Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

OMER Excalibur 2000

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• OMER Excalibur 2000

KABZA: Cam elyaflı plastik
    KAFA: Cam elyaflı plastik
    GÖVDE: Aluminyum
    şİş: AISI 630 inox, yaylık çelik, 6.5mm.
    AISI 630 inox, yaylık çelik, 6.3mm. (mod 82. için)
    LASTİK: Omer POWER 18
    PALAMUT: Fransız eklemli model
    50-60-75-82-90-100-110-130 cm

2 senedir 100 cm liğini kullanıyorum ve memnunum. Özellikle kafa bölümüne dikkat edilmesi gerekiyor çatlama ve kırılma durumu söz konusu. Kendi üzerinde şiş kanalı yok ve şiş kanalı monte ederseniz güzel atışlar yapıyor. O.M.E.R şiş diğer şişlere göre biraz yumuşak ve daha çabuk bozuluyor, Bunada dikkat etmek lazım.

Yorum yap

bende yakın zamandır 100 lük olanı kullanıyorum.3aydır Ancak lastiklerinden memnun değilim orjinal lastikleri 16mm . Ben lastikleri değiştirip pover 18 /24cm aldım henüz performansını denemedim.şiş konusunda hem fikirim çok yumşak.daha verimli atış için, modifiye tavsiyeleriniz varmı ,paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Yorum yap

2 yıldır excalubur 2000 (100) kullanıyorum .Tüfek her şartta ve türde av için kullanılabilir isteğe göre birkaç modifiye yapılabilir.
        orjinal lastikleri (16mm) yine omerin 18 mm değiştirdim, başka markada olabilir tercihen
        şiş yatağını omer 100 lük sipariş etip kendim taktım birde Oktayın dediği gibi plastik kafa çatlama yapabiliyor ve çatladı da,picassonun krom kafayla değiştirdim,
        şiş olarak apnea 6,15 kullanıyorum çok memnunum 130 luk

Yorum yap

Bende 18mm /24cm aldım ancak deneyemedim. şişim 6.30 bu zıpkında atış menzili ne olmalı eğer performanstan memnun kalmazsam picasso 20mm /25_26cm lastik düşünüyorum.benim istediğim zıpkın Tabanca gibi sert atış yapsın istiyorum.balık kaçmaya fırsat bulamasın,veya atış yaptıgım noktadan vurayımBalığın beynine atış taptıysam ordan vurayım,sağından solundan yaralanıp yırtılmasın heba olmasın. O yüzden hep saglam atış yapmaya çalışıyorum.sağlam olsun diye bekliyorum

Yorum yap

Hakan 100 lük exc kullanıyorsan 20x24 bile tepebilir. ben alıştım bu durumuna ama bu tepmeye alışman lazım. Birde benim bildiğim Picassonun 20 lik değilde 19 ve 21 lik lastikleri var. Tavsiyem power 18 yada apnea 18x24.

Yorum yap

zıpkının vermiş olduğu tepkimeden şikayetim yok. istediği kadar tepsin.zıpkının atış mesafesi kısa2.5 metre gibi sert çıkış yapıyor 3metre de hedefin altına düşmeye başlıyor.poner 18ler de istediğim gibi olmadı.arkadasın birinden apnea 20mm26cm kullanmadığı lastikleri aldım .90lık apnea ya göre Bakalım nasıl olacaklar bana sanki daha güçlü gibi geldiler.Suda denemek lazım.bunlarda istsdigim gibi olmazsa picasso ya bakacagım.ama neden picasso 20 değilde 19veya 21 dedin.

Yorum yap

Picasso da 20 yok 19 ve 21 var benim bildiğim

Yorum yap

Arkadaşlar bu zıpkının fiyat aralığı nedir? bugün sordum Marmaris'te 220 YTL dediler...Ancak bazı sitelerde 180 YTL den falan bahsediliyor...bir firmanın sitesinde ise 240 YTl olarak gördüm...Bilgilendirirseniz sevinirim...zıpkın 90'lık...
                  AL? ERKEK _1981 KÖYCE??Z/MU?LA

Yorum yap

apnea 20mm26cm deneyebildim sonunda su biraz puslu idi ama hedef tam istediğim yerden güzel bu ayar daha güzel oldu begendim

Yorum yap

hem apnea 90 lık powerpoint hemde 100 lük omer exc. sahibiyim ... omer güzel ve zarif işçiliğe sahip ama apnea en az onun kadar iyi iş yapıyor ( hatta biraz daha fazla diyebilirim... ... ) . o kadar parayı boşuna vermişim diyorum bazen...

Yorum yap

90 lık omer excalibur joker bir tüfektir.iki yıldır kullanıyorum.18 mm lik lastikle hem baskın,hem agaşonda iyi performans verir.nedense herkes her yorum sonunda apnea pp için yorum yapıo her tüfek çantasında Apnea powerpoint 100lük bulunmalı!

Yorum yap

bu arada excalibur 2000 için yorum yaptım

Yorum yap

ben bu aralar excalibur 2000 82 lik almayı düsünüorum. bu modelde 6.3 lük şiş standart verilio. Acaba bu lastik uygun mu olur, ben 18 likten 16 nın 82likte zıpkında daha uygun olacagını düsünmüştüm. Siz ne diyorsunuz ?

Bir de şu şiş yatagı olayı var, heralde standard halinde şiş yatagı bi göbek te destek olarak var. Ben Apnea 90 lık kullanıodum 2 senedir, pek memnun deildim onun için yeni bişi alşmayı istiorum onu modfiye etmek yerine. Ama şimdi biraz kafam karıştı.

( İstanbuldayım fakat daha cok Bodrum (Gokova) - Göcek taraflarında max 10 metre dalıorum.

Teşk
                            Fırat

Yorum yap

Eskalebur 2000 gayet iyi bir tüfek şiş kanalı eklendiği zaman isabet oranı dahada arttırıla biliniyor.tetik mekanizması gayet güzel 100 lüğünü kullandım.bu arada isim vermicem ama ahşap tüfek kullandım 1 sene boyunca ama hiç memnun kalmadım.çantanda şu anda pathos 75 lik bir tüfeğim var ve c4 tüfek almayı düşünüyorum.

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X