Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Paletler (Genel)

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Paletler (Genel)

  Tüm markaların sitelerini tek tek dolaşıp, alıcağımız paletlerle ilgili kıyaslama yapmak yerine bu başlık altında tüm paletleri kıyaslıyıp, kullanıcıların önerilerinide okuyarak seçim yapabiliriz. Kullanmakta olduğunuz veya kullandığınız paletlerle ilgili açılmış başlıklara paletlerin eksileri-artıları-modifiye seçenekleri ve düşüncelerinizi yazmanızı istiyoruz. Yeni başlayan ve malzeme almak istiyen arkadaşlarımız bu yazılardaki değerlendirmelerle seçim yapabilirler. Teşekkürler.

 • #2
  Mares marka paletler hakkında bilgi yokmu yada kullanan arkadaşlar yorum yapabilirlermi. Örneğin Mares Volo Race palet kullanan varmı.

  Yorum yap


  • #3
   Serbest dalış özelliği gösteren bir palet değildir Volo Race. O paralara serbest dalış için kullanan olduğunuda sanmıyorum ama kullanan arkadaşlarımız varsa bilgi verirler...

   Yorum yap


   • #4
    selam zıpkıncı arkadaşlarım
    esclapez paletler hakkında bana yardımcı olursanız sevinirim
    fiyatı ve özellikleri hakkında bilgi edinmek istiyorum

    Yorum yap


    • #5
     CARBON FINS (Full Foot) These new fins are state-of-the-art in cosmetics and performance. A composite carbon blade with increased surface protection that limits lateral shock damage common in other carbon fins. Utilising the world famous JB Esclapez foot pockets they are the ultimate in comfort.

     BLACK (Full Foot) The blade component has more resin and synthetic fibres giving an increased rigidity to the blade. The flexibility is still progressive but the spring effect is increased, a better shape for better performance while deep freediving.

     SEA RUN (Full Foot) Totally new range of freediving apnea fins. A blue water scene/pattern is moulded onto the top of the blade. Designed for divers who swim over a large distance with many shallower dives to around 15 to 20 metres.

     GREEN (Full Foot) The choice of the champions, this fin has, standard rigidity very efficient while snorkeling as well as for freediving. The ideal compromise between snap and flexibility.

     INITIATION (Full Foot) Blade colour grey, black foot pocket. Blade length 68 cm. Derived from the J B Esclapez long blade fins, this multi-purposed fin will satisfy all types of divers and freedivers.

     IMERSION PLONGEE (Full Foot) Blade colour blue, grey foot pocket. Blade length 68 cm. The ideal compromise between power and energy efficiency.

     Yorum yap


     • #6
      Ben de tercümesini yapıverdim. Ama diğer paletler gibi bunlara da yeni başlık açsan iyi olur Oktay, haksızlık olmasın . Buyrun:


      "CARBON FINS (Kapalı Ayaklık) Bu yeni paletler görünüm ve performans açısından en son teknolojiyi yansıtmaktadır. Diğer karbon paletlerde yaygın olarak rastlanan yanal darbe hasarlarını en aza indiren arttırılmış yüzey korumasına sahip kompozit karbon pala. Dünyaca ünlü JB Esclapez ayaklıkları kullandıklarından konforda rakipsizdirler.

      BLACK (Kapalı Ayaklık) Pala malzemesinde, sertliği arttırmak üzere, daha fazla kimyasal reçine ve sentetik elyaf kullanılmıştır. Esneklik yine dipten uca doğru artmaktadır fakat yaylanma etkisi arttırılmıştır, derin serbest dalışta daha iyi performans için daha iyi bir şekil.

      SEA RUN (Kapalı Ayaklık) Tamamen yeni bir serbest dalış palet serisi. Palanın üst tarafına bir orta su görünümü/deseni kazandırılmıştır. En çok 15 – 20 metre arası çok sayıda sığ dalışlar yapan ve uzun mesafeler yüzen dalıcılar için tasarlanmıştır.

      GREEN (Kapalı Ayaklık) şampiyonların tercihi olan bu palet standart sertlikte olup şnorkel yüzüşünde ve serbest dalışta çok verimlidir. Vuruş gücü ve esneklik arasında ideal nokta.

      INITIATION (Kapalı Ayaklık) Pala rengi gri, ayaklık rengi siyahtır. Pala uzunluğu 68 cm'dir. JB Esclapez'in uzun palalı paletlerinden türetilen bu çok amaçlı palet, her tür dalıcı ve serbest dalıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak düzeydedir.

      IMERSION PLONGEE (Kapalı Ayaklık) Pala rengi mavi, ayaklık rengi gridir. Pala uzunluğu 68 cm'dir. Güç ve enerji verimi arasında ideal nokta."

      Yorum yap


      • #7
       Başlık açıldı Selçuk abi. Çeviri için teşekkürler...

       Yorum yap


       • #8
        Umarım arkadaşların seçim yapmalarında faydalı olur.

        Saygı ve sevgilerimle,

        Yorum yap


        • #9
         bilgiler için cok tesekkürler

         Yorum yap


         • #10
          picasso black team paletler ıcın ne dusunuyorsun oktay abi

          Yorum yap


          • #11
           Asl? mert22 taraf?ndan gönderilmi?
           picasso black team paletler ıcın ne dusunuyorsun oktay abi
           Aşşağıdaki verdiğim başlık altında düşünceler mevcut. Okuyup karar vermeni öneririm. Bana biraz sert ve kullanışsız geliyor. Ama beğenende var.

           Yorum yap


           • #12
            Cevap: Paletler (Genel)            X-TENSION


            Sizce nasıldır? Bununla ilgili başlık göremedim de. 10mtye kadar olan sularda kullanılacak.

            Ne dersiniz?

            Yorum yap


            • #13
             Cevap: Paletler (Genel)

             teşekkürler

             Yorum yap

             Haz?rlan?yor...
             X