Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Maske seçimi

Çökü?
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Maske seçimi

Herkese merhabalar,

şuan kullanmakta olduğum seac sub one maske kaş üstüme aşırı basınç yaptığı için yeni bir maske arayışına girdim. Araştırmalarım sonucu seçenekleri,

Tusa Panthes
    Sporasub Mystic
    Omer Alien

olarak üçe indirmiş bulunuyorum. şimdilik dalışlarımda 15 metreyi zorlamıyorum ancak şöyle bir sorum var. Yarın öbür gün daha derine daldığımda da kullanabileceğim düşük hacimli bir maske alırsam 5-10 metre karakıyı avlarımda bu maskenin dezavantajını görür müyüm? Çünkü zaten anladığım kadarıyla düşük hacim ve görüş açısı zannettiğimin aksine ters orantılı değerler değilmiş, camlar göze yakınlaştıkça hacim düşüyor ve görüş açısı da artıyor. Bu duruma da bir açıklık getirdikten sonra yukarıda sıraladığım maskelerin avantaj ve dezavantajlarını tecrübeleriniz dahilinde paylaşırsanız çok memnun olacağım. Herkese sağlıklı ve keyifli dalışlar dilerim, zaman ayırıp da bilgisini paylaşanlara şimdiden teşekkür ederim. Saygılar..

Cevap: Maske seçimi

Tecnisub mikro mask alicaksin o zaman en iyi maske kaybedene kadar baska maske kullanmam diyordum simdi omer alien kullaniyorum ama mikro mask kral

Yorum yap

Omer zero3 de listeye Almani tavslye ederlm.
      ?ZM?R/KÜÇÜKYALI . 1975

Korhan Söney

NitroCarbon Capanord 100

Savlimar Voodoo 95

Yorum yap

Technisub micro maski bi dene..
        En son düzenleyen bynoname; 13.Haziran.2015, 13:17.
        Mert ali
        1991
        Gumulcine
        Yunanistan

Yorum yap

Re: Maske seçimi

Asl? Arda Atay taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
          Yarın öbür gün daha derine daldığımda da kullanabileceğim düşük hacimli bir maske alırsam 5-10 metre karakıyı avlarımda bu maskenin dezavantajını görür müyüm? ..
          Cressi superocchio kullanıyorum. İç hacmi oldukça düşük. Ama aynı maske sığda görüş açısının darlığı ile bana ciddi sıkıntı yarattı. Dolayısıyla benzer bir sıkıntı yaşamanız olası.
          En son düzenleyen sparus; 13.Haziran.2015, 14:30.
          M.B. Ergönül
          Ankara, 1978

Yorum yap

Karakıyı için cressi big eyes iyidir, görüş açısı omer alien,superochio gibi maskelerden iyidir özellikle ileri bakışlarda sağ ve sol üst köselerden belki %20 avantaj sağlar... Omer alien ise en iyi silikonlu yumuşak maskelerden biridir , öyle çok ciddi derinlik olmadıkça iç hacimleri hepsinin yeter diye düşünüyorum maskelerin.
            Technisub micromask ı tavsiye etmiyorum çok satmasına rağmen , silikonu sert ve iz bırakır bazı yüzlerde kirpik cama değer ... Yeni çıkanında silikon iyi galiba, o olabilir. Veya o kadar para verene kadar apnea spearo alınabilir.
            1989 Trakya k?y?lar?

Ya?am, ald???n nefeslerin say?s?yla de?il, nefesini tuttu?un anlar?n say?s?yla ölçülür. (George Carlin)

Yorum yap

Uzun araştırmalardan sonra kara kıyı en ideal maske sporasub mystick dir . Ben aldım yumsak silikon ve kücük hacim ve inanılmaz görüş yüzünde yok zannedersin . Hemen fiyat artmadan detaclondan sipariş verin çoğu yerde 40 lira zam gelmiş durumda alienden iyi bir maske ..ilk zaman biraz buğu sorunu var ama çok az yakma ve diş macunuyla maskeyi yüzünüzde hissetmeyeceksiniz

Yorum yap

Asl? zek_tani taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                Tecnisub mikro mask alicaksin o zaman en iyi maske kaybedene kadar baska maske kullanmam diyordum simdi omer alien kullaniyorum ama mikro mask kral
                Asl? bynoname taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                Technisub micro maski bi dene..
                Önerileriniz için ancak micro mask bütçemi epey aşan bir fiyata sahip. Maksimum 100 tl ayırabileceğim maske için. Bilhassa bundan üst sınırı Sporasub mystic olarak belirlemiştim.

Yorum yap

Asl? Ocean Man taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                  Omer zero3 de listeye Almani tavslye ederlm.
                  Aynı şekilde omer zero 3 de bütçe olarak belirlediğim 100 tl nin epey üzerinde kalıyor. Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Yorum yap

Cevap: Re: Maske seçimi

Asl? sparus taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                    Cressi superocchio kullanıyorum. İç hacmi oldukça düşük. Ama aynı maske sığda görüş açısının darlığı ile bana ciddi sıkıntı yarattı. Dolayısıyla benzer bir sıkıntı yaşamanız olası.
                    Hocam (bir yerde öğrenciniz sayılırım), tam merak ettiğim sorunun cevabını vermişsiniz aslında, özel ilginize teşekkür ederim. Ancak camların göze yakınlığının da görüş açısını arttıran bir etmen olduğunu okumuştum, ancak sizin gibi kıyaslama imkanım olmadığı için görüşünüz çok değerli. Öbür taraftan bazı maskelerde, örneğin mystic'de camları direkt silikon üzerine taktıklarını söylüyorlar. Dolayısıyla çerçevelerin ince oluşu da görüş açısından epey kazandırıyor olabilir bu durumda.

