Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

İnceleme - Zirvedeki 38 Model

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • İnceleme - Zirvedeki 38 Model


  1 )CRESSI – PLUMA

  Pluma , dalışta pek bilinmeyen ve kullanılmayan, daha çok sığ su gezintisi için kullanılan bir palettir. Ekstrem bir palet olmamakla beraber abileri gibi dökme kalıp yöntemiyle 3 materyalden üretilmiştir. Pala , optimum itişi sağlamak üzere orijinal formu bozmayacak sertlikte polipropilenden üretilmiştir. Termal işlem görmüş kauçuktan üretilmiş ayaklık yumuşak ve konforludur. Yan direkler ve diğer bölümler ile verim artırılmıştır.


  2 )SEAC SUB – X FLEX

  Paletin ayalığı yumuşak softflexden anatomik olarak imal edilmiştir. Pala ise dayanım ve elastik özelliği artıran randonflex ve tecnoprenden yapılmıştır. Bu çifte karışım su akış kanalları yaratarak performansı artırır. Pala kaşık şeklini alarak daha çok su toplar ve daha hızlı bir itiş sağlar. Köşeli yapısı ve koyu rengi ile yarasa kanadını andıran bu paletlerin dış kanatları palanın doğru hareketini garantilemektedir.


  3 )SEAC SUB – X-PRO

  Daha uzun yapısıyla dalış için tasarlanmıştır. Ayaklık ,yumuşak ve konforlu bir materyal olan softexden üretilmiştir. Pala ise randonflexden üretilmiştir, üzerinde suyu ince şeritler halinde palanın altından itmeye yarayan kabartı çizgiler vardır. Dış kanatlar ayaklığın önüne kadar uzatılarak palanın rijitliği ve dayanımı sağlanmıştır. Kırlangıç kuyruğu şeklinde sonlanan pala hidrodinamiteyi iyileştirmektedir.


  4 )SEAC SUB – FUGA

  Dalış için üretilen yeni bir palettir. Çifte karışımdan mamuldür. Sarı, mavi, siyah, pembe ve kırmızı renkleri mevcuttur. Kısmen küçük boyutlara ve engeli bir ayaklığa sahiptir. Satıh gezintileri ve tüplü dalışta kullanılabilir. Sağlam bir iskelet yapısı ve itiş gücü sağlayan tecnopolimerden üretilmiştir. Termokauçuktan mamul ayaklık yumuşak ve konforludur.


  5 )CRESSI – PROSTAR

  Derin dalış modellerinden yola çıkılarak çok hafif ancak etkili polipropilenden üretilmiştir. Ayaklık, anatomik yapıyı koruyacak şekilde bilgisayarda tasarlanmış, yumuşak ve konforlu ısıl işlem görmüş elastomerden kalıp üretim tekniğiyle imal edilmiştir. Hidrodinamik özelliği yükseltmek ve dayanımı artırmak için yan kanatlarda elastomerden yapılmıştır. Palanın stabilizasyonu palanın sırtındaki 2 kanatla sağlanır. Potansiyeli yüksek ve genel olarak dalışa çok uygun bir palettir. Sığ suda kullanımı da uygundur.


  6 )CRESSI – REACTION PRO

  Bu palet serbest dalış, sığ su gezintisi hatta tüplü dalışa uygunluk özelliği taşır. 3 farklı materyalden imal edilen paletin palası çok reaktif, elastik ama aynı zamanda hafif olan polipropilenden yapılmıştır. Ayaklık ise ısıl işlem görmüştür ve palaya göre daha aşağıdadır, standartlara göre de %20 daha büyük bir alana sahiptir. İki dış kanat ve dayanımı sağlayan diğer elemanlar performansı artırırken kullanıcıya fazladan bir yük vermemektedirler.


  7 )DESSAULT – PERFORMANCE

  Derin mavi filminde de kullanılan bu paletler 30 yıllık teknolojik araştırmanın sonucudur. Kompozit polimerden üretilmiş bu mavi palalar etkileyici dinamik özelliğine sahiptirler. Palalar, uzunlamasına yerleştirilmiş randımanı artıran ve su akışını stabilize eden girintilere sahiptir. Sökülüp takılabilen ayaklık sayesinde pala kolayca değiştirilebilir. Elite 4 ün yerine gelen Performance siyah renkte de satışa sunulmuştur.


