Duyuru

Çökü?
Henüz duyuru yok

İMERSİON Makara

Çökü?
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• İMERSİON Makara

imersion makara

Cevap: İMERSİON Makara

DERDİME BİR ÇAREEEE Arkadaşlar Universel makara IMERSION aldım bir tane ama zıpkınıma nasıl takacağımı bilemedim. İşte benim zıpkın Shark S900 Dive triton 90 cm 96 liraya aldım. Makarayıda decathlondan 55 tl ye aldım. 2015 Agustos ayı..

Kabzasının üstünde zıpkının metal bir halkası var ne işe yarar onuda çözemedim

Zıpkının makara burayamı takılıyor ? Buraya takılıyorsa ne tutacak makarayı. Vidayla tuttursam zıpkın su almaz mı ?

30 metrede ip var üzerinde.. Sarazo gittim koca koca balıklara denk geldim acemi şansıma saldım zıpkını ama ip koptu. Balıklar sualtında bana nanik yapıp durdu. Çaresiz midye çıkartıp yedim :-) Sualtında midyeyle balık besledim. Balık vurmaya gittim sualtında balık doyurdum arkadaşlar. Bir dahaki sefere onlar beni doyursun diye İlk işim gelince makara almak oldu. Bu makarayı nasıl takacam arkadaşlar bir yol gösterin olmadı kuvvetli bir yapıştırıcımı kullanmalımıyım. ???

Yorum yap

Güncel.. Up Up

Yorum yap

Burak bey merhaba.Konu hakkında ilk önce şunu belirteyim makar şu resimdeki yere takılır yanı ona Uygun makara bulmanız gerekiyor

Yorum yap

Budak bey aynı zıpkından arkadaşım aldı geçen haftalarda, İstoçta ki Alba star bayinden. Ona uygun 25 metre ipli sizin resimdeki immersona benzeyen makara vardı , 25tl ye. ve sizin zıpkına uygun . Direk olarak zıpkının altındaki makara yuvasına takılıyor. Dekatlondan aldığınız ürünü geri verin, dediğim makaradan alın bence. Kalitesi gayet güzel, sorun çıkaracağını zannetmem. Alba star getirtiyormuş.

Yorum yap

Birde tüfeniz de dikkatimi çeken bir şey oldu , ip sarma metal klipsi ters monte edilmiş , siz bu tüfeği kullandınız mı hiç ? Montajını kim yaptı bu tüfeğin. neyse dediğim gibi , o metal klipsin tam tersi yönde montajının yapılması gerek. yoksa ipi bırakmaz. İlk avınızda ipinizin kopmasının sebebi bu olmalı. Bir de bu tüfeğin zafiyetleri var, ip şişe çok yakın geçiyor. Metal palamut çentiğe takıldığı yerden ipi sıkıştırıyor ve ipi kesiyor.
            dikkatli olunmalı.

Bu arada benim iş yerimde yakupluda görüşebilir, hatta beraber dalışa gidebiliriz. Ben acemiyim ama iştirak edebilrim size.
            saygıalrımla.

Yorum yap

Merhaba Müren. İlgin için teşşekkür ederim. şifremi unuttuğum için zıpkıncıya giremediydim bugün biraz uğraşıp girince facebookda beni arkadaşlığa ekleyen ama kim bu yaw diye düşündüğüm kişinin siz olduğunuzu anlayıvedim. Bu tüfeği bu yaz aldım andoutdoor avcılar mağazasından. Sarozda balıkların bana nanik yaptığı bir mera buldum ilk atışımda şiş elimde kaldı.. Bende balıkları elimle midye içiyle besledim.. Anlayın mera nasıl bir mera artık Etrafımda zarganalar döt dönüyor altımda mırmırlar. Bende karnımı midyeyle doyurdum. Bir haftalık cadır kurarak takıldığım mekanda. Zıpkına gelirsek satan sattığı üründen bihaber. Zıpkın sordum bu zıpkın varmı diye yokj dedi o zaman elinizdeki diğer zıpkınları görebilirmiyim diyince alt kata indik ışıkları yaktı bir baktım karşımda yok dediği zıpkın 1 tane kalmış. Sattığı malı bilmiyen adamın zıpkını yalnış monte etmesi ve beni yanlış yönlendirmesi normal. Kendi makarasıda orada yoktu. Aslında Karaköye gitmek lazımdı bu işler için. Rahmetli Karaköydeki Orka zıpkının sahibi İlhan Görgü yaşasaydı üşenmez gider onla geyik yapar karaköyden ondan alırdım zıpkını.. Alllah rahmet eylesin senkopdan aramızdan ayrıldı.. scuba ABC donanımlarımı ondan almıştım..Sitemizdeki eski üyelertanır onu. Bende Yakupluda oturuyorum görüşelim.. zıpkını getirip göstereyim size .. Bende mavi tutkunu bir insanım kişisel web sitem SCUBATR Türkiye Tarafsız SCUBA Sitesi görüşmek üzere

