Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Paletler

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Arkadaşlar Waterway paletler hakkında fikri olan varmı? Kıyıdan girip de 10 m ye kadarki mesafeler için uygunmudur. Alanya da yaşıyorum buralarda olan arsa tanışmak isterim

Yorum yap

hakikaten fiyat aralıklarına göre önerilebilecek, tecrübelerle istikametli tavsiyeler bekliyoruz.. şahsen; 10 metreye kadar uzun ve kauçuk; yumuşak; 100 ytl.`ye kadar tavsiye edilebilecek palet tavsiyesi yapabilecek arkadaşların olduğuna inanıyorum Sert hamlelerde kırılmaması tercih noktasıdır

Yorum yap

Technisub Stratos FP var dediğiniz fiyat aralığında en uygun.

Yorum yap

çok teşekkürler @mert138 tavsiyeni mutlaka dikkate alacağım .. Umarım bu paletlerin siyah renklileri de vardır..

Yorum yap

Var. Ben de kullanıyorum sığ dalışlarımda. Hız, performans ve fiyat açısından çok iyiler.

Yorum yap

en iyi paletler arasında picasso carbonprene modeli var derin dalış ve akıntı paleti olarak geçiyor bi araştırmanızı öneririm.üstelik üzeri neopren kaplı olduğu için taş avında ses çıkartmıyor bizler izmirde bütün arkadaşlar kullanıyoruz.Sinarittten almıştık ve 2 yılı gemesine rağmen çok memnunuz öneririm

Yorum yap

Technisub Stratos FP`lere envelki gün izmir`de baktım.. Oldukça ii görünüyorlar.. Burada 100 ytl. dediler.. Bu haftasonu İstanbul`a gitme ihtimalim var.. Orada da bir bakacağım. Bu paletleri beğendim yüksek ihtimal tercihim bu yönde olacak fakat bu fiyat aralığında farklı seçenekleri önerecek arkadaşlar varsa o paletleri de görmek isterim.. Cevap vermiş ve verecek herkese teşekkür ederim...

Yorum yap

Merhaba

Yeni sezona gireken yurtdışından palet hediye geldi fakat o paletlerin tarzını bilmiyorum ve avcılık için uygun olup olmadığını merak ediyoum.Paletlerin herbiri balık kuyruğu şeklinde ve (V) harfini andırıyor.Boyları çok kısa olmasına rağmen su altında performansları gayet ii.Paletleri kullanırken bacaklar deil sadece dizlerden aşağısı hareket ediyor.Sorun yaşarmıyın acaba tecrübeli ağbilerim beni bilgilendirilerse sevinirim....

Yorum yap

Asl? tezerozen taraf?ndan gönderilmi?
                    Merhaba

Yeni sezona gireken yurtdışından palet hediye geldi fakat o paletlerin tarzını bilmiyorum ve avcılık için uygun olup olmadığını merak ediyoum.Paletlerin herbiri balık kuyruğu şeklinde ve (V) harfini andırıyor.Boyları çok kısa olmasına rağmen su altında performansları gayet ii.Paletleri kullanırken bacaklar deil sadece dizlerden aşağısı hareket ediyor.Sorun yaşarmıyın acaba tecrübeli ağbilerim beni bilgilendirilerse sevinirim....
                    Bahsettiğiniz paletler farklı markalarda farklı model isimleriyle satılmakta.
                    Bu paletler asıl Scuba dalışlar için düşünülmüş fakat sonrasında arkası kapalı modeller de geliştirilerek şnorkel ile dalış yapanların da kullanımına sunulmuştur.
                    Paletleri kullanırken sadece dizlerden aşağısının hareket etmesi paletin özelliğinden değil sizin tekniğinizden veya yanlış palet sallamanızdan kaynaklanıyor.
                    Palet sallarken en çok kullanılan teknik kalçadan sallamaktır. Bu teknikte güç dağılımı %75 kalça, %20 diz ve %5 ayak bileği hareketi olarak palete iletilmektedir. İniş ve çıkışlarda kullanılan en hızlı ve verimli tekniklerden birisi budur.
                    Sizin kullandığınız stilse bisiklet tekniği dediğimiz bir tekniğn varyasyonlarından biridir. Bu teknik daha çok dar alanlarda hareket etmek için kullanılır.
                    Bu paletler sadece sığ dalışlarda ve uzun mesafe yüzüşlerde size fayda sağlayacaktır.
                    Sonuçta avcılıkta esas olan hızlı inip hızlı çıkmak ve dip süresini uzatmaktır. Bunun için de uzun palalı bir palet almanız gerekmektedir.
                    En üstteki yazımda bulunan şema uygun paleti seçmeniz için size yardımcı olacaktır.
                    Saygılarımla
                    Forumlara çok vakit ay?ram?yorum. Dan??mak istedi?iniz konularda e-postayla ileyi?im kurarsan?z daha h?zl? cevaplayabilirim.
                    enginyildirim75@gmail.com

Engin YILDIRIM
                    ?stanbul '75

Yorum yap

Sporasub Paletler

Merhaba,
                      Başta Engin Bey olmak üzere tüm arkadaşlara verdikleri bilgiler için teşekkürler. Ben de başta bir uzun pala Sporasub palet aldım ama sığ suda epey bir zorladıkları için sanırım buradaki fikirler doğrultusunda bir alternatif yaratıp 2. çift paletimi bu şekilde seçeceğim.
                      Sea you...

Serdar ALTINB?LEK

Yorum yap

fiyatı abartı olmayacak bir çift palet almak istiyorum.cressi pro star denedim beni inanılmaz yordu.lütfen bana bir palet tawsiye edin. DALIşA KARADAN BASLIYORUM WE COKCA YÜZÜYORUM DALDIDIM DERİNLİKTE MAX 10M
                        alakanıza şimdiden cok tesekkurler

Yorum yap

Öncelikle selamlar.

Forumla 3 gün önce tanıştım ve özellikle av maceraları topici bir hayli ilgimi çekti.
                          Bende bir cressi pro star düşünüyorum,ancak eskişehir cenaplarında olupta buralardan temin edebileceğim yerler var mı?
                          Bir bilgisi olupta paylaşan birisi olabilirse memnun kalırım.

Yorum yap

Selam arkadaşlar. 0-20 m arası derinlik için Cressi gara serisi denediğim paletler içinde en konforlu olanı. Omer milennium competition ayağımı rahatsız etti ve derinde fazla yumuşadı. Bat 30 yüzeyden giderken çok yordu. Gara paletler ise yüzerken gayet başarılı fakat 15 metreden fazla derinlikten çıkarken milennium kadar olmasa da yumuşak geldi. Daha önce söylendiği gibi kıyıdan ava başladığım, taşlara basmak zorunda kaldığım ve bütçemin birden fazla kaliteli palete izin vermediği için karbon almayı hiç düşünmedim. Sanırım Gara 200ler eskiyince Gara 3000 alacağım.

Yorum yap

arkadaşlar 0-10 m arasında seac sub x pro işinizi fazlasıyla görecektir fiyatı en son 85 ytl idi şimdi nasıldır bilmem

Eren ATE? ---- Çanakkale / Merkez

** Z?pk?ncI Yöne-TeaM **

>> Sa??m Marmara, solum Ege... ?nsan daha ne isteyebilir ki? <<

Yorum yap

merhaba arkadaşlar, benimde sorunum taraklı bi ayak yapısına sahip olmam, dolayısıyla ayak numarama uygun palet yanlardan sıkıyor, fakat büyük numara palet de çözüm diil, acaba hangi paleti önerirsiniz? şimdiden teşekkürler!

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                                X