Yorum yap

Asl? M. Mert BABAYİĞİT taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                      Karakıyı için cressi big eyes iyidir, görüş açısı omer alien,superochio gibi maskelerden iyidir özellikle ileri bakışlarda sağ ve sol üst köselerden belki %20 avantaj sağlar... Omer alien ise en iyi silikonlu yumuşak maskelerden biridir , öyle çok ciddi derinlik olmadıkça iç hacimleri hepsinin yeter diye düşünüyorum maskelerin.
                      Technisub micromask ı tavsiye etmiyorum çok satmasına rağmen , silikonu sert ve iz bırakır bazı yüzlerde kirpik cama değer ... Yeni çıkanında silikon iyi galiba, o olabilir. Veya o kadar para verene kadar apnea spearo alınabilir.
                      Cressi big eyes konusunda maskenin adından da anladığım kadarıyla görüşünüze katılıyorum. Ancak mesele şurada yatıyor benim açımdan. Hem karakıyı hem derin dalış için ayrı ayrı maskelere bütçe ayırmayı istemiyorum. şuan derin dalışlar konusunda kabiliyetim yetersiz olsa da ileriyi de düşünerek düşük hacim bir maske alsam mı acaba? Bu maskeyi kullanmamın karakıyı sırasında dezavantajları olur mu? şeklinde deli sorular var kafamda Bu arada geniş hacimli bir maske alıp bir kaç kere eşitleme yapma derdinden de uzak kalmak istiyorum, onu göze aldıktan sonra söylediğiniz gibi çok bir şey fark etmez herhalde. Teşekkür ederim cavp ayırar detaylı anlatımlarınız için.

Yorum yap

Asl? dowso taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                        Uzun araştırmalardan sonra kara kıyı en ideal maske sporasub mystick dir . Ben aldım yumsak silikon ve kücük hacim ve inanılmaz görüş yüzünde yok zannedersin . Hemen fiyat artmadan detaclondan sipariş verin çoğu yerde 40 lira zam gelmiş durumda alienden iyi bir maske ..ilk zaman biraz buğu sorunu var ama çok az yakma ve diş macunuyla maskeyi yüzünüzde hissetmeyeceksiniz
                        Vallahi herhalde duymak istediklerimi söylüyorsunuz bana mystic kafamı epey meşgul ediyor ancak hakkında bilgi bulmakta zorlanıyorum Türkçe kaynaklarda, forumda da bilgi var ancak kısıtlı. Denemeden almak istemiyorum internet üzerinden. şuan final-bütünleme zamanı, biter bitmez İstanbul'a gidip dechatlonda deneyeceğim umarım geç kalmış olmam. Sorunumuz buğu olsun, çözümü var dediğiniz gibi Teşekkür ederim cevabınız için.

Yorum yap

Asl? Arda Atay taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                          Vallahi herhalde duymak istediklerimi söylüyorsunuz bana mystic kafamı epey meşgul ediyor ancak hakkında bilgi bulmakta zorlanıyorum Türkçe kaynaklarda, forumda da bilgi var ancak kısıtlı. Denemeden almak istemiyorum internet üzerinden. şuan final-bütünleme zamanı, biter bitmez İstanbul'a gidip dechatlonda deneyeceğim umarım geç kalmış olmam. Sorunumuz buğu olsun, çözümü var dediğiniz gibi Teşekkür ederim cevabınız için.
                          tahmınımce arda detaclon bu sene sporasub urunlerı ıle anlasmamıs onun ıcın eskı kalan mystıckler var ınternetten de sıparış verebılırsın.. cunku yenı acılan antalyaya gondermedıler sporasub urunlerı maske yoktu ben baktığımda acele et yoksa 40 50 lira fazla verırsın

Yorum yap

Ben bu kadar çabuk bu kadar fazla öneri alacağımı beklemiyordum aslında, hepinize çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için. Herkesi cevaplamak kendi görüşümle birlikte teşekkürümü eklemek istedim. Ancak bunu "tamam demek ki yardımcı olmuşuz işimiz bitti" diye algılamayalım da daha çok teşvik primi gibi olsun isterim Biraz daha derinleştirirsek özellikle şu görüş açısı X iç hacim meselesini ve bağlantılı olarak derin dalış - karakıyı için farklı maske ihtiyacı olur mu tek maskeyle kotarılır mı sorununu çok hoş olacak.

Bir de sizinle bir sırrımı paylaşayım madem. Aslında tusa panthes hiç aklımda yoktu, ama daha önce hakkında çok hoş şeyler okumuştum. İşte bu ilanı da görünce aklım kayıverdi birden, buyurun siz de bakın. Söylemeyim diyordum da, ne olacak birinin ihtiyacı karşılanır belki vesile olurum. Ancak öncelikli ihtiyacı olmayanlar, benim gibilere öncelik tanısın lütfen :

http://www.zipkinci.com/dalis-aksesu...hes-maske.html

Fiyat da çok makul değil mi? Reklama da ihtiyacı yok ilanın ama onu da yapmış olalım. Tabi güncel midir değil midir bilmiyorum, karar vermeden sormayayım istedim. Deneme imkanım da olmayacak alırsam ama, bu ilanı gördükten sonra bana yapacağınız öneri değişir mi?

Yorum yap

ilk 2 yorum bedava diğerleri ücretli Arda kardeşim

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X