Yorum yap

Asl? Budak şener taraf?ndan gönderilmi? Mesaj? göster
                Merhaba Müren. İlgin için teşşekkür ederim. şifremi unuttuğum için zıpkıncıya giremediydim bugün biraz uğraşıp girince facebookda beni arkadaşlığa ekleyen ama kim bu yaw diye düşündüğüm kişinin siz olduğunuzu anlayıvedim. Bu tüfeği bu yaz aldım andoutdoor avcılar mağazasından. Sarozda balıkların bana nanik yaptığı bir mera buldum ilk atışımda şiş elimde kaldı.. Bende balıkları elimle midye içiyle besledim.. Anlayın mera nasıl bir mera artık Etrafımda zarganalar döt dönüyor altımda mırmırlar. Bende karnımı midyeyle doyurdum. Bir haftalık cadır kurarak takıldığım mekanda. Zıpkına gelirsek satan sattığı üründen bihaber. Zıpkın sordum bu zıpkın varmı diye yokj dedi o zaman elinizdeki diğer zıpkınları görebilirmiyim diyince alt kata indik ışıkları yaktı bir baktım karşımda yok dediği zıpkın 1 tane kalmış. Sattığı malı bilmiyen adamın zıpkını yalnış monte etmesi ve beni yanlış yönlendirmesi normal. Kendi makarasıda orada yoktu. Aslında Karaköye gitmek lazımdı bu işler için. Rahmetli Karaköydeki Orka zıpkının sahibi İlhan Görgü yaşasaydı üşenmez gider onla geyik yapar karaköyden ondan alırdım zıpkını.. Alllah rahmet eylesin senkopdan aramızdan ayrıldı.. scuba ABC donanımlarımı ondan almıştım..Sitemizdeki eski üyelertanır onu. Bende Yakupluda oturuyorum görüşelim.. zıpkını getirip göstereyim size .. Bende mavi tutkunu bir insanım kişisel web sitem SCUBATR Türkiye Tarafsız SCUBA Sitesi görüşmek üzere

Merhaba Budak BEY . Dediğiniz gibi, satış politikası adı altında bilinçsizce yapılan bir işlem, hoş ben o mağzadaki çocuklarada kabahat bulmuyorum. 5 katlı ve içince bir çok spor ürününü bulunduruyor.
                ama biraz daha özenli olmalılar. İstoçta da güzel mağazalar var, oldukça çeşidi bir arada görmek mümkün. Ben işim gereği sık sık istoça gittiğim için elimin altında. Ama Karaköye ve oradaki av ve dalış dükkanlarına da gitmek isterdim. Özelikle Spotbalığı merak ediyorum.

Size özelden Tel numaranı göndereceğim. Sizinle tanışıp gerek scuba gerekse dalış konusunda laflamayı isterim. görüşmek dileği ile.
                Bu arada elinizdeki makara için bir aparat yapabiliriz. , çok zor olacağını düşünmüyorum. Görüştüğümüzde limde kumpas ile sizdeki ürünü bir ölçüp biçeyim.

Yorum yap

Bende ımerson 90 lık zıpkınıma makara arıyordum.işine yaramazsa ben alabilirim.Yada bulabileceğim bir yer önerirsen sevinirim.mail: firatdogan48@mynet.com yada burdan...

Yorum yap

Haz?rlan?yor...
                  X