatırlıyorum; sonuçta "blue thunder" dengeli ve isabetli bir tüfek. Alınabilecek ahşap sınıfına giriyor benim için..
                Selamlar,
                Sea you...

Serdar ALTINB?LEK

Yorum yap

Bende de 100'lüğü var. Fakat benim sıkıntım boyundan değilde, 20'lk lastiğin sert olmasından dolayı idi. Lastiği kuracam diye ruhumu teslim ediyordum
                  En sonunda 18'lik lastik aldım da kurtuldum, yoksa her seferinde kıyıya çıkıp lastiği kurmak zorunda kalıyordum. Su da kurmak mümkün değil.
                  F.Ayd?n Dündar
                  aydin_dundar@yahoo.com

Yorum yap

Cevap: APNEA Blue Thunder

arkadaşlar 100 lüğünü kullandığım bu tüfek için 18 power ve 6.25 omer şiş ile iyi sonuç verdiğini söyleyebilirim
                    rastgele

Yorum yap

çift lastik kullanan varmı? mekanizma kaldırıyormu?
                      sigpic
                      0544 581 9020

Yorum yap

Selam Arkadaşlar..

Bir arkadaşım apneanın powerpoint modelini aldı şiş kelebek kısmından kırıldı..sonrasında şişi değiştirdi..Ardından sürekli ip kesmeye başladı.. neyse kendince ona bir çözüm üretti.derken bu zıpkın ona kısa gelmeye başladı ve 100 lük karbonunu aldı ..20 lik lastikle zıpkın kafayı yiyor desem yeri var..karbonunda eğilme olduğunu ve hedef şaşırdığını belirterek firmadan tek ahşap gövde aldı.. kafa ve kabzayı bu ahşapa monte etti ve 20 lik lastikle suya girdi .. ilk girişinde ve birkaç kez lastik çekişinde kabzadaki bu göğüse dayatılan plastik kırıldı ve neredeyse göğsü delinecekti.bu arada elbisesi de yırtıldı..sonunda yeni bir kabza aldı fakat kullanmak için değil,zıpkını satmak için..bu arada ahşapı ben almaya karar verdim ve kendi marka zıpkınımın kabza ve kafasını ahşapa monte ettim.. bir kez suya girdikden sonra (toplamda iki kez suya girildi) ertesi günü fark ettimki ahşap kabza kısmından su almış ve sanki alimunyum boru üzerine oturtulmuş gibi ahşapın uç noktasından kaplamaymış gibi oynuyor be neredeyse çürüyecek.. hemen çıkarttım ve eski sisteme geri döndüm.. şimdi bu ahşap elimde kaldı..Arkadaşlar nedir bu ireko sapelli ağacı.. muz ağacımıdır nedir..bunları yazmamın nedeni bir markayı karalamak değil daha ziyade buralarda bunları kullanan ve ip kesmesinden tutunda birçok nedenden şikayeti olan arkadaşların derdine,yetkili ve sorumlu üreticiler bu forumdakileri okuyarak biraz da hassasiyet göstermeleri..
                        250-300 ytl gibi rakamları sokakda bulmuyoruz ve canımızı da sokakda bulmuyoruz.. Yerli mal türk malı diyerek kendi memleketimizin malını alalımda onlarca parayı yabancı markalara ödemiyelim derken bir kere öde parasını al kalite bir marka dedirtiyorlar sonunda..
                        iletişime geçtiğimiz zamanda şikayetleri belirttiğimiz zamanda ya rakiplerimiz bizi karalamak için öyle yazıyor diyorlar..Ne yani şimdi bu adam bunu alıpda kullanan bir kişi olarak rakip mi oluyor veya ben rakip bir firma mı oluyorum..
                        Arkadaşlar düşünceleriniz nedir bu konuda.. Bence tek bir başlık altında hem free sub hemde apnea için sıkıntılarımızı ve önerilerimizi yazalım ve bu firmaların kendisine mail olarak atalım.. bunun içinde bu sitede bu markaların tanıtımını yapan arkadaşlardan öncü olmalarını rica ediyorum..memnun olan ve sıkıntısı olmayanlar mutlaka çok sayıda fakat bir okadar da sorunu olan vardır.. sonuçda yeni başlayanlar da bu forumdan fikir alıyor ne alsam diye ..bende aldığım markayı bu forumdan öğrendim..
                        Bir markayı silip atmak çok basit,bence biz düzeltmelerini sağlıyalım ve bu konuda gayret gösterelim ve görelim bizlere nekadar önem veriyorlar..

saygılar.. ve iyi sağlıklı Dalışlar..

