Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Palet seçimi yardımı

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Palet seçimi yardımı

Arkadaşlar kıyı ve taş altı avlarında 3-5 metrede fiyatı makul iki palet arasında kaldım.Hangisi daha uygun sizce.?Teşekkür ederim.

Seac Sub Palet Speed Siyah
    https://www.tekzen.com.tr/seac-sub-p...-44-45-2209245

Apnea Scuba Dalış Palet
    https://urun.n11.com/palet/apnea-scu...E&gclsrc=aw.ds
    Ayd?n Nalbant
    ?stanbul 1974
    Ö?retmen

Cevap: Palet seçimi yardımı

bu paletleri kiyi avinda kullanmaniz sizin daha fazla efor sarfetmenize sebep olur. bütcenizi bilmiyorum normal bir serbest daliş palati alsaniz daha iyi olur....
    ONUR ALTINKOÇ
    1985 ?STANBUL

Yorum yap

Bir sorun daha olacak Mundial one 50 av marketlerde 300-350 tl fiyatlardayken aynı palet Decathlonda 150 tl gördüm bugün.Bu palet nasıl ve neden fiyatta bu kadar fark var.Ben değişen pala istemiyorum.Sanırım benim ayarım bu olacak gibi.

https://www.decathlon.com.tr/mundial...d_8363154.html

https://urun.n11.com/palet/beuchat-m...let-P205246606
      Ayd?n Nalbant
      ?stanbul 1974
      Ö?retmen

Yorum yap

Asl? dukenukem taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
        Bir sorun daha olacak Mundial one 50 av marketlerde 300-350 tl fiyatlardayken aynı palet Decathlonda 150 tl gördüm bugün.Bu palet nasıl ve neden fiyatta bu kadar fark var.Ben değişen pala istemiyorum.Sanırım benim ayarım bu olacak gibi.

https://www.decathlon.com.tr/mundial...d_8363154.html

https://urun.n11.com/palet/beuchat-m...let-P205246606
        Firmadan firmaya fiyat farkliliklari olabiliyor fakat 2. Yazdiginiz site normaldede urun fiyatlari yuksek bir site
        ONUR ALTINKOÇ
        1985 ?STANBUL

Yorum yap

3-5 metre sığ sularda taş altı için uzun ve değişen palalı olanlar ağır olur kullanımı farklıdır kontrolü zor ve yorucudur tabi palanın yumuşaklığı sertliği de çok önemli. Orta boy plastik paletler sığ yerlerde taşlık alanlarda daha dayanıklılık gösterir. Verdiğiniz linktekiler de olabilir. Zamanla kişiye göre oturan durumdur bunlar. Birine göre muhteşem olan bir ekipman başkasının yapısına av şekline uymayabilir. Bu bağlamda orta uzunluktaki sabit palalı Aqualung Caravelle ve Beuchat Legend de olabilir.

Decathlondaki uzun pala Beuchatin fiyatı 150tl çok uygun. Beuchatın ayaklıkları narin, hafif ve ayağı güzel sarıyor üstelik bu model istediğiniz gibi sabit palalı. 5-10 metre avlarda da iş görecektir. Palası yumuşaksa bunu öneririrm.
          Sadettin Uysal

1970 - ?stanbul

..sigpic

Yorum yap

Anladım .Beuchat'ı alacağım ancak aşağıdaki tabanlı 44 numara dalış ayakkabısı ile sizce kaç numara almalıyım.Teşekkür ederim.

DALIş VE YELKEN AYAKKABISI AQUALUNG SUPERZIP ERGO TABANLI
            Ayd?n Nalbant
            ?stanbul 1974
            Ö?retmen

Yorum yap

Anladım .Beuchat'ı alacağım ancak aşağıdaki tabanlı 44 numara dalış ayakkabısı ile sizce kaç numara almalıyım.Teşekkür ederim.

DALIş VE YELKEN AYAKKABISI AQUALUNG SUPERZIP ERGO TABANLI
              Bu tip patikler scubacılar içindir, yani ancak scuba tipi açık paletlerde kullanılır, serbest dalışa gelmez. Normal ucuz bir sörf ayakkabısı işini görecektir.