  8 )MARES – AVANTI QUATTRO POWER

  Tarih yazmış bir üründür. İtiş kanalları palanın şeklini değiştirerek çok aha fazla suyun itilmesini sağlar. Kauçuk ayaklık yumuşak anatomik ve konforludur. Yan kanatlar elastikiyeti iyileştirirken aynı zamanda palaları korurlar. Bu paletler mimetiklerden biraz farklıdırlar. Görüntüyü parçalayıp sizi hemen hemen görünmez hale getirmek için en iyi şekilde dizayn edilmişlerdir. Boyu ve ağırlığı ise seyahatler için idealdir.


  9 )CRESSI – GARA 2000 HF

  Birbirinden farklı mekanik karakterli 3 materyalin karışımıyla imal edilen dünyadaki ilk palettir. Derin dalışlar için üretilmiştir. Palalar özel bir polipropilenden mamuldür.Ayaklık ise sert bir elastomerden yapılmıştır ve konforludur. Hidrodinamik yapıyı en iyi hale getirmek, randımanı artırmak için dayanımı mükemmelleştiren kopolimerden yapılmış yan kanatlar kullanılmıştır.


  10 )MARES – POLYTECH

  Bilgisayar destekli dizaynlar ve yeni materyallerin kullanımıyla böyle bir güç ve boyutta mimetic paletler geliştirme imkanı doğmuştur. Teknopolimerden üretilen pala optimum itiş gücünü garanti eden değişken mikro yapıya sahiptir. Değişken kesimli dış kanatlar palanın rijitliğini sağlarken aynı zamanda en iyi randımanı sağlamak için suyu kanalize eder. Kauçuk ayaklıklı bu paletin siyah rengi de mevcuttur.


  11 )MARES – RAZOR

  Razor , kauçuktan mamul değiştirilebilir ayaklık ve değiştirilebilir palaya sahiptir. Palalar, yumuşak, elastik , aynı zamanda sudaki performansı en iyi şekilde destekleyen kaburga sayesinde dayanıklıdır da. Palalar yarı kamuflaj sağlarlar ancak görünme riski taşımaktadırlar. Son derece yaratıcı ve başarılı bir dizayna sahip olan palet, ufak boyutu, güçlü ve hafif yapısıyla bagajda da kolayca taşınabilmektedir.


  12 )OMER – MILLENIUM WINTER

  Ice ile aynı ayaklık ve kalıpla üretilmekte ve sertliğini de belirten çeşitli renklerde satılmaktadır. Winter versiyonunda açık gri daha yumuşak bir pala vardır, siyah ve yeşil olanlar ise orta sertliktedirler. Palanın üretildiği materyal kayda değer elastikiyette termoplastikdir. Sudaki tutumu ve verimi mükemmelleştirmek için pala boyunca kanallar yerleştirilmiştir.


  13 )MARES – RAZOR PRO

  Değiştirilebilir palası dikkat çekici bir itiş gücüne ve hafifliğe sahiptir. Ayaklığı , gücü maksimum kapasiteyle aynı zamanda konforlu bir şekilde aktarabilmek için büyük bir özenle bilgisayar destekli tasarım ile kauçuktan üretilmiştir. En iyi kalite teknopolimerden mamul bu palette açıklanmayan başka bir materyal daha kullanılmıştır. Palanın yapısı , sürekli bir güç ile maksimum itişi sağlamak için suyun akışını kanalize edecek şekilde dizayn edilmiştir. Paletlerin taşınabilmesi de nispeten kolaydır.


  14 )OMER – STINGRAY

  Değiştirilebilir yeni tip paletlerdendir. Ayaklık çok yüksek konfor sağlarken bir o kadar da sağlam olması için 2 farklı kauçuk materyalden ısıl işlemle üretilmiştir. Palalarda düşük modüllü elastik ve reaktif polipropilenden üretilmiştir. Palayla ayaklık arasına 22 derecelik açı itişi mükemmel hale getirmekte, topuğa kadar ulaşan bir parçaya sahip olan palalar destek noktasından gelen kuvveti optimum düzeyde iletirler. Bu palalar ayrı da satılmaktadır.


