Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Salvimar Karbon Dark Side

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Salvimar Karbon Dark Side

Arkadaslar aklimda hep havali zipkin kullanma hevesi var,cok merak ediyorum,videolara bakiyorum tepme yok ses yok,lastik,palamut koptu derdi yok,lastik uzun geldi biraz daha kesim,yok kisa geldi derdi yok kurmasi heleki büyük havali zipkinlar sanki zor gibi geliyor ama son zamanlarda inceledigim ve görselligi ile gözüme carpan ve Salvimar Karbon Dark Side havali zipkina merak sardim tecrübesi olan yada özellikle bu zipkin hakkinda bilgisi olan yada kullanan varmi? ne düsünüyorsunuz alinirmi? is yaparmi? 85liginimi tercih edersiniz 115mi? lastikli zipkinda kacliga tekabul eder acaba?

Kimseye kendinizi anlatmak icin ugrasmayin..Herkes sizi,kendi isine geldigi gibi görür.

Safak
    Almanya/Ruhrpott

sigpic

Cevap: Salvimar Karbon Dark Side

Merhaba... Bende iki tane havalı var, birini çok uzun yıllardır kullanıyorum. masrafsız dertsiz zıpkınlardır.

Geçen sene mares cyrano hf 100 lük aldım gayet memnunum. Boyun 1.75 den uzun ise 100 lük ve üzeri olanı kurarken zorlanmassın. internetten kurma videolarına bakmanı tavsiye ederim. Kara kıyı avlarında taşa dayayarak da kurabiliyorsun.

Eski tüfeğim cressiyi kaybettiğimi zannedim 17 sene sonra annemin evinde buldum. İçideki hava hala duruyordu.

Bu arada Salvimar da güzel gözüküyor....
    ATAKAN YÜCETÜRK.. 0 532 211 98 23

AVRUPA YAKASI....?STANBUL...

Yorum yap

Atakan eyvallah,ben tas altida yapiyorum,herhalde tas altina pek uygun degil havasi ayarlanmiyormu?
      Kimseye kendinizi anlatmak icin ugrasmayin..Herkes sizi,kendi isine geldigi gibi görür.

Safak
      Almanya/Ruhrpott

sigpic

Yorum yap

şafak bey, eğer benim gibi zıpkınla çok atış yapıyorsanız bilmenizde yarar var, her atış basıncı biraz düşürür. Dolayısıyla belli bir atış sayısından sonra karaya çıkıp pompalamanız gerekmektedir. Bilginiz olsun.
        Mesut Peynirci
        Marmaris/Mu?la

Denizde efelik olmaz. (Marmaris atasözü)

Yorum yap

Asl? Mesut PEYNİRCİ taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
          şafak bey, eğer benim gibi zıpkınla çok atış yapıyorsanız bilmenizde yarar var, her atış basıncı biraz düşürür. Dolayısıyla belli bir atış sayısından sonra karaya çıkıp pompalamanız gerekmektedir. Bilginiz olsun.
          hmmm bak bunu bilmiyordum eyvallah,mesela kac atistan sonra? bu karaya cikip pompalama isi nasil oluyor özel malzeme gerekiyormu? yoksa basit bir sekilde pompalaniyormu?

Safak
          Almanya/Ruhrpott

sigpic

Yorum yap

Benim nefesim kuvvetli abi sen al ben ağzımla üfürerek şişiririm onu
            Çocuklu?umuzdan kalan en soylu dü?üncedir Mustafa Kemal...Bir ya?am? onurland?ran en asil rehberliktir..

"Cahille girme münaka?aya. Ya sinirini z?plat?r tavana! Ya da yaz?k olur Adab?na"

"Suskunlu?um asaletimdendir. Her lafa verilecek bir cevab?m var. Lakin bir lafa bakarim laf mi diye, birde soyleyene bakarim ADAM mi diye?"

Biyolog
            / Profiler

Yorum yap

Asl? Oytun Kenan Kuru taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
              Benim nefesim kuvvetli abi sen al ben ağzımla üfürerek şişiririm onu
              Dur sana ilk şu C4ü bi alalımda

Safak
              Almanya/Ruhrpott

sigpic

Yorum yap

Benim ilk zıpkınım havalıydı, yani 90'lı yıllardan bahsediyorum. Her 10-15 atıştan sonra karaya çıkıp pompayı arkasına takıp pompalıyordum. Bir de basınç farkından dolayı derinliğe göre atış kuvveti değişebiliyordu. Teknoloji çok değişti, yeni nesil havalı zıpkınları kullanmadım. Kullanan arkadaşlar bu konuda yorum yaparlarsa daha iyi olur.
                Mesut Peynirci
                Marmaris/Mu?la

Yorum yap

Bir de kurmak için bir aparatı var, yanınızda taşıyorsunuz. Benimkini düşürmüştüm ve zıpkını tekrar kuramadığım için dalışı sonlandırmak zorunda kalmıştım. Sonra bir daha havalı kullanmadım.
                  Mesut Peynirci
                  Marmaris/Mu?la