Ahs Erkek Sörf Ayakkabısı - E462 Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Her ikisini de decatlonda deneyerek alırsın.
              Mesut Peynirci
              Marmaris/Mu?la

Denizde efelik olmaz. (Marmaris atasözü)

Yorum yap

Bunu bilmiyordum.Seviniyordum 80 tl ye tabanlı ayakkabı buldum alacaktım.Ben çorapla kayalarda(deniz kenarı,koylardaki kayaları bilirsiniz bıçak gibidir.) ya da meraya giderken yürüdüğümden çoraplar bir sezonu çıkarmıyor.Taşlar ve midyeler neopren çorabı parçalıyor. Tabanlı bir şey lazım.Her sezon 30 tl veriyorum,bir ay sonra altı paramparça.Bir kez para vereyim bir daha uğraşmayayım dedim.Ayakkabıyı hiç düşünmemiştim.Teşekkür ederim.Fakat bu ayakkabılarda da şöyle bir problem oluşacak gibi.Aykkabılar kısa paça ile ayakkabı arası açık kalacak sanırım.İçine ayrıca birde çorap giymek gerekecek.
                En son düzenleyen dukenukem; 05.Ekim.2017, 13:54.
                Ayd?n Nalbant
                ?stanbul 1974
                Ö?retmen

Yorum yap

Denildiği gibi tabanlı patikler bizim kullandığımız ayaklıklara uymayabilir(belki sadece ufak numaralar uyar)
                  Deniz ayakkabısı da meraya giderken dalış çorabının üzerine giyilir dalıştan önce ya kıyıya bırakılır yada dalış kemeri arasına sıkıştırılır. Kemer arasına sıkıştırma zaman zaman rahatsız edebilir...

Sonuç böyle olunca fazla uzun yüzmeyeceğim, derin dalmayacağım ve dalmadan önce nokta dalışı için yürüyeceğim mera için geniş, sağlam, yumuşak palalı tokalı palet alıp geçtim Önyargım vardı ama kullanınca geçti şuan sıkıntısı yok. 2 tane çakıl taşı gelse 50-100 liralık çorap deliniyordu şimdi öyle bir dert yok... 10 metreyi geçerim , 4 saatten fazla yüzerim çoraba da acımam denilince iş değişir o zaman karbon, kompozit alınır.

Son olarak termoplastik paletleri tek sınıf değerlendirmemek lazım kimisi takoz gibi oluyor onlar yerine derin dalınmayacaksa kısa yumuşak palet alın daha iyi.
                  1989 Trakya k?y?lar?

Ya?am, ald???n nefeslerin say?s?yla de?il, nefesini tuttu?un anlar?n say?s?yla ölçülür. (George Carlin)

Yorum yap

Bunu bilmiyordum.Seviniyordum 80 tl ye tabanlı ayakkabı buldum alacaktım.Ben çorapla kayalarda(deniz kenarı,koylardaki kayaları bilirsiniz bıçak gibidir.) ya da meraya giderken yürüdüğümden çoraplar bir sezonu çıkarmıyor.Taşlar ve midyeler neopren çorabı parçalıyor. Tabanlı bir şey lazım.Her sezon 30 tl veriyorum,bir ay sonra altı paramparça.Bir kez para vereyim bir daha uğraşmayayım dedim.Ayakkabıyı hiç düşünmemiştim.Teşekkür ederim.Fakat bu ayakkabılarda da şöyle bir problem oluşacak gibi.Aykkabılar kısa paça ile ayakkabı arası açık kalacak sanırım.İçine ayrıca birde çorap giymek gerekecek.
                    Sörf ayakkabısının içine patik giymen lazım. Bence Decathlon'da hepsini sırayla giyip dene öyle al (:
                    Mesut Peynirci
                    Marmaris/Mu?la

Denizde efelik olmaz. (Marmaris atasözü)

Yorum yap

apnea storm alın çok rahat edersin 0 10 mt lerde müthiş keyif alırsınız . zıpkın paletidir . sizin seçtikleriniz scuba paletidir
                      ,
                      Atakan Yakup KARADO?AN
                      0535 722 32 25 SEFAKÖY - BAHÇEL?EVLER - ?STANBUL
                      karadoganotomotiv@kalyon.biz
                      sigpic
                      Bizim Özgürlü?ümüz ?norkelin Havayla Temas? Kesildi?inde Ba?lar...
                      Zafer TAN

Yorum yap

Yorumlar için teşekkür ederim.
                        Ayd?n Nalbant
                        ?stanbul 1974
                        Ö?retmen

Yorum yap

slm
                          ben yeni başlıyorum .
                          normal bir serbest dalış paleti nasıl olur

Yorum yap

....
                            Fatih
                            ?stanbul
                            1978
                            Adam olmak bir gruba dahil olmak de?il bir duru?a sahip olmakt?r.

Yorum yap

Daliş konforunu bozmadan, yorulmadan keyif almak istiyorsak kesinlikle hafif ve esnek olan neopren çorap giymeliyiz. Gereksiz ilave edilecek her sert ve ağır ekipman hareket kısıtlaması veya kasları daha güçlü çalıştıracağından performans düşüklüğü oluşturacaktır. Yakın mesafelerde (mesela yazlık ev veya arabadan gibi) dalışa giderken gelirken arkası açık uygun bir terlik ayarlanabilir.
                              Sadettin Uysal

1970 - ?stanbul

..sigpic

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X