  15 )CRESSI – GARA 3000

  2000 modeli üzerinden yapılan başarılı denemeler sonucunda GARA 3000 üretilmiştir. Üretim yine aynı 3 materyalin enjeksiyonu ile üretilmektedir ancak bu palette farkı yaratan paladır. Palanın kalınlığı , palanın başından sonuna %50 farklılık göstermektedir. Sonuç olarak birkaç cm uzunluk farkının da yarımıyla çok az bir güç harcayarak çok yüksek bir itiş gücü ele edilir.


  16 )CRESSI – GARA 3000 LD

  Cressi , uzun saatler denizde ve soğuk suda kalan dalgıçları düşünerek bir palet tasarladı. Termoplastik materyallerin soğukta sertleşerek palet çırpma esnasında muazzam yorgunluğa neden oluğu bilinmektedir. Bu paletler ise çok aha yumuşak yapıda olup idmansız kişiler için bile büyük rahatlık sağlamaktadır. LD nin açılımı Long Distance dır. Tutumu stabil hale getirmek için 2 kabartı halinde çizgisi vardır.


  17 )SEAC SUB – GENESIS

  Derin dalış, yüksek dayanımlı, hafif ve dengeli paletler gerektirir. Bu paletin palaları yüksek dayanımlı, esnek ve elastik teknopolimerden üretilmiştir. Su akışını mükemmelleştiren kanallara sahiptir. Ayaklık 2 farklı termokauçuk malzemeden üretilmiştir. Bu sayede optimum konforu sağlarken aynı zamanda ayakla tam temas etmektedir.


  18 )MAT-MAS – PRO Q

  Pro Q apnea için özel tasarlanmıştır. Simetrik yapısı sayesinde palanın hidrodinamiği mükemmelleştirilmiştir. Ayaklık kısmı siyah kauçuktan, pala kısmı ise cam liflerinden mamuldür ve açık renktedir. Ayrıca karbon malzemeden yapılmış versiyonu da mevcuttur. Yan kanatlar palanın itiş gücünü ve potansiyelini artırmaktadır.


  19 )OMER – MILLENIUM RUNNER

  Ice palalarda kullanılan 2 farklı materyalden oluşan POM adı verilen termoplastik sayesinde müthiş bir elastikiyet özelliği vardır. Pala ve ayaklık bütünüyle siyahtır. Boyuna kabartmalar ve yan kanatlar su akışını yanlara kaçırmadan kanalize ederek itiş yeteneğini iyileştirmektedir.


  20 )CRESSI – GARA PROFESSIONAL

  2 yılı denizde testlerle geçen 3 yıllık bir proje sonunda bu yeni paletler ortaya çıkmıştır. Palalar, çok sayıda elastik amorf modülden oluşan elastik ve reaktif bir malzeme olan compoflexden üretilmiştir. Bu karışım hemen hemen karbon palalar kadar iyi performans verirken kırılmayı neredeyse imkansız kılan inanılmaz bir dayanıma sahiptir. Sabit olarak palaya bağlı ayaklık yumuşak ve anatomiktir ,elastomer malzemeden üretilmiştir.


  21 )C4 CARBON – PINNE WAHOO 09

  Tenax – R polimerinden üretilmiş , plastik dayanımlı ,kırılması imkansız kahverengi renkte yeni model bir palettir. İdeal parabolik bükülme eğrisini yakalamak için dizayn edilmiş bu modelle optimum itiş garanti edilmiştir. Ayaklıkla belli bir açı yapacak şekilde yerleştirilmiş pala , topuğa kadar ayaklığa temas edecek şekilde uzanır. Palet ucuna yerleştirilmiş kanat ve yan su kanalları , suyun kanalize edilmesine yardımcı olurlar.