Yorum yap

şafak bu model sol cikleden anladığım kadarıyla vitesli.Yani taş altı için cikleyi alta aldığında atış kuvveti epey düşüyor.Bu çok büyük avantaj.İkinci mesele ise bir kardeşimiz çok atış yapınca kıyıda hava basıyorum demiş.Bende çok kullandım fakat ilk defa duydum böyle bir sorunu.Sorun diyorum çünkü bu normal hatasız bir zıpkınla olsa olsa 1,2 bar düşsün (ki onuda yaşamadım)Kuvvetli zıpkında 24 bar ile 26 bar basıncı farketmek çok zor.Birde şu var şafak lastikliden havalıya geçiş dönemini atlatırsan lastikliye dönüş olmuyor
                    Batuhan TÜTÜN
                    01.05.1972
                    0 Rh (+)
                    Buca - ?ZM?R
                    Gsm : 0 (532) 577 77 56
                    Mail : batuhantutun@hotmail.com
                    Meslek : Güvenlik Müdürü

''I know what it is to be young . But you don't know what is it to be old''

Yorum yap

Birde doğru olan konu,80'liğe kadar boy sorun olmuyorda ,o boydan sonra 180 üzeri olman daha sağlıklı.Nihayetinde zıpkın üstüne şiş boyu.Yani ucu ucuna hesap edince epey uzun.Palette kurduğunu düşünürsen yukarı kol mesafesi ile 120,130 luk şiş artı zıpkın boyu
                      Batuhan TÜTÜN
                      01.05.1972
                      0 Rh (+)
                      Buca - ?ZM?R

Yorum yap

Asl? Batuhan Tütün taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                        Birde doğru olan konu,80'liğe kadar boy sorun olmuyorda ,o boydan sonra 180 üzeri olman daha sağlıklı.Nihayetinde zıpkın üstüne şiş boyu.Yani ucu ucuna hesap edince epey uzun.Palette kurduğunu düşünürsen yukarı kol mesafesi ile 120,130 luk şiş artı zıpkın boyu
                        Batuhan eyvallah bilgilerin icin gercekten ciddi ciddi havaliya gecmek,denemek istiyorum en cok hosuma giden tepme yok ve cok sessiz,birsey daha sormak istiyorum mesela 85lik 115lik havali zipkin lastikli zipkinda kacalik zipkina tekabul eder? tavsiye edermisin havaliya gecmeyi? birde özellikle bu havali icin ne düsünüyorsun? yani karbon olmasi felan?

Safak
                        Almanya/Ruhrpott

sigpic

Yorum yap

Asl? Ruhrpott taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                          Batuhan eyvallah bilgilerin icin gercekten ciddi ciddi havaliya gecmek,denemek istiyorum en cok hosuma giden tepme yok ve cok sessiz,birsey daha sormak istiyorum mesela 85lik 115lik havali zipkin lastikli zipkinda kacalik zipkina tekabul eder? tavsiye edermisin havaliya gecmeyi? birde özellikle bu havali icin ne düsünüyorsun? yani karbon olmasi felan?
                          Videoya bakarak fikir vermek zor.Ama adamlar yapmış Ciddi bir sephiye ayarı var belli.85'lik 100,110'luk lastikliyle denk gelir gibi.
                          Batuhan TÜTÜN
                          01.05.1972
                          0 Rh (+)
                          Buca - ?ZM?R

Yorum yap

şafak abi öncelikle merhabalar,
                            ben ve badim sporasub one air 100 cm havali zipkin kullaniyoruz.kim ne derse desin bence çok pratik ve bir o kadar da güçlü zipkinlar.dediğin gibi lastik v.s ivir zivirla uğraşma derdin yok.bas havasini devam et dalmaya.bizim kullandiklarimizda extra olarak stc power kuru kit var ve içine kum ve pislik almiyor bu kurmayi kolaylaştiriyor hemde namlu içini çizilmelere karşi koruyor.tek dez avantaji bence yüzüksüz şişinden dolayi kaya altina attiğinda kalama misinasini çekince kafadaki bağlantisindan dolayi şiş dönüyor ve maalesef şişi kurtarmak biraz şansa kaliyor.tüfeklerin boyu 100'lük lastiklikte 82cm- 85cm liğe tekabül ediyor.salvimar dark side 85 lik benim tahminim aşaği yukari 72 lik lastikli zipkin gibidir.
                            Almayi düşündüğün zipkin tabikide güzeldir fakat yedek parçalari malum sitelerde yok.kabzesi ariza yapsa nerden temin edilecek.pistonunu görmedim ben sitede.bence yedek parça bulmanin önemide gözardi edilmemeli.
                            Omer ve sporasub kabzeler birbirine uyumlu,pompasi var ,manometresi var ,pistonu var ,komple oringleri set olarak satiliyor.
                            Benim naçizane fikrim omer den yana olurdu.taş alti kullandiğin(yüzüklü şişinden ötürü) ve yedek parçalarini bulmanin kolayliği için omer daha iş görür gibi sanki.benimki sadece kullanimdan edindiğim tecrübelere dayanarak yazdiğim fikirlerdi.
                            Not1: Zipkin şişini çok yakin mesafalerden taşa çok attim en ufak yamulma v.s olmamiştir.şişte hem kelebek deliği hem de bağlanti deliği var,şiş için dez avantaj teşkil etmiyor.
                            Not2:mares cyrano 1.1 hft model yeni zipkin var sana zahmet bir incele abi.
                            LEVENT YED?GÖZ
                            1978 MERS?N

Yorum yap

Benim boyum 1.78 cm ,zipkinda 24 bar hava var şiş boyu 103 cm zipkini bacak arama sabitleyip zorlanmadan kurabiliyorum.kayaya dayayarak kurmanin olasi kazalara mahal vereceğini düşünüyorum.çeneye alinacak darbe elektiriği kesebilir.
                              Saygilarimla
                              LEVENT YED?GÖZ
                              1978 MERS?N

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X