Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Snorkel İle Karadan Dalışlar İçin Palet Tavsiyeniz Nedir

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Snorkel İle Karadan Dalışlar İçin Palet Tavsiyeniz Nedir

Arkadaşlar,

Karadan Snorkel ile Dalmak İçin,
    Sığ Sulara Uygun,
    Uzun Süre Yüzmede Ayakları Yormayan,
    Suda Batan,
    Ses Yapmayan,

Özelliklerde hangi paleti tavsiye edersiniz?

Ben bu ürünler arasından seçim yapamadım.
    Daha önce bu paletlerden kullanmış olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.
    Bunlardan hariç tavsiyeleriniz varsa lütfen yazın.

Arasında seçim yapamadığım paletler:

Apnea Scuba

Tecnisub Stratos

Cressi Free Fog

Cressi Pro Star

Seac Sub X-Pro

Seac Sub Fuga

Oceanic Viper

Mares Avanti Quadro

Subgear Stream

Teşekkürler...

Cevap: Snorkel İle Karadan Dalışlar İçin Palet Tavsiyeniz Nedir

Kilonuz çok değilse Seac Sub X-Pro palet fiyat ve performans açısından çok iyi fakat 2 sezon içinde palalar yamuluyor performans düşüyor.Kalıcı çözüm ise karbon

Yorum yap

Asl? muratsaga taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
      Kilonuz çok değilse Seac Sub X-Pro palet fiyat ve performans açısından çok iyi fakat 2 sezon içinde palalar yamuluyor performans düşüyor.Kalıcı çözüm ise karbon

bencede palet seçiminde kilonun etkisi çok büyük kilonuz 85 den aşağıda ise omer eagleray palet gibi yumuşak palalı paletleri tavsiye ederim, eğer fazlaysa daha sert yapıda paletler uygun olacaktır...

Yorum yap

Cressi gara tavsiye ederim onun disinda karbon
        Ne yazikki ayagi yormayan palet yok ama palet vurma tekniklerini iyice ogrenerek en aza indirgiyebilirsin

Yorum yap

Bu yazdığım modellerden kullandığım olmadı ama OMER Stingray kullandım kara kıyı 0-10m için uygun diye düşünüyorum.22 derecelik açıya sahib bir palet.Mares Razor Pro'ya iyi deniyor ama kullanmadım.

Yorum yap

Kısa modellere hiç bakmadan apnea kompozit palet alın derim, saydıklarınıza birebir uyar uzun yüzüşte listede olanlara göre daha az yorucu olur.
            Kısa bir deneyimden sonra sığ suda sıkıntı çıkartmaz.Kilo biraz yukarıda ise daha uygun olur(medium palalı)
            1989 Trakya k?y?lar?

Ya?am, ald???n nefeslerin say?s?yla de?il, nefesini tuttu?un anlar?n say?s?yla ölçülür. (George Carlin)

Yorum yap

Asl? muratsaga taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
              Asl? bolcan taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
              bencede palet seçiminde kilonun etkisi çok büyük kilonuz 85 den aşağıda ise omer eagleray palet gibi yumuşak palalı paletleri tavsiye ederim, eğer fazlaysa daha sert yapıda paletler uygun olacaktır...
              Asl? zek_tani taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
              Cressi gara tavsiye ederim onun disinda karbon
              Ne yazikki ayagi yormayan palet yok ama palet vurma tekniklerini iyice ogrenerek en aza indirgiyebilirsin
              Asl? Deniz Cura taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
              Bu yazdığım modellerden kullandığım olmadı ama OMER Stingray kullandım kara kıyı 0-10m için uygun diye düşünüyorum.22 derecelik açıya sahib bir palet.Mares Razor Pro'ya iyi deniyor ama kullanmadım.
              Asl? M. Mert BABAYİĞİT taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
              Kısa modellere hiç bakmadan apnea kompozit palet alın derim, saydıklarınıza birebir uyar uzun yüzüşte listede olanlara göre daha az yorucu olur.
              Kısa bir deneyimden sonra sığ suda sıkıntı çıkartmaz.Kilo biraz yukarıda ise daha uygun olur(medium palalı)

Arkadaşlar tavsiyeleriniz için hepinize teşekkürler.
              Dalış malzemelerinden başka ürünlerde de teknik özellikleri ve fiyatları karşılaştırıp tercih yapıyoruz.
              Bazen tutmuyor.Ürün istediğimiz gibi çıkmıyor.En iyisi kullanana sormak diye düşünüyorum.
              Ama...
              Bu kez de karar vermek imkansız oluyor.Hadi gel de karar ver.