  22 )MAT-MAS – K PRO 1 MIMETICA

  Apnea ve sualtı avı için ideal bir palettir. Ayrıca 180mm genişlikte carbonplus versiyonu da mevcuttur. Palalar uca doğru incelen ve asimetrik kesimle sonlanan katmanlaştırılmış cam lifinden üretilmiştir. Palanın renklendirilmesi ile görünmezlik özelliği sağlanmıştır (mimetica). Yan direkler suyun kanalize edilmesini ve palanın korunmasını sağlarlar.


  23 )MAT-MAS – K PRO 1

  Apnea ve sualtı avı için üretilmiş bir palettir. Bayanlar ve minyon yapılı erkekler için üretilmiş 180 mm genişliğe sahip modeli de mevcuttur. Palalar uca doğru giderek incelecek şekilde katmanlaştırılmış açık renkli cam lifinden üretilmiştir. Ayaklık yumuşak kauçuktur. Yan çıtalar suyun kanalize edilmesini ve palanın korunmasını sağlarlar.


  24 )OMER – ICE

  Transparan termoplastik malzemeden üretilen bu çok özel palalar suda tamamen görünmezdirler. Palanın yuvarlaklaştırılmış kalıbı , bu materyallerin dünyadaki en büyük üreticilerinden biri tarafından dizayn edilmiştir. Ayaklık farklı bir materyalden siyah renkte ve anatomik olarak üretilmiştir. Bu palalar karbonlarla benzer mekanik özelliklere sahiptirler.


  25 )DESSAULT – FORCE CARBONE

  Force Carbone isminden de anlaşılacağı üzere yüksek sıcaklıkta preslenmiş carbon liflerinden üretilmektedir. Sualtı avı ve derin dalışlar için ideal olan pala , sac halindeki malzemenin farklı noktalarda farklı davranış gösterecek şekilde katmanlaştırılmasıyla üretilmiştir. Suyun kanalize edilmesi ve palanın korunmasını sağlayan 2 yan uzantıya sahip ayaklık kauçuktan mamuldür. Farklı idmanlar ve aktiviteler için 2 farklı sertlikte modeli mevcuttur.


  26 )PICASSO – FIBER CAMU

  Bu pala , Full Carbon modelinden yola çıkılarak çalışılmıştır ve bu modelden tek farkı cam lifi kullanılmış olmasıdır. Kamuflaj sadece dış renkle değil , palanın yapısındaki resinle de sağlanmaktadır. Cam rezininden mamul pala carbonlara göre %300 daha dayanıklı iken aha az reaktif, daha az elastik ve daha ağırdır. Kısacası picasso fiyat/performans oranına göre çok iyi bir palet üretmiştir. 3 farklı sertlikte sunulmaktadır.


  27 )C4 CARBON – PALE FLAP VGR

  Ayaklıkla 23 derecelik açı yapan palalar Megaforce T700 carbon liflerinden üretilmiştir. Yoğun araştırmalar sonuna C4 ün geliştirip patentini aldığı , pala ucundaki geniş kanat normalde oluşan anaforu ve rijitliği yok ederek çok önemli bir görevi gerçekleştirir. VGR sistemi yan stabiliteyi ve olabilecek en fazla su akışını sağlar. 3 farklı sertlikte üretilmektedir.


  28 )SEAC SUB – FIBREX

  Derin dalışlar için üretilmiştir. Ayağı en iyi şekilde saran, maksimum konfor ve gücün maksimum iletimi için tasarlanan ayaklık farklı kauçukların karışımı ile üretilmiştir. 2 yan çıta akışı kanalize eder. Sabit olan palalar yüksek dayanımlı ama esnek ve elastik bir malzeme olan cam lifinden üretilmiştir. Palanın kenarları ve kırlangıç kuyruğu şeklindeki yapısı iyi bir hidrodinamizm sağlar. Bu palet sadece siyah renk üretilmektedir.


  29 )OMER – PEGASO

  Karbon özelliklerine benzerlik gösteren cam liflerinden üretilmiştir. Farklı noktalarda farklı düzey esneklik sağlaması için pala kendi içinde kalınlık farkı taşımaktadır. Kauçuk ayaklık gerekli konforu sağlayacak şekilde tasarlanmış , pala ise bir kıvrımla sonlanarak iyi bir ayak pozisyonu sağlamıştır. İki yan destek rijitliği sağlar ve palayı korur. 2 sertlikte sunulan palalar mimetik kahverengidir.


