Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

CRESSİ Mınıma

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Cevap: CRESSİ Mınıma

Valla bir arkadaştan 2 nci el aldım çok temizdi sağolsun. Çok şık bir maske ve daha kullanmadım. Genelde sığ su avcısıyım ama bilmiyorum ne olacak. Yüzüme çok iyi oturdu ve normalde diğer maskelerde yaşadığım, anlımın burunla birleştiği yerde ağrı oluyordu bu maskede bunu hissetmiyorsunuz. Ama dediğim gibi daha kullanmadım kısmetse bu hafta sonu kullanacağım. Herkese saygılar.
    DARL?NG THE SEA...

OKTAY /?STANBUL

Yorum yap

Dalış limitinize göre değerlendirmenizi tavsiye ederim.5-10 m.gibi sığ sularda görüş açısı yetersiz gelebilir.
      Ozan ÖNEN
      15.07.1981
      Çanakkale
      MERTSUB DALI? DONANIMI
      www.mertsubonline.com
      ?? =0286 214 00 30
      [email protected]

Yorum yap

Asl? Oktay UZDİYEM taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
        Ali görüşlerimizi yukardaki mesajlarda belirttik. hatta istersen kutusunda az kullanılmış bende var 2. elden bakabilirsin.

hala duruyor mu?

Yorum yap

mınıma maske bence guzel ama benımgorusum sadece agosan yanı derın yapan ınsanların ılgısını cekebılır cunku hem acısı dar hemde gorus cok zayıf ama sılıkonu genıs oldugundan her yuze oluyo ben tavsıye ıstersen techınısub falco veya mıcro modelını onerebılırım

Yorum yap

Serbest dalış üzerine yapılan en kötü dizayna sahip gözlük.Ayrıca derinde görüş var, yukarda yok gibi yorumlara sakın aldanmayın. Her maskeyi yaklaşık 3m de bir eşitliyoruz. dolayısıyla mevcut iç hacmini eşitlediğiniz sürece koruyor yani görüş nerdeyse, yukarda neyse aşağıdada aynı oluyor. Sadece eşitlemek için sarfedilen nefes farklı buda çok ciddi bir nüans oluşturmuyor.Gözlüğü aldım bir kaç dalış sonra sattım.
            Arma?an Özta? ?STANBUL(01.01.1987)

Yorum yap

Ben de kullanıyorum ve çok memnunum. Gözlük çirkin, balıklara karşı utanıyorum diyorsanız, biraz far ve rimel kullanarak gönüllerini alabilirsiniz

Camların ufaklığına bakıp da açısı dar dememek lazım. Önemli olan merceklerin göze yakınlığı. Yanlız bant çok ince ve çabuk kopuyor.
              Selim Kubat
              ?stanbul ve Bodrum
              [email protected]
              (Kilyos taraflar?nda dalacak partner ar?yorum)

Yorum yap

görüş açısı kesinlikle çok dar. bel çantamla ilgili bir şey yapacağım zaman akla karayı seçiyorum resmen....
                ya? : 28
                Bölge :AYDIN

Yorum yap

Yıllardır kullandığım gözlük buğu problemi yok sanki yüzünüzde yokmuş gibi hissediyorsunuz, derin dalışlarda rahat edersiniz.

Yorum yap

Bu maskeyı yenı aldım,kullanmak nasip olmadı,ama bu işin uzmanlarının tavsıyesı ıle aldım umarım rahat bir kullanımı vardır.SAT bir arkadaşım hep aynı şeyı söyler:maske içinndeki boşluk ne kadar azsa ve göze ne kadar yakınsa konfor o kadar artar,sorun o kadar azalır.Buğu problemı yaşamayacağımı umuyorum....

Yorum yap

görüş açısı dışında iyi bir gözlük. buğu problemi yaşayacaksın. ilk dalışta kıyamadığım için çakmakla yakmamıştım. ikincide yaktım buğu problemi ortadan kalktı...

Yorum yap

diş macunu,tükürük,anti fog sprey hep bildiğimiz şeyler de bu yakmayı bi etaylıca anlatır mısın?

Yorum yap

Yakma tehlikeli bir yöntem. Ama diğer yöntemler benim isime yaramadı. Bence önce diğer yöntemleri dene sonra bunu denersin. Yakma işlemi : çakmağı yakıp gözlüğün camini yakıyorsun uç dört saniye. Fabrika çıkışı cam üzerindeki yüzey silikonu yandığı için siyah bir is çıkacak. Onu selpakla sil. Sonra elinle camın ısısını kontrol et eğer sicaksa soğumaya bırak çünkü devam edersen camın toplam ısısı iyice artacak çerçevenin içindeki bölümleri yakacaktir. Bu şekilde yakıp sogutarak uç defa devam et. Ve her dalistan 15 dakika önce tukuruklemeyi unutma. Ve yakma isleminin denenecek en son yöntem olduğunu bilmelisin.

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                          X