Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Omer Cayman GI 90 - Cift lastik ve makara tavsiyeleri

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Omer Cayman GI 90 - Cift lastik ve makara tavsiyeleri

Merhabalar.
    Ikinci el Omer Cayman GI 90 aldim. Ustundeki lastikleri eskimis, yenisini almam sart. Tufek malum, centikli sis, kapali kafa. Sanirim sadece kaplinli lastik kullanabilecegim. Cevirmeli lastik uyumlu degil.

Ilk sorum, cift lastik olarak kullanabilir miyim?
    2. sorum hangi lastikleri tavsiye edersiniz?
    3. sorum da hangi makaralar uyumludur bu tufege?
    Tesekkur ediyorum.

Re: Omer Cayman GI 90 - Cift lastik ve makara tavsiyeleri

Evvela aramıza hoş geldiniz. Tüfeğiniz de hayırlı uğrulu olsun.
    Çevirme lastikte kullanabilirsiniz. Şişin çentikleri eğelenmişse, zaten kullanılıyordur. Eğelenmemiş ise siz yapabilirseniz, öylece kullanabilirsiniz.
    Açık kafa olsaydı. Çift lastik deneyebilirdiniz. Çift lastik olur ama bence gereksiz. Tek lastik vede kaplinli kullanımı rahat, bir tüfek. Ben hep öyle kullanmaya devam ediyorum. Bir ara çift lastik kapalı kafada denedim. Anlamsız vede boşuna oldu. Şişin gidişini kısıtladılar.
    Lastik tavsiyesine çok çeşitli cevaplar gelir vede kafan karışmış olur. 90 lık tüfek için 18 lik 22 yada 24 cm lik her türlü lastik işini görür.
    Ben bir ara 20 lik 26 cm lik lastikte uzun yıllar kullandım. Rahat kurmak için 18 lik yeter.
    Omer'in kendi 30 luk vede 50 lik makaraları dışında bir kaç makarayı uyarlayıp uydurmak mümkün olabilir.
    El becerisi olan kendince bir şeyler yapabilir. Ama başka markalardan uyanı bilen paylaşırsa bizimde bilgimiz olur.
    BARI? TA?DEM?R 1974 A?RI
    1974 KIBRIS BARI? HAREKATI ?SM?M?N KAYNA?I

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
    X