  30 )MAT-MAS – CARBONPLUS K STEP 2

  Apnea için mükemmel bir palettir. Çok özel bir çalışmayla , istenen mekanik ve fonksiyonel özellikleri kazandırmak için , cam lifinden karbona birkaç malzeme kullanılmıştır. İtişi kuvvetlendiren asimetrik profile sahip palalar, kauçuktan anatomik olarak üretilmiş ayaklık, farklı ölçü ve sertlikte sunulan ürün yelpazesi en zor beğenenleri bile tatmin edecek niteliktedir. Renk olarak gri antrasittir.


  31 )SEATEC – FORZA 8

  Saf karbondan üretilmiştir. Kendine has şekli ile maksimum itiş ve elastikiyet sağlamaktadır. Su akışı T formu alan latex yan uzantılar ile mükemmel bir şekilde kontrol ve kanalize edilir. Palanın toplam uzunluğu 760mm , genişliği ise 219 mm dir.


  32 )OMER – RECORD 3

  Bu paletin ayaklığı farklı sertlikteki ısıl işlem görmüş kauçukların karışımından imal edilmiştir. Ayaklıktan çıkan 2 yan çıta suyun kanalize edilmesini ve palanın korunmasını sağlar. Pala , karbon lifi ve epoksi rezininin karışımından üretilmiştir. Bu proses esnasında yapı içinde sonradan kırılma tehlikesine neden olabilecek mikro kabarcıklar oluşabileceğinden, bu durumu önlemek amacıyla yüksek basınç tankları kullanılarak işlem gerçekleştirilmektedir. Ayaklıkla belli bir açı yapan palaların hidrodinamizmi oldukça iyidir.


  33 )PICASSO – NEW FULL CARBON 5

  Satın alınabilecek en iyi kalitedeki karbon lifinden mamül bu paletler şaşırtıcı mekanik özelliklere sahiptir. Paletin dayanıklılığını ve mekanik özelliklerini ölçmek için yapılan laboratuar testlerinde palaların 1 milyon palet vuruşunu ve 3 ton kuvvetindeki çarpmaları rahatlıkla karşılayabildiği görülmüştür. Bununla beraber pala sadece 230 gram ağırlığındadır. 3 farklı sertlikte üretilen palalar müthiş bir hirodinamizm ve elastikiyete sahiptirler.


  34 )C4 CARBON – PINNE FUEGO VGR

  Latex kaplı yüksek dayanımlı polimerden anatomik olarak üretilmiş ayaklık, yüksek dayanımlı Megaforce T 700 den yapılmış 3 farklı sertlikte sunulan VGR pala ve palanın stabilizasyonunu sağlayan yan çıtalardan oluşmaktadır. Bu özel yapı sayesinde aynı sınıftaki palatlerden %40 oranında daha yumuşak bir tutum sağlanmıştır. Ayağın altına kadar uzanan palalar sayesinde gücün maksimum iletimi ve fark edilir bir enerji tasarrufu sağlanır.


  35 )C4 CARBON – PINNE MUSTANG VGR

  Mustang paletleri 1 yıllık çalışma sonucu ortaya çıkmıştır ve beklenenden fazlasını verecek şekilde tasarlanmıştır. Pala , kalınlığı uca doğru azalan süper elastik T 700 karbon liflerinden üretilmiştir. Uç kısımdaki kanat, ayak altına kadar uzanan pala dizaynı paletler arasında görülmüş en müthiş güç iletimini ve kontrolünü sağlamaktadır. Ayarlanabilir olarak sunulan ayaklık latexle sonlanan polimerden üretilmiştir. Pala 3 farklı sertlikte sunulmaktadır.


  36 )BEUCHAT – MUNDIAL CARBON PRO

  Mundial, cam lifi karıştırılmış karbondan üretilmiştir. Bu paletin palası da sona doğru incelen yapıdadır. Akdenizin derinliklerine uyum sağlayacak şekilde mavi-yeşil resinden görünmez (mimetic) yapıdadır. 2 yan koruma çıtası suyun kanalize edilmesini ve palanın korunmasını sağlar. Polimer karışımdan üretilmiş ayaklık konforlu , hafif ve sökülebilirdir.