Yorum yap

maddi durum uygunsa karbon veya kompozit alın
                Erman Doyum
                13-07-1984
                ÇE?ME/?ZM?R

Yorum yap

Asl? M. Mert BABAYİĞİT taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                  Apnea Cfb den kara kıyıda kullanıp memnuniyet durumu nasıl acaba merak ediyorum.Fiyat olarak uygun aslında almayı düşündüğüm bir ürün.

Yorum yap

Asl? Erman DOYUM taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                    maddi durum uygunsa karbon veya kompozit alın
                    Düşünmedim değil.Ama çıktığından beri ne zaman baksam ''bunlar sallanmaz, filika küreği gibi'' diye düşünüyorum.
                    Bir de hep tüp paleti olarak kazınmış aklıma.
                    Konuyu açmadan aşağıdaki linkte yazanları okudum.
                    http://www.zipkinci.com/paletler/3153-paletler.html
                    Orada da bizim eskiden beri doğru olarak bildiğimiz özellikleri onaylıyor.
                    Eski köye yeni adet getirmeyeyim dedim.

Genelde gressi kullandım şimdiye kadar.
                    şu palete baksana, al vitrine koy.

Yorum yap

artık devir değişti sığ avlarda bile karbon veya kompozit kullanmak mantıklı ayağı yormuyor sonucta.üstüne çok fazla basmadığınız taktirde kıramazsınız kolay kolay
                      Erman Doyum
                      13-07-1984
                      ÇE?ME/?ZM?R

Yorum yap

arkadaşlar selamlar herkeze seac sub xpro ve fuga arasında çok fark varmıdır bende ikisi arasında kaldım şuan fiyat olarak uygunlar daha fazla veremicem kullananlar varsa yazarsa sevinirim...

Yorum yap

Emre Bey eğer kayalıktan inip çıkacaksanız kayalara basmamanız imkansız birde suda hafif çalkantı ve kıyılarda hafif dalga varsa illaki basıyorunuz.uzun palalarda kıyıdan kayalara çıkışta baya bir yorar sizi kısa palalı bir bir palet daha işinizi kolaylaştıracaktır.Yok ben kıyıdan geçip gidiyorum diyorsanız karbon en iyisi olacaktır.
                          Sinan KARACAN
                          SA?LIK MEMURU
                          ANTAKYA/HATAY

Facebook:TÜRK?YE SERBEST DALI? VE ZIPKIN AVCILARI grubu

sigpic

Yorum yap

cressi reaction pro kullan kardeşim 71 cm dir ..normal bir paletten 20 cm kısa ama 1 cm daha enlidir ..cressinin enerji efor ve pala performansı, fabrika testlerinde bir vuruşta 19.5 lt suyu ittiği ve uzun palaların hardına yakın bir itiş gücü olduğu ispatlanmıştır ..ama bu tabi havuz şartları ve stabil makine destekli vurşlarda alınan rakamlardır ..10 m altına indiğinde 3 atm basıncı ile bu palet fazlaca yumuşayacağı için alınan değerler çok değişek ve sıkıntılı sonuçlar çıkaracaktır ..ama parkur yüzüşleri ve özellikle kauçuk-silikon ve açıklanmayan 3.bir madde ile imal edilen ayak cebi ile 37 derecelik açılarda bile kayalara zamk gibi yapışarak durabildiğin gibi bu kalaşım ayak cebi termoplastik kalıp olmadığı için çok rahat agaşonda batabilmektedir..kısa olduğu için plaetin çalışma yerinden çok fazlada deformasyon kolay olmamaktadır.. 4 yıldır aynı paleti kullanıyorum ..giözümün gördüğü her adaya her havada gidebiliyorum ..yorgunluk asla ve asla ..bildiğin hamur gibi plaettir .nacizhane..

Yorum yap

İsmail abi yorumlarını facebookta da burda da gördüm bu aralar bende palet bakıyordum söylediklerini dikkate alacağım teşekkür ederim

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X