Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

Maskeler ve Buğu Problemi

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Cevap: Maskeler ve Buğu Problemi

Dün, yaklaşık bir saat kadar daldım. Her zamanki gibi, maskemi kurudan tükürükleyerek, suya girerkende deniz suyuyla yıkayarak, denize girdim. Maskemi yakma işlemi, bulaşık deterjanıyla yıkama, diş macunu sürme yapmıştım ve faydasını gördüm. Daha önceleri buğudan hiçbirşey göremiyordum ama, şimdi gayet memnunum artık... Bana bu fikirleri veren arkadaşlara teşekkür ediyorum. Dün hafif sakallı olmama rağmen, dalışım sorunsuz geçti lakin; henüz balık vuramadım.
    sigpic
    Turgut Üyrü?
    1977 - 0 RH (-)
    Mu?la - Dalyan
    ?stanbul - ?i?li
    Mail: [email protected]
    Tel: 0542 789 23 24

Yorum yap

bende uzun zamandır bugu problemi yaşamıyordum konuyu okuya okuya maske otomatikman bugulandı psikolojik olarak dün sinir oldum en sonunda yakacam ama sobada
      Fatih
      ?stanbul
      1978
      Adam olmak bir gruba dahil olmak de?il bir duru?a sahip olmakt?r.

Yorum yap

1 kilo balgam tükürüyom buhudan eser yok...

Yorum yap

maskenin cam bölümlerinin iç ve dış taraflarının suyla temas etmeden önce 24 saat kadar bulaşık deterjanı ile sıvanması gerekır. sonra bol su ile iyice yıkandıktan sonra daha rahat bir kullanıma sahip olacaksınız. buğulanma önemli ölçüde azalacaktır.

Yorum yap

Asl? Kenanözüdoğru taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
            maskenin cam bölümlerinin iç ve dış taraflarının suyla temas etmeden önce 24 saat kadar bulaşık deterjanı ile sıvanması gerekır. sonra bol su ile iyice yıkandıktan sonra daha rahat bir kullanıma sahip olacaksınız. buğulanma önemli ölçüde azalacaktır.
            Geçen yeni aldığım maskemi, herhangi bir işlem yapmadan sadece tükürüğümle silerek herhangi problem yaşamadan kullandım, çift cam varsa içli dışlı yapılması gerekiyor

Yorum yap

Arkadaşlar şimdi size buğu konusunda en kesin ve etkili çözümü açıklayacağım;
              Yeni aldığınız maskenin camlarını önce bulaşık deterjanı ile iyice ovun ve 1-2 saat deterjanlı kalsın. Daha sonra her iki cama da bir miktar diş macunu (içinde granül olmamasına özen gösterin, çünkü camları çizebiliyor) sürüp iyice yedirin ve 1 gün de öyle kalsın. Ertesi gün maskeyi musluk altında iyice durulayın ve camlarını çakmakla içten ve dıştan kararana kadar yakın. Çakmağı yaktığınızda camdaki buğuya sebep olan tabakanın yandığını göreceksiniz. Daha sonra tekrar diş macunu sürün ve 1 gün daha kalsın. Ertesi gün musluk altında iyice durulayın. Maskeniz artık asla buğu yapmayacak. Tabi suya girerken tükürüklemeyi ihmal etmeyin.
              Dalın sağlıcakla.
              sigpic
              Murat Y?lmaz 1980
              ?stanbul
              Padi 1 Freediver

Laiklik, yaln?z din ve dünya i?lerinin ayr?lmas? demek de?ildir, tüm yurtta?lar?n vicdan, ibadet ve din özgürlü?ü de demektir.
              MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Yorum yap

bugüne kadar belki 15 farklı model maske denedim ama hepsi istisnasız su aldı... mağazaya gidiyorum maske yüzüme oturuyor , vakum olayıda iyi alıyorum. suya girince 10 dakika sonra su alıyor maske. sanırım ben bi yerde yanllış yapıyorum ancak hala çözebilmiş değilim. son olarak salvi froxy pantera maske aldım. bi heyecanla suya girdim.. ı-ıh olmadı. yine su aldı. birde şunu gözlemledim. yüzüm kuru iken vakum yapan maske belirli bir süre dalıştan sonra sudan çıkıyorum mesela tekrar girmek istediğimde vakum olmuyor.. ben nerede hata yapıyor olabilirim.

ferhat t.

Yorum yap

yakarak başlasak olmaz mı ? önce kararana kadar yakıp, bulaşık deterjanı ile yıkayıp kurutup tekrar yakıp deterjanla tekrar yıka... canım isterse de diş macunu... alır almaz yaptığımız yöntem... kıvamlı tükrük, yüzü yıkayarak ısısını düşürme ile mimkün olduğunca dalış sırasında maskeyi çıkarmamak... dinlenirken maskeyi çıkardığımızda da suyun içine bırakarak buğu nedir bilmeyiz...
                  Cem Kul

Maryland, ABD

daha öncesi;
                  Ören - Burhaniye / Bal?kesir
                  Gülbahçe / Urla - ?zmir

http://www.zipkinci.com/senkop-sig-s...ye-kurali.html

Yorum yap

diş macunu ve iki aynı eşit ısı denengesi yetiyor bende

Yorum yap

Maskenize dalıştan yarım saat önce sıkın suya girince bir çalkalayın 5-6 saat buğu sorununuz kalmayacaktır.

Kipadan almıştım.

Hüseyin Özgür
                      Bal?kesir - Alt?noluk
                      1974 0 Rh+
                      532 337 16 05

Yorum yap

her dalış öncesi uyguladım yöntem şu şekilde
                        1 günce akşam diş macunu sürerim
                        suya girerken tükürük ve kesinlikle en önemlisi bence yüzümü deniz suyu ile yıkayıp ısı farklılığını ortadan kaldırırım. şu ana kadar kesinlikle bir sıkıntı yaşamadım.
                        ama buğu önleyici sprey baya kolaymış
                        sigpic
                        Co?kun TEKE , 04-05-1977 , MAN?SA / Merkez

Yorum yap

Salatalık sürülmesini önerdi bir arkadaş denemek lazım

Yorum yap

Asl? snipper taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                            Salatalık sürülmesini önerdi bir arkadaş denemek lazım
                            Çengelköy Hıyar ı tuzlayarak Bu işin antifogu
                            sigpic

"Sadece Rüku'da E?ilir, Secdede Diz Çökeriz"
                            Halil Kafkas

Yorum yap

Asl? fturkmener taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                              bugüne kadar belki 15 farklı model maske denedim ama hepsi istisnasız su aldı... mağazaya gidiyorum maske yüzüme oturuyor , vakum olayıda iyi alıyorum. suya girince 10 dakika sonra su alıyor maske. sanırım ben bi yerde yanllış yapıyorum ancak hala çözebilmiş değilim. son olarak salvi froxy pantera maske aldım. bi heyecanla suya girdim.. ı-ıh olmadı. yine su aldı. birde şunu gözlemledim. yüzüm kuru iken vakum yapan maske belirli bir süre dalıştan sonra sudan çıkıyorum mesela tekrar girmek istediğimde vakum olmuyor.. ben nerede hata yapıyor olabilirim.

ferhat t.
                              Aynı dertten muzdaribim. 3 maske değiştirdim. Dediğiniz kuru iken vakum yapıyor ıslanınca yapmıyorlar. Son aldığım maske traşlı yüz ile nispeten su almadı.
                              ?mzas?z

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                              X