  37 )MARES – RAZOR CARBON

  Karbondan mamül bu ürün çok kaliteli bir imalata olanak veren yeni bir teknikle üretilmektedir. Müthiş bir reaktifliğe sahip pala ve kauçuk yan çıtaların yardımıyla beraber, su en iyi randımanı verecek şekilde kanalize edilir. Bu paletlerde de istediğinin kombinazyonu uygulamayabilmeniz için palalar sökülebilirdir. Pala ve ayaklık arasındaki 22 derecelik açı ile ergonomi artırılmıştır.


  38 )C4 CARBON – 81 VGR

  Ayarlanabilir sarı kauçuktan mamul ayaklığa , 25 soft sertliğinde Megaforce T 700 karbondan mamul palaya sahiptir. Palalar VGR ( Variable Geometry Rails ) olarak adlandırılan müthiş bir kanalize etme sistemine sahiptir. 2 yan çıta ile bu özellik güçlendirilirken palanın da koruması sağlanır.  Kaynak : APNEA pescare , 2009 mart
  Çeviri : Can Onay

 • #2
  Cevap: İnceleme - Zirvedeki 38 Model

  Paylaşım için teşekkürler Can güzel bilgiler

  kyhnyldrm@hotmail.com
  https://twitter.com/kyhn_yldrm
  http://www.icimdekidusman.com
  '' Türk ?nsan? Para Gibidir.. içine ???k tut, Atatürk yoksa sahtedir... ''


  Yorum yap


  • #3
   Cevap: İnceleme - Zirvedeki 38 Model

   Sabitlenmesi gereken güzel bir konu başlığı. Can, emeğin için teşekkürler.
   "Totally Addicted To Bass"
   Av.Mustafa PAKER (1980) - Göztepe/?ZM?R

   Yorum yap


   • #4
    Cevap: İnceleme - Zirvedeki 38 Model

    Ver o zaman sabiti buzlu olsun

    kyhnyldrm@hotmail.com
    https://twitter.com/kyhn_yldrm
    http://www.icimdekidusman.com
    '' Türk ?nsan? Para Gibidir.. içine ???k tut, Atatürk yoksa sahtedir... ''


    Yorum yap


    • #5
     Cevap: İnceleme - Zirvedeki 38 Model

     Güzel paylaşım Can eline emeğine sağlık


     Eren ATE? ---- Çanakkale / Merkez

     ** Z?pk?ncI Yöne-TeaM **

     >> Sa??m Marmara, solum Ege... ?nsan daha ne isteyebilir ki? <<

     Yorum yap


     • #6
      Cevap: İnceleme - Zirvedeki 38 Model

      Paylaşım için teşekkürler Can...

      Faydalı ve güzel bir çalışma olmuş...
      Emeğine sağlık..
      Ozan ÖNEN
      15.07.1981
      Çanakkale
      MERTSUB DALI? DONANIMI
      www.mertsubonline.com
      ?? =0286 214 00 30
      ozan@mertsubonline.com      Yorum yap


      • #7
       Cevap: İnceleme - Zirvedeki 38 Model

       Harika paylaşım. Çok değerli ve güncel bilgiler. Can kardeşim teşekkür ederiz.
       NUR ?Ç?NDE YAT KARDE??M

       Yorum yap


       • #8
        Cevap: İnceleme - Zirvedeki 38 Model

        Emegine saglik, tesekkurler.
        BORN TO FISH..
        FORCED TO WORK..

        FB: https://www.facebook.com/turquaz.cam.holder
        https://www.facebook.com/calm.power
        E-Posta - Skype: alp_arslan@hotmail.co.uk
        Instagram: https://www.instagram.com/turquazsub_official
        Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCUh..._as=subscriber

        Alp Arslan 09 Ekim 1977

        Istanbul Universitesi
        SBF Uluslararasi Iliskiler

        Yorum yap

        Haz?rlan?yor...
        X