Yorum yap

apnea bluethunder ve apnea seabass ıkıncı elı satıyorumda cok nadır gorulen bır zıpkın kullananlar memnun bluethunder ı bende kullanma fırsatım oldu gercekten ısabetı ıı zıpkın.carbon cok sayıda satılıyoo satıyorum bolumunde belkıde vardır bır sıkıntısı bılemıyorum.pp te ıp kesme olabılıyor ama ıı zıpkın 100 cm bende var ama kendım topladım parcalarını.ahşabı govde olarak aldığınızdan montajı yaparken bır sıkıntı cıkmış olabılır ama apnea urunu ıle ılgılenır bence sorun cıkarmaz.çağlar avı bır arayın derim sorununuzu cözerler ıı dalışlar.kolay gelsin.

Yorum yap

Bende tavsiye üzerine 3-4 sene önce 100'lük Apnea Blue-thunder edindim.O zamandan bu yana artı ve eksilerini sıralamak istiyorum.Önce sitedeki arkadaşlar gibi suda zıpkını kurarken cebelleşmemek için lastiği değitirdim ve OMER 20*26 POWER lastik taktım.130*7mm apnea şiş 3-4 atıştan sonra kelebeğin takıldığı yerden kıvrıldı şiş ve lastik elimde kaldı, sonuç DEMKA 6,25*130'luk şiş almak zorunda kaldım.Kabzeye takılmış olan gri elcik suda sağa sola dönüşlerde ikide bir yerinden oynuyor aşağı doğru çıkıyor çevire cevire takmak için uğraşıyordum.Sonra 20*26 lastik ve 18*58 OMER çevirme lastikle çift lastik kullanayım dedim tetik mekanızması dayanırmı diye aldığım yere sordum "tetik metalse bir sorun çıkarmaz" dediler, çift lastik taktım sonuç çipura sürüsünün ortayasındayken ve de 2-3 tanede vurmuşken kabze alttan misinanın takıldığı tırnağın üstünden ikiye bölündü.Etrafımda dönüp duran çipuralara mı yanarsın zıpkına mı yanarsın bilemedim.Neyse sağolsunlar aldığım yerden kabzeyi değiştiriverdiler.Free-sub kapalı kafa taktım atışta şişi 10cm aşağı çekti randıman alamadım. Önce kafayı FREE-SUB gibi üzerinden eğe ile boşalttım şimdi açık kafa kullanmayı düşünüyordum, çünki o zaman apnea açık kafa üretilmemişti.Apnea açık kafa, OMER 54*18mm,58*18mm lastik, omer palamutla ya da 140*6,5mm FREE-SUB güldiken şiş ip palamutla kullanmayı düşünüyorum.Bakalım nasıl bir randıman alacağım.Ha unutmadan apnea makarada da sorun yaşadım, göbeği matkapla delip yaylı rondela takmak zorunda kadım, çünki göbekteki metalle plastik tutmadığı için dönüyordu.Ona rağmen gene problemli makara plastik olan sıkma vidasıyla birlikte dönüyor.Bir de tetik mekanızması atışlarda ÇATTT diye ses çıkarıyor ve bundan dolayı da çok balık kaçırdım.Free-sub, omer veya pathos gibi sessiz değil.Yani sizin anlayacağınız yerli malı olsun yurtta kalsın dedik,bir sürü modifiye ve ilaveten bir sürü ek masraf.Bence paraya acımayıp bir kere almalı.şu anda elimde ikinci bir zıpkın 90'lık OMER var.İleride kendime kafama göre göre dizayn edip ahşap zıpkın düşünüyorum.

Yorum yap

bende yeni aldım apnea blue thunder 100lük 10kez cektıkten sonra 20lik lastiği ikinci çeltiğe kadar rahatca cekmeye basladım.alışınca oluyor 82likten sonra 100lük güzel geldi keşke 110luk alsaydım.tabi uç tarafına 125gr kursun takınca daha ii oluyor bası yukarı kalkmıyor.

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X